Політика
“Зернова ініціатива” працює 6 місяців: відправлено 19 мільйонів тонн зерна

За 6 місяців роботи “зернових коридорів” оформили відхід 691 судна закордонного плавання та здійснили митні формальності щодо понад 19 млн тонн агропродукції, вирощеної на українських ланах. Підсумки оприлюднила Одеська митниця.
Серед портів Великої Одеси передує порт Чорноморськ: 285 відправлених суден та понад 7 тонн експортованого товару.
З Одеського порту відправилося 215 суден із 5,2 мільйонами тонн зерна, а з порту Південний – 191 судно, завантажене 6,6 мільйонами тонн продовольства.

“За інформацією Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority, російська сторона у Спільному координаційному центрі продовжує гальмувати реєстрацію суден «зернового коридору»:”При заявлених понад 80 суден на добу представники країни-агресора, без пояснення причин, реєструють 2-3 судна. Лише 3 судна на добу при необхідних 9 проходять інспекцію у Босфорі та отримують дозвіл рухатися в українські порти під завантаження”, – йдеться у повідомленні.
За умови стабільного функціонування “зернового коридору”, за цей період з портів Великої Одеси можна було б відправити 30 мільйон тонн.
Політика
Кривонос заявляє про ризик блокування у Раді президентського законопроєкту про незалежність НАБУ і САП

Президентський законопроєкт, що стосується питання незалежності Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, потрібно ухвалити у четвер одразу в цілому.
Про це в інтерв’ю «Суспільному» сказав очільник Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос, передає Укрінформ.
«Законопроєкт у разі його голосування в четвер повертає все, як було. Він надає нам повні гарантії незалежності (та можливість – ред.) рухатися в кримінальних провадженнях. Важливо, щоб цей законопроєкт в четвер ухвалили і в першому читанні, і в цілому, і відразу передали на підпис Президенту», – сказав Кривонос.
За його словами, важливо не розтягувати і не робити двох читань цього документа, бо є величезний ризик правок, блокування, затягування.
«А протягом всього часу від моменту голосування славнозвісного законопроєкту (№12414 – ред.) і до підписання й опублікування (нового – ред.) законопроєкту Президентом існує ризик витребування наших справ (генеральним прокурором – ред.), ознайомлення з цими справами», – заявив він.
Очільник НАБУ вважає, що якщо цей закон буде ухвалений, атаки продовжаться ― але вони будуть більш філігранними.
«Електризація суспільства продовжиться, як і меседжі про те, що НАБУ й САП неефективні, «ви вийшли не за тих, вони нічого не роблять, не досягають жодних результатів». Дискредитація посилюватиметься ще більше, аби підготувати українське суспільство, що, зрештою, пора (нас – ред.) реформувати», – сказав Кривонос.
Він нагадав, що раніше представники міжнародних інституцій, США, Європейського союзу та Міжнародного банку проводили внутрішній аудит НАБУ, виявили недоліки й надали відповідні рекомендації.
«Ми складемо план і будемо виконувати ці рекомендації, щоб робити НАБУ й САП ще ефективнішими. Маємо задовольнити запит українського суспільства і попередити майбутні атаки. Тому що в майбутній атаці можна буде й не встояти ― ми це чітко усвідомлюємо й розуміємо», – зазначив очільник НАБУ.
Як повідомлялося, 24 липня Президент вніс до Верховної Ради законопроєкт із нормами про незалежність САП та НАБУ.
Політика
Глава МЗС Туреччини не казав, що зустріч Зеленського й Путіна вже погоджена

У мережі поширюють маніпулятивне повідомлення з перекрученими словами міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана про нібито досягнуту домовленість щодо зустрічі Президента України Володимира Зеленського з лідером РФ Володимиром Путіним.
Про це розповіли у Центрі протидії дезінформації при РНБО України, передає Укрінформ.
«Заявляється, що зустріч буцімто вже погоджена. Насправді очільник МЗС Туреччини в інтерв’ю телеканалу NTV заявив, що сторони погоджуються з необхідністю такої зустрічі. Іншого він не казав», – пояснили у ЦПД.
В установі нагадали, що під час переговорів у Стамбулі українська делегація запропонувала провести зустріч лідерів до кінця серпня.
«Однак наразі жодної відповіді від російської сторони не надійшло», – заявили в установі.
У ЦПД закликали медіа перевіряти першоджерела та відповідально ставитися до формулювання заголовків і зазначили, що подібні неточності можуть зіграти на руку ворожій пропаганді та дати їй привід для маніпуляцій і спотворення фактів.
Як повідомлялося, Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган цього тижня має намір обговорити із президентом США Дональдом Трампом та очільником Росії проведення зустрічі в Стамбулі між Президентом Зеленським та російським лідером.
Фото: АА
Політика
Єрмак провів низку розмов з міжнародними партнерами України

Керівник ОП Андрій Єрмак провів низку зустрічей і консультацій з іноземними партнерами щодо актуальних питань безпеки, реформ, мирного процесу, а також координації відносин, зокрема у сфері військової співпраці.
Про це повідомляє Офіс Президента, передає Укрінформ.
Зокрема, відбулися зустрічі з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс і послом Федеративної Республіки Німеччина Мартіном Єгером.
Також очільник ОП провів телефонну розмову з радником прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом, заступником дипломатичного радника голови Ради міністрів Італії Пʼєтро Каріні, радником президента Франції з питань континентальної Європи та Туреччини Бертраном Бюшвальтером і помічником з питань України радника з питань національної безпеки Німеччини Еленою Зігманн.
Єрмак поінформував співрозмовників про результати зустрічі української та російської делегацій у Стамбулі. Ключовим результатом переговорів стало досягнення попередніх домовленостей стосовно обміну щонайменше 1200 військовополонених з кожного боку. Крім того, наша країна наголосила на пропозиції щодо проведення зустрічі лідерів України та Росії за участю президентів США й Туреччини до кінця серпня.
«Керівник Офісу Глави держави зазначив, що Україна продовжує займати конструктивну позицію щодо досягнення сталого та справедливого миру. Співрозмовники підтвердили готовність і надалі підтримувати тісний діалог і координувати зусилля в процесі переговорів із російською стороною», – йдеться в повідомленні.
Єрмак також поінформував партнерів про роботу, що триває над законодавчими ініціативами, спрямованими на підвищення ефективності та незалежності антикорупційних інституцій. Зазначалося, що відповідні пропозиції вже внесено на розгляд парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, Єрмак висловив думку, що президент США Трамп може покласти край війні в Україні «до кінця цього року», якщо введе санкції проти покупців російської нафти і газу.
Фото: ОП
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса7 днів ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня