Війна
Сьогодні в Україні День морської піхоти

Сьогодні, 23 травня, Україна відзначає День морської піхоти — в цей день у 1918 році гетьман Павло Скоропадський видав указ по Морському відомству Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби, зазначає NV.
З перших днів російського вторгнення українські морські піхотинці залучені до бойових завдань на найскладніших ділянках оборони України, переважно у південних областях.
Варто згадати одеську 35 окрему бригаду морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського її військовослужбовців. Морські піхотинці одеської бригади нагороджені високими державними нагородами, у тому числі “Герой України”.
У вересні минулого року Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа вручив морським піхотинцям почесні нагрудні знаки від Головнокомандувача ЗСУ та Міністра оборони України.
“За ці чотири роки ви двічі успішно виконували завдання в районі проведення операції Об’єднаних Сил. І ось тепер, вже на півдні України ви продовжуєте звільняти наші землі від російських окупантів. Я дуже пишаюсь тим, що у складі ВМС є така бригада…У нас попереду ще багато роботи: попереду Херсон, пізніше Сімферополь та Севастополь”, — сказав Олексій Неїжпапа.

А 36-а окрема бригада морської піхоти ЗСУ імені контр-адмірала Михайла Білинського героїчно обороняла Маріуполь, згодом витримуючи разом з іншими українськими підрозділами облогу Азовсталі.
Ще на початку квітня 2022 року Генштаб ЗСУ присвятив окрему заяву морпіхам, які на той момент вже 45 діб тримали оборону Маріуполя, хоча «більшість військових підручників кажуть, що підрозділ, який обороняється в повному оточенні, може витримати в сучасному бою не більше тижня». Морпіхи разом із бійцями полку Азов, прикордонниками та іншими побратимами захищали Азовсталь до 20 травня 2022 року.
Кожного дня, на полі бою, українська морська піхота доводить, що вона є потужною силою, яка знищує ворога, звільняє українські землі, виконує найскладніші завдання у найскладніших умовах.

Війна
На Харківщині Сили оборони розбили штурмову групу росіян

На Харківському напрямку бійці 3-ї окремої штурмової бригади відбили спробу штурму з боку російських загарбників.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомила пресслужба оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” та оприлюднила відповідне відео.
“Ворог залучив до штурму дві БМП, багі, піхоту й збирався прорватися на позиції наших захисників. Щойно ворожа БМП висадила піхоту, її одразу знищили. Після цього українські воїни почали знищення особового складу противника за допомогою артилерії та скидів по посадці, де ті намагалися закріпитися”, – ідеться у повідомленні.
Другу бойову машину ворога виявили з дронів — по ній також завдали ураження. А багі, що висунулися на підмогу з іншого напрямку, були вчасно зафіксовані з повітря й успішно знищені.
Внаслідок невдалої атаки росіяни втратили щонайменше 8 військових вбитими та 7 пораненими. Також повністю знищено одну БМП і три легкоброньовані автомобілі.
Як повідомляв Укрінформ, пілоти FPV-дронів 3-ї окремої штурмової бригади знищили російську самохідну артилерійську установку 2С9 “Нона” на Харківщині.
Фото: Генштаб, ілюстративне
Війна
Сили оборони зупинили російський штурм із бронетехнікою на Сумському напрямку

Прикордонники Гвардії наступу “Сталевий кордон” спільно з побратимами з інших складових Сил оборони відбили ворожий штурм та знищили бронетехніку російських загарбників на Сумському напрямку.
Війна
ЗСУ показали, що в асиметричній війні можна не лише стримувати сильнішого ворога, а й перемагати

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у рамках Міжнародного академічного форуму “Воєнні інновації в сучасних війнах” обговорив виклики асиметричних війн, їх вплив на глобальну безпеку та роль інновацій у сучасних військових конфліктах.
Як передає Укрінформ, про це Сирський повідомив у Фейсбуці.
“Мав нагоду виступити онлайн на Міжнародному академічному форумі “Воєнні інновації в сучасних війнах”… Ключовими темами для обговорення стали виклики асиметричних війн, їх вплив на глобальну безпеку та роль інновацій у сучасних військових конфліктах”, – зазначив головнокомандувач ЗСУ.
За словами Сирського, форум об’єднав зусилля Збройних Сил України, Міністерства оборони України, представників законодавчої та виконавчої гілок влади, освіти, промисловості, бізнесу й академічної спільноти, а також іноземних військових експертів із країн-партнерів.
“Відбиття Україною широкомасштабного вторгнення РФ довело, що вагому роль у сучасній війні відіграють технології, мережеві структури управління, когнітивні операції та інформаційні впливи. Війна ХХІ століття — це багатовимірне протистояння, що охоплює поле бою, економіку, кіберпростір, суспільство. Ми повинні не просто адаптуватися, а формувати новітні стратегії задля перемоги”, – наголосив він.
Сирський додав, що досвід нашої боротьби довів, що в умовах асиметричної війни можна не лише стримувати значно сильнішого ворога, а й перемагати. Також головнокомандувач ЗСУ подякував усім, хто створює технологічну перевагу для української армії.
“Дякую нашим воїнам, які, зокрема й за допомогою технологій, нищать російського окупанта”, – підсумував Сирський.
Як повідомляв Укрінформ, за останні тижні Сили оборони України звільнили близько 16 кв. км території в районі населених пунктів Удачне, Котлине та Шевченко, що поблизу Покровська.
Фото: Фейсбук Головнокомандувач ЗС України
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями