Війна
Тренування бійців «Гвардії наступу». Відео

Добровольці «Гвардії наступу» продовжують проходити інтенсивний військовий вишкіл. Тренують інструктори з бригади оперативного призначення «Спартан» Національної гвардії України. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.
Наразі на Харківщині проводиться навчання зі зброєю великого калібру, зокрема кулеметами. Військовослужбовці вивчають тактику дій кулеметника у різних умовах бою, навчаються правильно вибирати позицію та проводити маскування, виконують вправи навчальних стрільб зі штатної зброї.

«На полігоні разом з інструкторами ми проводимо підготовку особового складу, а саме готуємо їх до наступальних дій, із застосуванням великокаліберної зброї. Перед стрільбами з особовим складом було проведено декілька занять з вивчення даного озброєння, його особливостей, методів усунення несправностей, мінусів та плюсів, і як краще їх використовувати. Сьогодні вже відпрацьовуємо вправи стрільб на справжніх боєприпасах», – зауважив військовослужбовець Х’юстон.
Обстановка на заняттях максимально наближена до бойової. Задача інструкторів – максимально ефективно підготувати бійців, щоб вони були здатні реагувати на будь-які сценарії розвитку бойових зіткнень.
«Наразі ми проводимо навчальні стрільби з кулеметів ДШК та ПКМ, з гранатометів АГС, ГП-25, РПГ-7 та зенітної установки. Бійці мали перед цим теоретичний курс. Наразі після тижня теорії ми виїхали на полігон, щоб відстріляти дані види озброєння. Дуже багато трофейного озброєння – кулемет ПКМ теж трофейний, ми одразу відпрацьовуємо проблеми на даному виді озброєння, які можуть виникнути під час бою і це значно підвищує рівень нашого професіоналізму», – зауважив військовослужбовець на псевдо Йож.
«Робота з цим видом зброї надзвичайно важка, потребує ручного наведення і максимальної концентрації, – ділиться нацгвардієць, – Роль кулеметника у вирішенні бойового завдання дуже значна. Він має бути готовим до відкриття вогню по найбільш важливому напрямку в будь-який час доби та за будь-яких обставин, а головне аналізувати та коригувати результати стрільби».



Підготовка насичена, окрема увага приділяється також навчанню артилеристів, окрім математичних навичок, зенітники мають володіти холодним розрахунком, щоб вміло знищувати усі види цілей на землі та у повітряному просторі. ЗУ-23-2, яка є на озброєнні військової частини, застосовується для знищення наземних легкоброньованих цілей, гелікоптерів, літаків та безпілотних літальних апаратів і вже показала свою ефективність з початку повномасштабного вторгнення на Харківському та Луганському напрямках.

Вступити до «Гвардії наступу» можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС.
Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації.
«За призовом у громадянина має бути військовий квиток. Ми надаємо лист до ТЦК і доброволець там проходить військово-лікарську комісію та повертається до нас. Якщо громадянин бажає проходити службу за контрактом, то усі процедури проходитиме у частині, а ВЛК — у лікарні МВС», — розповів Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України.
Якщо людина отримала повістку, але бажає вступити до «Гвардії наступу», то формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до штурмової бригади.
У випадку вступу до бригад Національної гвардії та Прикордонної служби можливі варіанти збереження робочого місця як і під час мобілізації. Робота залишатиметься за кандидатом. Також з кандидатом укладатимуть контракт, який не розривають під час війни. У бригаді «Лють» бійці й працівники залишаться працівниками Національної поліції, якщо вони матимуть бажання працювати. Усі соціальні гарантії збережені. Також можна звільнитись згідно з Кодексом про працю протягом двох тижнів. Є можливість вийти з цієї бригади швидко.
Новостворені бригади матимуть такі ж права, пільги та зарплатню на рівні Збройних сил України. Гроші нараховуються відповідно до посадової ставки, а якщо завдання виконуються на передовій, це вже 100 тисяч.
Щоб долучитись, можна заповнити анкету через сайт:https://storm.mvs.gov.ua/. Або особисто через ЦНАПи, поспілкувавшись там з представниками Нацгвардії, які можуть відповісти на попередні питання по бригадах (перелік центрів теж є на сайті кампанії).
Війна
У низці областей України оголошували повітряну тривогу

У низці оголошували повітряну тривогу через загрозу російських ударних безпілотників.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомили Повітряні сили Збройних сил України.
“Київська область – загроза застосування ударних БПЛА“, – йшлося у повідомленні.
О 17:53 пішли відбої. Карта тривог виглядала так:

За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, загроза застосування балістики залишається з північного сходу.
О 18:53 повітряна тривога залишалася лише для Луганської області та Криму.
Як повідомляв Укрінформ, Росія використовує для ударів по Україні дрони типу Shahed, споряджені отруйними речовинами.
Війна
Сили спецоперацій зачистили позиції росіян на Покровському напрямку

Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели зачистку позицій російських загарбників на Покровському напрямку, завдали ворогу втрат у живій силі та захопили в полон двох росіян.
Як передає Укрінформ, про це командування ССО повідомило у Фейсбуці та оприлюднило відповідне відео.
ССО провели наліт на позицію ворога, який розпочали з підриву бліндажа з російськими військовими. Троє бійців ССО швидко з вогнем просунулися окопами та захопили інше укриття, ідеться у повідомленні.
Як зазначали військові, злагоджена робота групи спеціального призначення не залишила шансів ворожим військам, доводячи перевагу якості над кількістю.
Унаслідок спецоперації група операторів 144-го Центру ССО знищила вісьмох російських військових та ще двох змусила здатися в полон.
Як повідомляв Укрінформ, бійці 6-го полку “Рейнджер” Сил спецоперацій ЗСУ в результаті нальоту на позиції російських військ на одному з операційних напрямків узяли в полон трьох військовослужбовців.
Війна
у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.
Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.
За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.
Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.
Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.
Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.
“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.
Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.
Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Війна1 тиждень ago
наскільки він реальний — Олексій Гетьман
-
Війна1 тиждень ago
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС