Війна
В Одесі моніторитимуть стан морської води після підриву Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС матиме вплив на екосистему Чорного моря. Для відстеження наслідків в Одесі моніторитимуть солоність моря. Про це виданню “Суспільне” розповіла директорка Інституту морської біології Галина Мінчева, передає Судово-юридична газета.
За її словами, фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря. Підрив Каховської ГЕС матиме “відчутні наслідки” для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.
“Зараз відбуваються лише гідрологічні процеси. Біологічні розпочнуться пізніше. Ми зараз організовуємося для того, що відстежувати інформацію. Ну і приблизно, теоретично уявляємо, які можуть бути наслідки після такої ситуації”, — пояснила Галина Мінчева.
Вона зазначила, що найбільша загроза для екосистеми Чорного моря полягає в виході великої кількості не лише прісної води з органічною речовиною, а й ще й забрудненням, яке могло бути в залишках. Якщо відбудеться різке підвищення температури, то поєднання морської води разом з прісною, яка матиме концентрацію органічних та забруднюючих речовин, і може спричинити цвітіння, евтрофування води у прибережних зонах.
“Ми будемо отримувати воду з Дніпробугу, це будуть охоплені Фонтанка та одеське узбережжя. Залежно від напрямку вітру північно-західна частина Чорного моря переважний вплив має стік Дунаю, зрозуміло та інші об’єми. Ця частина узбережжя від Фонтанки вона знаходиться під впливом Дніпробузького басейну. Це будуть дивитися гідрологи, який стік дійде, де він осяде”, — зазначила Мінчева.
Фото: Новини.Live
Війна
Війська РФ два місяці тестують в Україні новий боєприпас УМПБ-5

Війська РФ два місяці використовують для ударів по Україні новий УМПБ-5, який має більші дальність і потужність у порівнянні з УМПБ Д-30, зокрема по Харкову ним били два дні поспіль – 24 і 25 липня.
Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу заявив начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Харківської облпрокуратури Спартак Борисенко.
“УМПБ-5 – новий боєприпас, який росіяни почали використовувати близько двох місяців тому. Перше застосування в Україні фіксувалося на території Сумської області. У Харкові вперше – 24 липня. Наразі вони його ще тестують, і точні характеристики достеменно не відомі. Знаємо, що дальність пусків боєприпасу становить близько 100 кілометрів. УМПБ Д-30 запускалися із приблизно 80 кілометрів”, – зазначив Борисенко.
За його словами, новий міжвидовий плануючий боєприпас є більш потужним.
“За попередніми даними, його бойова частина становить 250 кілограмів. В УМПБ Д-30 бойова частина становить 100 кілограмів. Крім того, використовується зовсім інший метал для корпуса, і виявлені уламки показують, що товщина корпуса більша”, – наголосив представник прокуратури.
Як повідомлялося, війська РФ близько 11:30 25 липня вдарили двома КАБами по Індустріальному району Харкова. Одна з бомб улучила в обласну туберкульозну лікарню №3, де перебували пацієнти та персонал. Загалом постраждали 17 людей.
Удень 24 липня дві керовані авіабомби влучили у Шевченківському районі Харкова, виникли пожежі у двох виробничо-складських будівлях, також горіли автомобілі. Постраждали 43 людини. Були пошкоджені 20 багатоквартирних будинків та електропідстанція.
Пуски бомб здійснювалися літаками Су-34 з території Бєлгородської області РФ.
Фото: Харківська облпрокуратура
Війна
ГУР надало дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва зброї РФ

Експерти Головного управління розвідки Міністерства оборони України представили українським та іноземним дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва російської зброї.
Про це розповіли в ГУР МОУ, передає Укрінформ.
«Під час спеціального заходу МЗС України для почесних консулів іноземних держав та українських послів фахівці ГУР МО України представили дипломатам зразки трофейного російського озброєння та численні електронні компоненти західного виробництва, які продовжують надходити до рф попри санкції», – заявили в ГУР.
Окрім цього, експерти воєнної розвідки презентували аналітичну платформу War&Sanctions — цифровий інструмент, що дозволяє ефективно відстежувати західні компоненти в російській зброї та протидіяти обходу санкцій, накладених на державу-агресора.
Зазначається, що в розділі цього порталу «Компоненти у зброї» регулярно публікується електронна база нових зразків, досліджених фахівцями ГУР та колегами з науково-дослідних установ.
Під час цього заходу міністр закордонних справ Андрій Сибіга серед основних пріоритетів дипломатичної діяльності відзначив посилення тиску на РФ та її поплічників.
«Лише системна взаємодія безпекових і дипломатичних структур дозволить перекрити постачання критичних компонентів для ворожої зброї та зупинити геноцидну війну, розв’язану проти українського народу», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, в одній російській ракеті Х-101 може бути до 250 компонентів західного виробництва.
Війна
Військові підприємства РФ мають відчувати наслідки війни

Російські військові підприємства, логістика й аеропорти мають відчувати, що розв’язана РФ війна має для них реальні наслідки.
Про це у Телеграмі написав Президент Володимир Зеленський, коментуючи нічний комбінований удар РФ по Україні, передає Укрінформ.
«Російські військові підприємства, російська логістика, російські аеропорти мають відчувати, що російська ж війна має для них реальні наслідки. Влучність наших дронів, щоденний характер українських відповідей – це один з тих аргументів, які точно наблизять мир», – йдеться у його дописі.
Зеленський поінформував, що вночі росіяни завдали комбінованого удару – ракетами, зокрема балістикою, дронами, і що вони били по лінії Сумщина – Харківщина – Дніпропетровщина.
Наслідки обстрілу Дніпра / Фото: Микола М’якшиков. Укрінформ
Президент зазначив, що вже заслухав ранкові доповіді міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка та військових.
«Рятувальники одразу відреагували. Я вдячний за цю незмінну оперативність допомоги нашим людям. Є поранені внаслідок російського удару. На жаль, також є загиблі. Мої співчуття», – написав він.
Глава Української держави висловив переконання, що точно не може бути жодної тиші у відповідь на такі удари, і заявив, що українські далекобійні дрони це забезпечують.
Як повідомлялося, протягом доби росіяни понад 110 разів обстріляли громади Сумської області, є дані про 4 поранених людей.
Фото: Сергій Лисак
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса7 днів ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня