Connect with us

Війна

Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Published

on

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони. 

Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».

Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.

Війна

Зеленська презентувала восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни»

Published

on

Восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» розповідає про особливості адаптації бійців після повернення з фронту.

Про це у Телеграмі повідомила перша леді Олена Зеленська, передає Укрінформ.

Відео: Дія.Освіта

«Повернення бійця чи бійчині з фронту – одна з найбажаніших і найщасливіших подій для родини. Нарешті близька людина буде вдома, хвилювання стане менше. Це очікування. А реальність така, що під час розлуки з усіма відбулися зміни. І є велика ймовірність, що стосунки взагалі доведеться будувати наново. Про те, як прийняти зміни в рідній людині, яка повернулася зі служби, що варто врахувати близьким, розповідає восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Його можна подивитися на платформі «Дія.Освіта» або на YouTube-каналі «Ти як?»», – зазначила Зеленська.

За її словами, цей епізод, зокрема, звертає увагу на те, що звична поведінка ветерана чи ветеранки може змінитися через бойовий досвід.

Читайте також: У МВС дали поради, як спілкуватися з ветеранами і ветеранками

«Людина може гостро реагувати на гучні звуки, мати проблеми зі сном, травленням і зосередженням уваги, нервувати, скаржитися на зміни настрою, дратівливість і спалахи гніву, демонструвати надмірну пильність. Це просто треба приймати. Відновлення потребують обидві сторони: не тільки ветерани, а й їхні родини. Немає сенсу очікувати швидкої адаптації чи стрімкого зниження напруги, якщо вона раптом виникла. Для цього потрібен час: комусь – кілька тижнів, комусь – кілька місяців», – йдеться у порадах для сімей ветеранів.

Як повідомлялося, освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Проєкт реалізовано за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, ГО «Безбар’єрність» і Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».



Джерело

Continue Reading

Війна

Українські військові знищують ворожу техніку в антидронових коридорах у Курській області

Published

on

Російські війська у прикордонні Курської області облаштовують так звані антидронові коридори для пересування техніки, але українським підрозділам вдається її знищувати.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

«Зважаючи, що українські підрозділи, в тому числі, й ДПСУ використовують дрони, щоб знищувати ворога на території Росії – у межах Курщини було створено антидроновий коридор (комплекс заходів протидії – ред.). Ворог облаштовує такі коридори для того, щоб унеможливити удари по техніці, яка пересувається цими коридорами, оберігаючи її від наших повітряних засобів, якими ми можемо дотягнутися на територію Росії», – розповів Демченко.

Утім, за його словами, Силам оборони вдається знищувати ворожу техніку, яка пересувається цими коридорами.

«Неодноразово наші хлопці, вже будучи навченими керувати дронами, знищували техніку, яка рухалася цими коридорами, а також ті групи, які їх облаштовували. Ми й надалі робитимемо все можливе для того, щоб знищувати ці коридори, не дозволяти їх розширювати, аби ворог вільно пересувався своїм прикордонням поблизу нашого державного кордону», – запевнив речник ДПСУ.

Читайте також: Україна за кілька місяців значно наростить кількість оптоволоконних FPV-дронів – Сирський

Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони зупинили штурм росіян на кордоні Сумської області, по суті зірвавши спробу росіян пройти таким антидроновим коридором.



Джерело

Continue Reading

Війна

Начальник Генштабу ЗСУ зустрівся з майбутніми керівниками армійських корпусів

Published

on


Начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Андрій Гнатов зустрівся зі слухачами курсу підготовки керівного складу армійських корпусів.

Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ, передає Укрінформ.

“Наразі планово триває процес укомплектування армійських корпусів військовослужбовцями з реальним бойовим досвідом. Організаційно-штатну структуру підсилюємо досвідченими бойовими командирами. Щоб перемагати, потрібно відповідати вимогам часу та ситуації на полі бою. Ми робимо для цього все необхідне”, — наголосив Гнатов.

Він нагадав, що армійський корпус розглядається як основна складова для проведення операцій.

Під час курсової підготовки напрацьовано пропозиції щодо узагальнення та впровадження бойового досвіду, підготовки доктринальних документів, а також автоматизації низки процесів у ЗСУ, зокрема постачання озброєння, військової техніки, боєприпасів тощо.

Читайте також: Начальник Генштабу ЗСУ і головнокомандувач Збройних сил Бельгії обговорили обстановку на фронті

Як повідомляв Укрінформ, у ЗСУ триває робота щодо укомплектування організаційних ядер управлінь нових корпусів. Президент Володимир Зеленський 14 квітня провів Ставку, на якій були заслухані доповіді щодо формування корпусної системи.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.