Політика
Прем’єр-міністр Грузії закликав Зеленського не втручатися в справи його країни
13 березня прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі звинуватив президента України Володимира Зеленського у втручанні в політичну ситуацію в його країні, коментуючи протести там минулого тижня, що викликало гнівну відповідь Києва. Про це повідомляє Reuters.
Під час протестів проти закону про «іноземних агентів», який, на думку критиків, сигналізував про авторитарну зміну в Грузії, Зеленський подякував протестувальникам за розмахування українськими прапорами, сказавши, що це вияв поваги, і побажав грузинам «демократичного успіху».
Це прокоментував речник МЗС України Олег Ніколенко. “Майже дослівно повторюючи тези російської пропаганди, представники грузинської влади звинуватили Україну в підготовці державного перевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією, надсиланні сил для розпалювання громадянської війни”, – зазначив він.
“Ми категорично відкидаємо подібні інсинуації, які не мають нічого спільного з реальністю. Не там шукає ворога грузинська влада”, – заявив Ніколенко.
Нагадаємо, що 7 березня парламент Грузії у прискореному режимі затвердив у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”. За це проголосували 76 депутатів, проти – 13. Проєкт закону внесли представники руху “Сила народу”, підтримали члени правлячої партії “Грузинська мрія”. Внаслідок цього розпочалась акція протесту, біля будівлі відбулися сутички між поліцією та учасниками. Протистояння почалося після того, як лідери закликали учасників акції переміститися до всіх трьох входів будівлі парламенту.
Зазначено, що грузинський парламент у п’ятницю, 10 березня, відхилив законопроект, який, за словами опонентів, був натхненний російським законом 2012 року, що широко використовувався для придушення інакомислення протягом останнього десятиліття і загрожував прагненню Грузії налагодити тісніші зв’язки з Європою.
Війна
Українські удари по Москві є легітимними – заява глави МЗС Німеччини
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що регулярні удари, яких Україна завдає по Москві, є легітимними. Про це йдеться у повідомленні видання Tagesschau.
“росія напала на Україну, і Україна захищається в рамках міжнародного права”, – заявила Бербок.
Вона зазначила, що українські Збройні Сили в першу чергу потребують матеріалів та обладнання в рамках контрнаступу для подолання російських мінних полів. Існують “величезні мінні пояси, особливо на сході України”, які за розміром приблизно дорівнюють західній Німеччині, сказала Бербок.
“Ми працюємо над цим повним ходом”, – додала міністерка.
Політика
Зеленський попросив Грецію взяти патронат над Одеською областю
Президент Володимир Зеленський запропонував президенту Греції Катерині Сакелларопулу взяти патронат над Одесою та Одеською областю. Про це лідери двох країн говорили під час візиту Зеленського до Греції у понеділок, 21 серпня, повідомляє Офіс Президента.
“Знаємо про особливу роль Одеси в історії Греції та очікуємо залучення вашої країни до відновлення міста та Одеської області. Пропоную Греції взяти патронат над цим регіоном”, – сказав Володимир Зеленський.
Зазначається, що глави держав також обговорили поточний стан справ на передову та безпеку в регіоні з урахуванням продовження російської агресії проти України.
Зеленський подякував Греції та особисто Катерині Сакелларопулі за надання підтримки з початку повномасштабного вторгнення.
Він наголосив на особливій увазі лідера Греції до потреб українських громадян, які знайшли тимчасовий притулок у цій країні. Зеленський окремо подякував грецькій стороні за програму оздоровлення українських дітей, які постраждали від російської агресії.
Політика
Cелища міського типу скасовуються
В Україні більше не буде селищ міського типу: такий закон ухвалила Верховна Рада. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на відповідний законодавчий документ.
Верховна Рада України ухвалила закон, який змінює класифікацію населених пунктів та встановлює порядок їх створення та ліквідації, перейменування та зміни статусу. За законопроект №8263 “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою” у другому читанні проголосували 262 депутати Проти не голосував ніхто, 22 нардепи утрималися.
Згідно з ухваленим законом, селища міського типу будуть ліквідовані. Тепер в Україні залишаються лише міста, селища та села. Усі смт перейдуть у категорію селищ.
Станом на сьогодні, в країні 881 селище міського типу, включаючи і ті, що знаходяться на тимчасово окупованих рф територіях. Відтепер містом вважається населений пункт, у якому мешкає понад 10 тисяч осіб. Селище – населений пункт із кількістю жителів від 5000 до 9999, а село – менше 5000 осіб.
Закон набуде чинності за три місяці після офіційного опублікування. При цьому однойменних населених пунктів на території одного району області не може бути.