Кримінал
НАБУ домоглося ліквідації схеми розподілу корабельних зборів у порту “Південний”
Наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, що набрав чинності відучора, 26 квітня, скасував норми, що дозволяють приватним компаніям отримувати половину корабельних зборів у морському порту “Південний”. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро, передає ЛІГАБізнесІнформ.
Внаслідок дії схеми держкомпанія Адміністрація морських портів України (АМПУ) у період з 2015 року до 2021-го зазнала збитків на понад $43 млн, уточнюють у НАБУ.
Йдеться про скасування норм наказів Мінінфраструктури від 2013 та 2015 років, згідно з якими АМПУ отримувало лише половину корабельних зборів у порту “Південний”, хоча має отримувати всі 100% зборів як єдиний користувач портової акваторії та земель водного фонду під нею.
У лютому 2023 року НАБУ та САП повідомили колишньому міністру інфраструктури України та його колишньому першому заступнику про підозру у створенні та лобіюванні схеми розподілу портових зборів у “Південному”.
Слідство встановило, що відповідний наказ було ухвалено без належного економічного обґрунтування та всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та АМПУ. Водночас одним із бенефіціарних власників приватних компаній виявився підозрюваний у корупції в Державній зерновій корпорації, який перебуває у розшуку та під санкціями РНБО.
Розслідування зловживань у Мінінфраструктурі детективи НАБУ розпочали восени 2019 року, для чого витребували матеріали із СБУ та Нацполіції, де намагалися закрити відповідні провадження.
З того часу НАБУ неодноразово зверталося до Кабміну, Мін’юсту, Мінінфраструктури та АМПУ, щоб вони припинили дію незаконної схеми.
Проте довгий час відомства не прислухалися до аргументів НАБУ, не скасували протиправного наказу та не подали позови про повернення приватними компаніями безпідставно отриманих сум корабельного збору.
Кримінал
В Одесі наркодилер для прикриття торгівлі кокаїном взяв з собою на “справу” маленьку доньку
Правоохоронці в Одесі викрили та затримали наркоділка, у якого знайшли 1,380 кг кокаїну. Для конспірації чоловік взяв з собою маленьку доньку, а кокаїн поклав до її наплічника, попередньо запакувавши у поліетиленові пакети та пачки з-під дитячих солодких паличок. Суд вже обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави 5,2 млн гривень.
Про це повідомили в СБУ та поліції Одеської області.
Оперативники встановили, що організував наркобізнес мешканець Одеси. Він продавав кокаїн перевіреним клієнтам, як оптом – для подальшого збуту, так і в роздріб – для особистого використання. У середньому ділок збував 1 грам наркотику за 90 доларів США в гуртової закупівлі.
Співробітники СБУ затримали наркоділка у центрі міста з партією кокаїну майже 680 грамів, який був запакований у вигляді цукерок, для передачі постійному клієнту.
Для блокування незаконного обігу наркотичних засобів правоохоронці провели ряд розшукових та слідчих дій і затримали фігуранта на одній із вулиць міста, куди він прибув на таксі із партією кокаїну. Для конспірації своїх намірів чоловік взяв із собою маленьку доньку, а «товар» поклав до її наплічника, попередньо запакувавши у поліетиленові пакети та пачки з-під дитячих солодких паличок, – йдеться у повідомленні.
Під час обшуків в помешканні наркоділера правоохоронці виявили та вилучили ще майже 700 грамів кокаїну, електронні ваги та пакети для пакування наркотику.
Загалом вилучено понад 1,380 кг наркотику, вартість якого за цінами чорного ринку становить понад $120 тисяч.
Кримінал
Депутати пропонують скасувати строки позовної давності за корупційні злочини під час війни
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10100 про скасування строків позовної давності за корупційні злочини під час війни. Про це повідомив голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України.
Він пояснив, що це дозволить покарати винних, навіть якщо вони зараз десь ховаються або якщо про їхні дії дізнаються «в далекому майбутньому».
Також цей законопроєкт скасовує «правки Лозового» про строки досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскаржувати повідомлення про підозру тощо.
«… завдяки яким корупціонери продовжують уникати покарання й зараз. Усе це завдяки тому, що чинний закон встановлює строки, в які правоохоронці мають вкластися, розслідуючи справу до повідомлення підозри. Суди ж потім просто закривають провадження, посилаючись на закінчення таких строків. Якщо хтось мріяв цим скористатися — їх чекає розчарування і тюрма», — пише Арахамія.
Один з авторів законопроєкту, депутат Ярослав Железняк уточнив, що документ скасовує строки давності притягнення до відповідальності за тяжкі та особливо тяжкі корупційні злочини, вчинені під час повномасштабної війни.
Железняк анонсував й інші законопроєкти «в пакеті ініціатив, що допомагає закрити дірки, які сьогодні заважають забезпечувати незворотність покарання за корупцію».
Кримінал
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
У Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження, ввезений поза митним законодавством, повідомляє ТУ БЕБ в Одеській області.
Вантаж був ввезений з Об’єднаних Арабських Еміратів, із порушеннями. Детективи вилучили понад 900 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку, що перевозились у 1 830 коробах.
Встановлено, що товар за документами призначався вигаданому отримувачу. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури.