Connect with us

Війна

Тренування бійців «Гвардії наступу». Відео

Published

on

Добровольці «Гвардії наступу» продовжують проходити інтенсивний військовий вишкіл. Тренують інструктори з бригади оперативного призначення «Спартан» Національної гвардії України. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ. 

Наразі на Харківщині проводиться навчання зі зброєю великого калібру, зокрема кулеметами. Військовослужбовці вивчають тактику дій кулеметника у різних умовах бою, навчаються правильно вибирати позицію та проводити маскування, виконують вправи навчальних стрільб зі штатної зброї.

«На полігоні разом з інструкторами ми проводимо підготовку особового складу, а саме готуємо їх до наступальних дій, із застосуванням великокаліберної зброї. Перед стрільбами з особовим складом було проведено декілька занять з вивчення даного озброєння, його особливостей, методів усунення несправностей, мінусів та плюсів, і як краще їх використовувати. Сьогодні вже відпрацьовуємо вправи стрільб на справжніх боєприпасах», – зауважив військовослужбовець Х’юстон.

Обстановка на заняттях максимально наближена до бойової. Задача інструкторів – максимально ефективно підготувати бійців, щоб вони були здатні реагувати на будь-які сценарії розвитку бойових зіткнень.

«Наразі ми проводимо навчальні стрільби з кулеметів ДШК та ПКМ, з гранатометів АГС, ГП-25, РПГ-7 та зенітної установки. Бійці мали перед цим теоретичний курс. Наразі після тижня теорії ми виїхали на полігон, щоб відстріляти дані види озброєння. Дуже багато трофейного озброєння – кулемет ПКМ теж трофейний, ми одразу відпрацьовуємо проблеми на даному виді озброєння, які можуть виникнути під час бою і це значно підвищує рівень нашого професіоналізму», – зауважив військовослужбовець на псевдо Йож.

«Робота з цим видом зброї надзвичайно важка, потребує ручного наведення і максимальної концентрації, – ділиться нацгвардієць, – Роль кулеметника у вирішенні бойового завдання дуже значна. Він має бути готовим до відкриття вогню по найбільш важливому напрямку в будь-який час доби та за будь-яких обставин, а головне аналізувати та коригувати результати стрільби».

Підготовка насичена, окрема увага приділяється також навчанню артилеристів, окрім математичних навичок, зенітники мають володіти холодним розрахунком, щоб вміло знищувати усі види цілей на землі та у повітряному просторі. ЗУ-23-2, яка є на озброєнні військової частини, застосовується для знищення наземних легкоброньованих цілей, гелікоптерів, літаків та безпілотних літальних апаратів і вже показала свою ефективність з початку повномасштабного вторгнення на Харківському та Луганському напрямках.

Вступити до «Гвардії наступу» можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС.

Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації.

«За призовом у громадянина має бути військовий квиток. Ми надаємо лист до ТЦК і доброволець там проходить військово-лікарську комісію та повертається до нас. Якщо громадянин бажає проходити службу за контрактом, то усі процедури проходитиме у частині, а ВЛК — у лікарні МВС», — розповів Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України.

Якщо людина отримала повістку, але бажає вступити до «Гвардії наступу», то формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до штурмової бригади.

У випадку вступу до бригад Національної гвардії та Прикордонної служби можливі варіанти збереження робочого місця як і під час мобілізації. Робота залишатиметься за кандидатом. Також з кандидатом укладатимуть контракт, який не розривають під час війни. У бригаді «Лють» бійці й працівники залишаться працівниками Національної поліції, якщо вони матимуть бажання працювати. Усі соціальні гарантії збережені. Також можна звільнитись згідно з Кодексом про працю протягом двох тижнів. Є можливість вийти з цієї бригади швидко.

Новостворені бригади матимуть такі ж права, пільги та зарплатню на рівні Збройних сил України. Гроші нараховуються відповідно до посадової ставки, а якщо завдання виконуються на передовій, це вже 100 тисяч.

Щоб долучитись, можна заповнити анкету через сайт:https://storm.mvs.gov.ua/. Або особисто через ЦНАПи, поспілкувавшись там з представниками Нацгвардії, які можуть відповісти на попередні питання по бригадах (перелік центрів теж є на сайті кампанії). 

Війна

У Києві та низці регіонів оголошували повітряну тривогу через загрозу балістики

Published

on

У Києві, Київській області та в низці регіонів України оголошували повітряну тривогу.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані Мапи тривог України та повідомленні у Телеграмі Київської міської військової адміністрації.

«У Києві оголошено повітряну тривогу через загрозу застосування ворогом балістичного озброєння», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: Внаслідок масованої атаки РФ загинули двоє людей, 15 поранені – Зеленський

В КМВА закликали жителів столиці негайно прямувати до найближчих укриттів і залишатися там до завершення тривоги.

Як повідомляв Укрінформ, кількість постраждалих внаслідок удару дронами по Сумській громаді вдень зросла до семи.



Джерело

Continue Reading

Війна

Повітряні сили отримали мобільні комплекси для обслуговування F-16, розроблені в Україні

Published

on

Фонд “Повернись живим” за запитом Міністерства оборони України та з підтримкою державної компанії “Укрнафта” розробили, придбали та передали для Повітряних Сил Збройних сил України перші в країні мобільні комплекси для обслуговування літаків нового зразка.

Як передає Укрінформ, про Повітряні сили ЗСУ повідомили у Телеграмі та оприлюднили відповідне відео.

“В умовах реальної війни, коли ворог полює на літаки й аеродроми, Повітряним силам бракувало мобільності в питаннях обслуговування як самих F-16, так і їхнього авіаційного озброєння”,- ідеться у повідомленні.

Йдеться про “Проєкт 61” – унікальну, самостійну та ефективну екосистему, яка спирається на реальні потреби України у цій війні: мобільний комплекс планування місій, де проводиться передпольотний брифінг льотчиків та супровід бортів у ближній зоні та два комплекси підготовки авіаційного озброєння, які прискорюють підготовку та перевірку боєприпасів, а також полегшують їх підвіску до літака.

Читайте також: Чехія підготує вісьмох українських пілотів F-16

За словами представника “Офісу 61”, який займається розвитком державної авіації, “раніше для підвіски одного боєприпасу було необхідно від 10 до 12 осіб. Завдяки цьому комплексу, тепер це можливо реалізувати за допомогою трьох людей”.

Втілити в життя таке необхідне рішення допомогла Укрнафта, яка зробила внесок у 49 438 176,90 грн.

Читайте також: Дрони-перехоплювачі та інші розробки: Зеленський анонсував нові контракти

Ця екосистема враховує передовий досвід Європи, спирається на реальні потреби України та допомагає літакам нового зразка реалізувати весь свій потенціал.

Як повідомляв Укрінформ, влада Чехії за пропозицією міністерки оборони Яни Чернохової затвердила програму підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.



Джерело

Continue Reading

Війна

Фонд Повернись живим презентував проєкт для обслуговування винищувачів F-16

Published

on

Якщо раніше для підвіски одного боєприпаса на літак потрібно було 10–12 військових, тепер — лише троє, кажуть у Фонді.

Фонд “Повернись живим” презентував “Проєкт 61” — мобільну екосистему для обслуговування винищувачів F-16, яку передав Повітряним силам ЗСУ. Про це повідомили на сторінці фонду в соцмережі.

Профінансувала придбання такої екосистеми компанія “Укрнафта”, задонативши понад 49 мільйонів гривень.

“Проєкт 61″ — це автономна й ефективна система, створена з урахуванням умов повномасштабної війни та досвіду західних партнерів. Якщо раніше для підвіски одного боєприпаса потрібно було 10–12 військових, тепер — лише троє”, — розповів Сергій, представник “Офісу 61”, який займається розвитком державної авіації.

До складу комплексу входять:

  • мобільний пункт планування місій з робочим і житловим модулями;
  • два комплекси підготовки озброєння (майстерня, техніка для підвіски та пікапи).

У Фонді наголошують, що в умовах реальної війни, коли ворог полює на літаки й аеродроми, Повітряним Силам бракувало мобільності в питаннях обслуговування як самих F-16, так і їхнього авіаційного озброєння.

Ця екосистема враховує передовий досвід Європи, спирається на реальні потреби України та допомагає літакам нового зразка реалізувати весь свій потенціал.

Нагадаємо, що у Повітряних силах ЗСУ зізнались, скільки F-16 втратили.

Також повідомлялося, чому Бельгія досі не передала Україні обіцяні F-16. Зокрема, їх досі немає чим замінити.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.