Connect with us

Війна

Міноборони планує укладати довгострокові контракти з українськими виробниками зброї

Published

on


Міністерство оборони провело зустріч з українськими виробниками озброєння. Головною темою стало обговорення можливостей укладання трирічних контрактів, що забезпечить стабільність виробництва, розвиток оборонного сектору та підвищення боєздатності ЗСУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Разом з Генеральним штабом ЗСУ визначили низку пріоритетних зразків українського озброєння та військової техніки. Це та зброя, яка критично важлива для української армії для здобуття переваги на полі бою. А укладення довгострокових контрактів з її виробниками покликане забезпечити надійність постачання цієї необхідної зброї», – цитує пресслужба першого заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.

Як зазначається, Міноборони підтвердило свою позицію щодо пріоритетної підтримки вітчизняних виробників у забезпеченні армії необхідним озброєнням та технікою.

«Довгострокові контракти дають змогу виробникам планувати свою роботу, залучати інвестиції та розвивати технології. Закупівельна агенція Міноборони вже уклала контрактів на 208 млрд грн з українськими виробниками. Зокрема, за ці кошти ЗСУ отримують артилерійські системи, боєприпаси, протитанкові ракетні комплекси, міномети, постріли до них, бойові броньовані машини, вантажівки, техніку РЕБ, важкі дрони-бомбери тощо», – наголосив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

За інформацією пресслужби, Міністерство оборони вже підготувало список озброєння на основі потреб і пріоритетів, визначених Генштабом ЗСУ. Враховані необхідні критерії, зокрема виробник має пройти процедуру кодифікації, здійснювати серійне виробництво, забезпечити рівень локалізації не менше ніж на 50%.

Читайте також: Зеленський: В Україні близько третини зброївітчизняного виробництва

Також в оборонному відомстві запевнили, що продовжать працювати над реформою оборонних закупівель, запроваджуючи ефективні механізми взаємодії з українськими виробниками, щоб забезпечити військо всім необхідним для захисту країни.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності нарощувати темпи і обсяги виробництва зброї в Україні та Європі, зокрема шляхом інвестування в невеликі приватні українські компанії.

Фото: МОУ



Джерело

Війна

Росіяни намагаються взяти Покровськ у часткове оточення

Published

on



Російські загарбники намагаються взяти місто Покровськ в часткове оточення, ворогу бракує живої сили, щоб узяти місто прямим штурмом.

Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“На Покровському (напрямку – ред.) є певне просування з боку ворога, є певне часткове вклинення між Покровськом та Костянтинівкою. Вони намагаються його розвивати, тоді як наші війська намагаються знищити якомога більше їхньої сили та техніки, сповільнити їх наступ і відкинути”, — сказав Трегубов.

За його словами, ворог намагається взяти Покровськ в часткове оточення, проте не має достатньо сил для прямого штурму.

“Зараз зайти в місто, насправді, (росіянам — ред.) немає особливого сенсу. В цілому, зараз безпосередньо у штурмі міста немає особливо сенсу. Росіяни вже вивчили, що відбувається, якщо штурмувати міста “в лоб”. Незважаючи на всю ту живу силу, яка в них зараз є, в них все одно просто не вистачить людей повторити такі “м’ясні штурми”, які були в Маріуполі чи Бахмуті. Просто остаточно змарнують. Тому вони намагаються взяти місто в часткове охоплення. Ці зусилля ми, власне, зараз і бачимо”, — зазначив речник.

Читайте також: Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку – Трегубов

Він додав, що лінія фронту на Покровському напрямку дуже широка, ворог застосовує тактику наступу з використанням великої кількості малих ДРГ.

“Росіяни діють малими групами, але кількість цих груп дуже велика і фронт дуже широкий. Вони намагаються лізти різними засобами: з використанням різних маскувальних засобів, по “зеленці” тощо. Просто лізуть пластом у сподіванні, що хтось долізе. Коли знищують групу, за нею відразу якась інша група… Постійний ось такий “хробачий” тиск на українські позиції з різних боків у сподіванні, що хтось пролізе”, — сказав речник ОСУВ “Хортиця”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що на Покровському напрямку росіяни досі застосовують важку техніку, на відміну від інших напрямків фронту, де ця техніка вже майже не використовується.

Фото: Костянтин Ліберов



Джерело

Continue Reading

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський


“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Published

on



Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.

Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.

Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.

“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.

Читайте також: Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога – на Покровському напрямку

Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.

“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.