Війна
Соціальна інтеграція ВПО в Одеській області

В Одеській області зареєстрована майже 221 тисяча людей, які вимушено покинули свої домівки і будують життя майже з нуля. Щоб інтегруватись у суспільство, потрібно мати місце для проживання; роботу або соціальні виплати, передбачені законом; можливість користуватись усіма послугами в регіоні. ВПО — не транзитні пасажири, це громадяни своєї ж країни, які досі обирають залишатись вдома і справді наша задача допомогти їм жити, працювати та будувати майбутнє.
“Дайджест Одеси” поспілкувався з директором департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА Тетяною Дементьєвою, яка розповіла про поточні умови та програми для ВПО в області.
Соціальні послуги
Динаміка переміщення пов’язана із подіями на лінії фронту та гуманітарними умовами. Наразі щодня реєструється в органах соціального захисту по 100-200 людей, але треба враховувати, що не всі залишаються в регіоні. Найбільше переселенців зареєстровано з Херсонської, Донецької та Миколаївської областей. Також приїжджають з Харківської, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
Для перебування обирають, здебільшого, Одесу, як обласний центр та Одеський район. Ті, хто реєструються у Ізмаїльському районі — переважно потім виїжджають за кордон на постійне чи тимчасове проживання.
Як розповідає Тетяна Миколаївна, є обласна програма соціальної підтримки населення. За нею ВПО можуть звертатись, як за частковою матеріальною допомогою на лікування, так і за реабілітацією дітей з порушенням опорно-рухового апарату. За реабілітацією поки звернулося лише дві дитини.
Також є державна програма, яка реалізується Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву в Одеській області є програма пільгового житлового кредитування для ВПО під 3% річних.
Щодо надання соціальних послуг, передбачених законом, то тут все просто – всі, хто їх потребує, отримують їх у межах чинного законодавства.
Щоб отримувати виплати по безробіттю, маршрут як і в усіх інших містах — потрібно звернутись до найближчого Центру зайнятості. За період з 24 лютого 2022 року по 12 травня 2023 року зареєстровано безробітних ВПО 2971 особу. За цей же період ВПО нараховано та виплачено допомоги по безробіттю 24 415 607,33 грн. Вдалось працевлаштувати 655 осіб.
Війна
У низці областей України оголошували повітряну тривогу

У низці оголошували повітряну тривогу через загрозу російських ударних безпілотників.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомили Повітряні сили Збройних сил України.
“Київська область – загроза застосування ударних БПЛА“, – йшлося у повідомленні.
О 17:53 пішли відбої. Карта тривог виглядала так:

За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, загроза застосування балістики залишається з північного сходу.
О 18:53 повітряна тривога залишалася лише для Луганської області та Криму.
Як повідомляв Укрінформ, Росія використовує для ударів по Україні дрони типу Shahed, споряджені отруйними речовинами.
Війна
Сили спецоперацій зачистили позиції росіян на Покровському напрямку

Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели зачистку позицій російських загарбників на Покровському напрямку, завдали ворогу втрат у живій силі та захопили в полон двох росіян.
Як передає Укрінформ, про це командування ССО повідомило у Фейсбуці та оприлюднило відповідне відео.
ССО провели наліт на позицію ворога, який розпочали з підриву бліндажа з російськими військовими. Троє бійців ССО швидко з вогнем просунулися окопами та захопили інше укриття, ідеться у повідомленні.
Як зазначали військові, злагоджена робота групи спеціального призначення не залишила шансів ворожим військам, доводячи перевагу якості над кількістю.
Унаслідок спецоперації група операторів 144-го Центру ССО знищила вісьмох російських військових та ще двох змусила здатися в полон.
Як повідомляв Укрінформ, бійці 6-го полку “Рейнджер” Сил спецоперацій ЗСУ в результаті нальоту на позиції російських військ на одному з операційних напрямків узяли в полон трьох військовослужбовців.
Війна
у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.
Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.
За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.
Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.
Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.
Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.
“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.
Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.
Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Війна1 тиждень ago
наскільки він реальний — Олексій Гетьман
-
Війна1 тиждень ago
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС