Політика
Одеський обласний очний шпиталь інвалідів війни ремонтують. Фото

Наразі в Одеському обласному очному шпиталі інвалідів війни тривають ремонтно-будівельні роботи, про це повідомляє Одеська ОВА.
Триває оснащення лікувальних кабінетів та палат і встановлення нового сучасного обладнання, зокрема вже придбані апарати рентгену та УЗД. Зазначимо, що будівля не ремонтувалась щонайменше 30 років, там не працює каналізація, відсутня система охорони пожежної безпеки, неякісне технічне обслуговування ліфтів, застаріле обладнання.
До шпиталю завітав Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко. За його словами, зусилля обласної влади сконцентровані на тому, щоб Одеський обласний очний шпиталь інвалідів війни став пріоритетним закладом, в системі охорони здоров’я області, щодо впровадження фізичної та неврологічної реабілітації військовослужбовців.





«Ми прекрасно розуміємо, що в умовах повномасштабної війни необхідно мати медичний заклад для реабілітації поранених військових. Робляться всі можливі кроки для залучення коштів благодійних фондів та бюджетних фінансових ресурсів в рамках цільових медичних програм. Окрім цього дав доручення розробити проєкт ремонту третього та четвертого поверхів. То ж ми зробимо все, щоб в Одесі був всій шпиталь в якому запровадять досвід провідних світових реабілітаційних центрів, і урахують та адаптують найефективніші клінічні реабілітаційні настанови. А наші медики вже навчаються світовим методам медичної та психологічної реабілітації аби у подальшому допомагати нашим захисникам» – говорить Максим Марченко.
Політика
Зеленський обговорив законопроєкт щодо НАБУ і САП з президенткою Єврокомісії

Президент Володимир Зеленський та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили роботу антикорупційної інфраструктури України.
Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Говорив із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Багато питань обговорили: європейську інтеграцію України, подальше посилення санкцій проти Росії та роботу нашої антикорупційної інфраструктури”, – розповів Зеленський.
Він наголосив, що розмова також стосувалась законопроєкту, який гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів України.
“Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня. Поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Урсула відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів”, – додав глава держави.
Президент також подякував президентці Єврокомісії за ухвалення 18-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії, передусім за зниження граничної ціни на російську нафту.
“Україна продовжує синхронізацію європейських санкцій. Усі 18 пакетів чинні в Україні. Обговорили, яких зусиль потрібно докласти, щоб відкрити перший переговорний кластер щодо нашого членства в ЄС. Будемо над цим працювати максимально оперативно”, – додав Зеленський.
Як повідомлялося, 22 липня Верховна Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.
У Києві та інших містах України почалися мітинги проти нового закону.
24 липня Зеленський погодив текст законопроєкту щодо незалежності антикорупційної інфраструктури.
25 липня активісти у Києві закликали українців зібратись у середу, 30 липня, а також у день голосування, 31 липня, «щоб показати народним депутатам, що ми чекаємо від них справедливого рішення».
Фото: ОП
Політика
Уповноважений Зеленського із санкційної політики оцінив готовність Трампа ввести обмеження проти нафти з РФ

Президент США Дональд Трамп може наважитися на запровадження жорстких санкцій проти Росії. Це буде мати нищівні наслідки для всіх країн, які купують російську нафту.
Про це в телеетері повідомив уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, відповідаючи на запитання щодо готовності запровадження президентом Трампом санкцій проти РФ, передає кореспондент Укрінформу.
“Мені не подобається слово “наважиться”. Президент США Трамп здається дуже сильною людиною і виключно таким має бути його рішення. Просто рішення. Тут не треба наважуватись. Він цілком може це зробити. Це матиме абсолютно нищівні наслідки для всіх, хто буде продовжувати купувати російську нафту. По суті, вам доведеться обирати, або ваша країна має будь-які справи з США, або ви купуєте російську нафту. Я думаю, що більшість оберуть США, а не російську нафту. А чи ухвалить це рішення, чи не ухвалить, побачимо. Час ще є”, – зазначив Власюк.
Він нагадав, що вже сьогодні можна спостерігати за посиленням санкційного тиску на російську економіку.
“Нам здається, що за поточної динаміки розвитку агресії з боку Росії це буде розумне, сильне і неминуче рішення. Але, звичайно, побачимо. Разом з тим, ми бачимо, що паралельно відбувається ухвалення інших санкційних рішень іншими партнерами України. Паралельно сьогодні триває робота з приводу забезпечення дотримання вже накладених санкцій. В тому числі, ця робота триває з США. А тому тиск на російську економіку посилюється”, – запевнив Власюк.
Як повідомляв Укрінформ, лідер республіканської більшості в Сенаті США Джон Тун висловив сподівання, що верхня палата Конгресу ухвалить законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії до серпневих канікул.
Однак президент Дональд Трамп готовий підписати новий законопроєкт про санкції проти Росії лише за умови, що в нього внесуть зміни, які дадуть йому більше контролю.
Своєю чергою спікер Палати представників США Майк Джонсон не вважає необхідним для Конгресу США розглядати та голосувати за проєкт закону з новими санкціями проти РФ та її партнерів до завершення 50-денного ультиматуму президента Трампа.
Також повідомлялося, що нафта дорожчає в очікуванні заяви Трампа щодо Росії.
Політика
Президент доручив урядовцям активніше перевіряти всі домовленості України з партнерами

Президент України доручив секретарю Ради національної безпеки і оборони Рустему Умєрову активніше залучати зовнішнє фінансування на дрони.
Як передає Укрінформ, про це Володимир Зеленський повідомив у вечірньому зверненні.
«Доручив секретарю РНБО активніше залучати зовнішнє фінансування на дрони. Доручив також урядовцям і міністру оборони України активніше перевіряти всі домовленості, які є з партнерами, – те, що маємо реалізувати на сто відсотків, але зараз поки виконується, на жаль, не повністю», – зазначив він, додавши, що очікує відповідні доповіді протягом тижня.
Президент також заслухав доповіді Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки Міністерства оборони. Зокрема, від СЗР була доповідь щодо ефективності санкцій, запроваджених проти Росії та повʼязаних з нею осіб.
«Втрати у ворога – економічні втрати – дійсно відчутні. Будуть іще більш відчутні», – наголосив Зеленський, висловивши вдячність усім у світі, хто допомагає.
Глава держави переконаний: зараз саме такий момент, коли треба натиснути на Росію – натиснути так, щоб уже наступного року війни не було.
«Вони повинні усвідомити, що перетерпіти в них не вийде, санкції мають дійсно забрати російський потенціал. Ми працюємо саме заради цього», – резюмував Президент.
Як повідомляв Укрінформ, Зеленський заявив, що для виробництва дронів-перехоплювачів потрібно $6 млрд, а загалом на виробництво ракет, дронів різних типів та РЕБів у рік необхідно $25 млрд.
Фото: ОП
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня