Connect with us

Війна

5% від охочих вступити до «ГВАРДІЇ НАСТУПУ» — жінки

Published

on

Серед усієї кількості заявок, які надійшли на вступ до підрозділів  «ГВАРДІЇ НАСТУПУ», 5% надіслали жінки, повідомляє Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Жінки можуть працювати і в медичних, і в логістичних підрозділах, і в розвідувальних бригадах. Очільник МВС додав, що жінка у складі цих бригад може стати, у тому числі, і оператором безпілотних літальних апаратів.

«Тобто якщо особа є спеціалістом, якщо вона має досвід цієї роботи або має бажання і здібності до цього, то, звісно, що ми будемо вчити, у тому числі, й жінок стати операторами БПЛА», – сказав Клименко.

Бригади «Гвардії наступу» створюють для Нацполіції, Нацгвардії  та Прикордонної служби. Долучатися до них пропонують на основі «мотивації й поглядів людини».

До речі, у бойових діях в Україні безпосередньо бере участь близько 5 тисяч жінок. Загалом до армії після початку повномасштабного вторгнення приєдналися більш як 38 тисяч жінок, понад тисяча з них стали командирками.

Набір повністю добровільний, тому що однією з ключових вимог до охочих є вмотивованість рухатись до Перемоги, повернення своїх територій. Добровольці самостійно обирають напрям діяльності і проходять ряд співбесід, військово-лікарську комісію, тести на психологічний та фізичний стан. Бригади мають посилити оборону країни і допомагати ЗСУ, проте це не окопні війська. Їхні задачі здебільшого полягають у зачистці та звільненні територій, знешкоджені ДРГ, розмінуванні, підтриманні безпеки й порядку. Потрібні різні спеціальності, тому закликають людей, як з військовим досвідом, так і без нього.

Цьому навчатимуться близько двох місяців, залежно від обраного напрямку і прогнозованих завдань. Це специфічна служба і підготовка команди — так само важлива, як і бойові задачі. Доступними будуть кращі інструктори, навчання на сучасній техніці та новому озброєнні. Рік боротьби навчив українських військових ефективному плануванню, креативному використанню ресурсів і веденню війни, зберігаючи своїх людей та власну інфраструктуру. Бути залученим до цих процесів сьогодні — честь, а також можливість припинити підлі напади на цивільних, мерзенні атаки на дитячий сон і підступне нищення інфраструктури. 

Як загальна мобілізація, так і формування бригад «Гвардії наступу» призначені для формування резерву, штурмових загонів, забезпечення ротації військових і виконання важливих оборонних завдань. Про це сказав речник Нацгвардії полковник Руслан Музичук в ефірі національного телемарафону, пише «УП».

«Говорячи про мобілізацію, ми кажемо, що має збільшуватись в першу чергу і чисельність Збройних сил, НГУ, інших військових формувань. Тим більше ми бачимо, яка ситуація зараз на лінії фронту, які завдання у нас мають бути. Ми не повинні забувати, що маємо створювати резерви, є також військовослужбовці, які знаходяться на лінії фронту вже місяцями, і мають бути замінені. Тому і мобілізація і комплектування цих штурмових бригад виконують одну задачу – спрямовану на безпеку країни, на нашу перемогу».

Війна

Сили ППО знищили 309 дронів та дві крилаті ракети

Published

on

Українська протиповітряна оборона у ніч на 28 липня знищила 309 російських дронів із 324  запущених та дві крилаті ракети Х-101.
 

Як передає Укрінформ, про це Командування Повітряних Сил ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.

У ніч на 28 липня (із 19.30 27 липня) ворог атакував 331-м засобом повітряного нападу: 324 БпЛА, 4 крилаті та 3 аеробалістичні ракети.

324 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів росіяни атакували із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – РФ;

Чотири крилаті ракети Х-101 запустили із повітряного простору Саратовської області – РФ.

Три аеробалістичні ракети Х-47 М2 “Кинджал” запустили із повітряного простору Липецької області – РФ.

Основним напрямком удару був Старокостянтинів у Хмельницькій області.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

За попередніми даними, станом на 09.30, протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 311 засобів повітряного нападу противника: 309 ударних БпЛА; дві крилаті ракети Х-101.

Зафіксовано влучання двох ракет різних типів і 15 ударних БпЛА у трьох локаціях, а також падіння збитих (уламки) – на кількох локаціях.

“Аеробалістичні ракети Х-47 М2 не досягли цілей!2, – наголосили у Повітряних силах.

Читайте також: Зеленський обговорив із Макроном посилення української ППО та виробництво дронів

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 28 липня війська РФ здійснили чергову комбіновану атаку на Україну із застосуванням ракет і ударних безпілотників.



Джерело

Continue Reading

Війна

Росіяни намагаються взяти Покровськ у часткове оточення

Published

on

Російські загарбники намагаються взяти місто Покровськ в часткове оточення, ворогу бракує живої сили, щоб узяти місто прямим штурмом.

Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“На Покровському (напрямку – ред.) є певне просування з боку ворога, є певне часткове вклинення між Покровськом та Костянтинівкою. Вони намагаються його розвивати, тоді як наші війська намагаються знищити якомога більше їхньої сили та техніки, сповільнити їх наступ і відкинути”, — сказав Трегубов.

За його словами, ворог намагається взяти Покровськ в часткове оточення, проте не має достатньо сил для прямого штурму.

“Зараз зайти в місто, насправді, (росіянам — ред.) немає особливого сенсу. В цілому, зараз безпосередньо у штурмі міста немає особливо сенсу. Росіяни вже вивчили, що відбувається, якщо штурмувати міста “в лоб”. Незважаючи на всю ту живу силу, яка в них зараз є, в них все одно просто не вистачить людей повторити такі “м’ясні штурми”, які були в Маріуполі чи Бахмуті. Просто остаточно змарнують. Тому вони намагаються взяти місто в часткове охоплення. Ці зусилля ми, власне, зараз і бачимо”, — зазначив речник.

Читайте також: Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку – Трегубов

Він додав, що лінія фронту на Покровському напрямку дуже широка, ворог застосовує тактику наступу з використанням великої кількості малих ДРГ.

“Росіяни діють малими групами, але кількість цих груп дуже велика і фронт дуже широкий. Вони намагаються лізти різними засобами: з використанням різних маскувальних засобів, по “зеленці” тощо. Просто лізуть пластом у сподіванні, що хтось долізе. Коли знищують групу, за нею відразу якась інша група… Постійний ось такий “хробачий” тиск на українські позиції з різних боків у сподіванні, що хтось пролізе”, — сказав речник ОСУВ “Хортиця”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що на Покровському напрямку росіяни досі застосовують важку техніку, на відміну від інших напрямків фронту, де ця техніка вже майже не використовується.

Фото: Костянтин Ліберов



Джерело

Continue Reading

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський

“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.