Регіон
Одеситка привласнила базу відпочинку в Затоці: майно на 10 мільйонів
Зловмисники шахрайським шляхом привласнили та легалізували земельну ділянку з базою відпочинку в Затоці. За такі дії їм загрожує до 12-ти років ув’язнення, повідомляє Поліція Одеської області.
Оборудку з державним майном організувала 41-річна жителька Одеси, яка тривалий час працювала у галузі права на одному з підприємств. Ще у 2019 році у жінки виник злочинний намір, спрямований на заволодіння однією з баз відпочинку в селищі Затока, що належала АТ «Укрпошта», та земельною ділянкою під нею, яка перебувала в комунальній власності Кароліно-Бугазької територіальної громади, загальною вартістю понад 10 мільйонів гривень, з подальшою легалізацією нерухомого майна.
Для реалізації задуму громадянка створила злочинну групу, до складу якої залучила у якості виконавців та пособників осіб з кола підлеглих, знайомих та родичів. Деяких вона повністю посвятила у свої плани, а деяких – частково.
До 2020 року спільники повністю провернули оборудку: підробили офіційні документи на нерухоме майно на підставну особу, забезпечили несанкціоновану зміну інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, оформили його на підконтрольну людину. На підставі фальсифікованих документів зловмисники організували силове захоплення об’єктів нерухомості та примусове виселення осіб, які на законних підставах володіли ними. А надалі експлуатували майно, надаючи комерційні послуги населенню, та отримували прибуток.
“Наразі за наявністю достатньої доказової бази правоохоронці повідомили організаторці та її підлеглому про підозру у заволодінні чужим майном та придбанні права на майно шляхом обману, вчиненому організованою групою, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України), у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, вчинених організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 ККУ) та у набутті, володінні, використанні, розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі вчиненні правочину з таким майном, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 209 ККУ)”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, організаторці оборудки повідомили про підозру ще й у підроблені офіційних документів.
За ці злочини правопорушникам загрожує покарання позбавленням волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове слідство, в ході якого поліцейські також встановлюватимуть повне коло осіб, причетних до шахрайства з нерухомістю, триває.
Поліцейські вирішують питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
Кримінал
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
У Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження, ввезений поза митним законодавством, повідомляє ТУ БЕБ в Одеській області.
Вантаж був ввезений з Об’єднаних Арабських Еміратів, із порушеннями. Детективи вилучили понад 900 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку, що перевозились у 1 830 коробах.
Встановлено, що товар за документами призначався вигаданому отримувачу. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури.
Регіон
СБУ: керівник державного агентства рибного господарства на Одещині вимагав хабар у 240000 гривень
Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарництві начальника управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області.
У пресслужбі агентства повідомили, що Грибенко Вячеслав був звільнений з посади на початку вересня цього року і наразі тимчасово виконує обов’язки керівника — Циганок Сергій Васильович.
В СБУ повідомляють, що за версією слідства чиновник налагодив корупційну схему отримання хабарів з фізичних та юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері рибного господарства на території регіону.
Правоохоронці задокументували факт вимагання чиновником неправомірної вигоди від керівника аграрно-рибогосподарського кооперативу. За безперешкодне здійснення діяльності на одному з озер Ізмаїльського району зловмисник зажадав щомісячну «данину» у розмірі 240 тисяч гривень. В якості посередників він залучив своїх підлеглих з числа інспекторів Одеського рибоохоронного патруля.
У разі відмови, посадовець погрожував підприємцю «знищити» його бізнес шляхом складання фіктивних протоколів щодо порушення правил вилову промислового риби та використання озера.
Оперативники СБУ задокументували факт вимагання і отримання «авансу» та викрили зловмисника після одержання чергового «траншу».
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до функціонування протиправної схеми.
Регіон
За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів
За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.
«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.
Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.
Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.
Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).
Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).
Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, – повідомляли в ОДА.