Культура
Одеський клуб «Чорноморець» Покинули одразу 11 гравців
Угоди з одеським клубом «Чорноморець» закінчилися у Дмитра Непогодова, Євгена Паста, Євгена Селіна, Максима Білого, Сергія Політіло, Олександра Гладкого, Євгена Задої, Олександра Демченка, Артура Авагімяна, Данила Алефіренка та Дмитра Юсова.
Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook ФК «Чорноморець».
У публікації клуб подякував гравцям за те, що вони стали важливою частиною історії футбольного клубу «Чорноморець», уболівальники якого завжди пам’ятатимуть внесок футболістів у перемоги та яскраві матчі.
Керівництво «моряків» вже знайомить шанувальників футболу з новичками клуба.
Так новим голкіпером «Чорноморця» став Олег Білик. Молодий, але вже досвідчений воротар підписав контракт з одеситами на 2 роки. Більшу частину кар’єри вихованець тернопільської воротарської школи провів в ФК «Олександрія». Другу частину сезону УПЛ 22/23 Олег провів в «Інгульці». Загалом в минулому сезоні на рахунку Білика 17 ігор, 5 з яких без пропущених м’ячів.
Ще один новачок-голкіпер Олексій Шевченко останні роки провів в оточенні найсильніших голкіперів України — Андрія Пятова та Анатолія Трубіна. Сильні сторони Олексія — гра на лінії та вміння обрати правильну позицію під час небезпеки у власних воріт.
20-річний правий захисник Ілля Ухань також приєднався до колектива Романа Григорчука. Ілля став одним з відкриттів другої половини сезону 22/23 юнацького чемпіонату України.
Андрій Штогрін продовжив контракт з «Чорноморцем» на 2 роки. Атакувальний фланговий гравець «чорно-синіх», який може зіграти і в захисті, готовий здобувати результат для одеського клубу і радувати вболівальників.
Зігі — один з кращих гравців «Чорноморця» у другому колі (2 забитих м’яча і 4 гольових передачі) продовжив контракт з одеським клубом ще на один рік.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.