Connect with us

Війна

три роки стійкості й успіхів у боях за незалежність

Published

on


Австрійський полковник – про операції й досягнення, що стали надбанням військової науки

Три роки тому мало хто вірив, що Україна зможе вистояти. Але вона не просто вистояла – вона зробила те, що здавалося неможливим, і вже вписала себе в історію.

Україна знищила міф про «другу армію світу», зруйнувавши у лютому–березні 2022 року плани Кремля на блискавичне захоплення столиці. Далі були звільнення Півночі, контрнаступ на Харківщині та повернення Херсона, стратегічне виснаження ворога під Бахмутом. Тепер Сили оборони України перебувають у стратегічній обороні, намагаючись завдати якомога більших втрат ворогу, який переважає чисельно, а також за кількістю озброєння та військової техніки. Але водночас українські військові проводять і асиметричні операції, переносячи бойові дії на територію агресора.

Україна пише нову військову історію. Ми першими у світі показали, як дрони можуть змінити правила війни. Ми створили унікальні ударні флотилії безпілотників, які вигнали Чорноморський флот РФ з Чорного моря. Ми вчимося, адаптуємося, розвиваємо сучасне озброєння – і вже стаємо тією державою, досвід якої вивчатимуть у найкращих військових академіях світу.

І ці успіхи та перемоги України не лишаються непоміченими з боку іноземних військових експертів.

Одним із них є полковник служби генерального штабу Збройних сил Австрії (Бундесгеру) Маркус Райснер – напевно, головний військовий експерт в Австрії щодо цієї війни РФ проти України. Експертиза полковника, який на щоденній основі слідкує за розвитком війни в Україні, високо цінується не лише в країні, але й за її межами – Райснер частий гість в австрійських і німецьких медіа, запрошений експерт на дискусіях і конференціях, зокрема, на нещодавній Мюнхенській безпековій конференції.

Про затребуваність експертизи Райснера свідчить і ютуб-канал Бундесгеру, де він періодично розповідає про війну РФ проти України та аналізує її головні моменти. Відео з ним набирають сотні тисяч переглядів, а кількість підписників каналу зросла з 30 тис. у 2022 році до 262 тис. зараз.

Відзначаючи усі труднощі на полі бою та поза ним, з якими тепер стикається Україна, австрійський військовий експерт все ж закликає не забувати головне – «Україна вже вписала себе в історію».

«Через три роки після початку незаконного нападу Росії на Україну, незалежно від того, як ця війна триватиме або закінчиться в найближчі тижні та місяці, одне є очевидним: Україна вже вписала себе в історію, – упевнений Райснер. – Три роки тому ніхто не міг уявити, що українці протримаються довше ніж три дні. Реальність виявилася протилежною».

Спеціально для Укрінформу він проілюстрував успіхи України за останні три роки такими п’ятьма прикладами (далі – текст Маркуса Райснера).

1. БИТВА ЗА КИЇВ

Україна здобула вражаючу оборонну перемогу на початку війни біля Києва. Уже за кілька тижнів Росія була змушена перейти до оборони та відступити з Київської області. Від кінця березня 2022 року Росія намагалася нав’язати Україні позиційну війну на виснаження. Це супроводжувалося масованим використанням артилерії та першими жорстокими окопними боями. Уже навесні 2022 року стало зрозуміло, що війна набуде затяжного характеру. Однак перший великий успіх Україна здобула саме під Києвом. Країною пронісся дух оптимізму.

Фото: Офіс Президента
Фото: Офіс Президента

2. ПЕРЕМОГА ПІД ХАРКОВОМ

Восени 2022 року Збройні сили України здивували світ блискавичним наступом на Харківщині. Дотримуючись військового принципу раптовості та введення в оману, вони випередили запланований масштабний російський наступ на Донбасі. Поки росіяни концентрували механізовані сили на північ від Ізюма, українські війська прорвали розріджені ворожі лінії оборони на сході Харківщини. Результатом став хаотичний відступ російських військ, які кидали важке озброєння та техніку. Це була перемога України, наслідки якої відчуваються й досі.

Фото: Генштаб ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ

3. ВІДСТУП РОСІЯН ІЗ ХЕРСОНА

Ще до наступу на Харківщині українські війська розпочали контрнаступ поблизу Херсона. Метою було знищення російського плацдарму на північ від Дніпра та відкидання ворожих військ за річку. Плацдарм у Херсоні був єдиним місцем, де росіянам вдалося закріпитися на правому березі Дніпра. Російські війська довго чинили опір, але зрештою були змушені відступити. Постійні удари по логістиці та обстріли трьох єдиних переправ призвели до  чергової поразки Росії.

4. БИТВА ЗА ЧОРНЕ МОРЕ

Поки українські війська зміцнювали свої позиції на суходолі до початку 2023 року, на Чорному морі точилася запекла боротьба за панування. Завдяки скоординованим ударам із суші та моря українці не лише повернули контроль над стратегічно важливим островом Зміїний, а й витіснили Чорноморський флот РФ до східного узбережжя Чорного моря. У період з лютого 2022 до червня 2024 року було знищено або пошкоджено 26 кораблів російського флоту. Це – історичне досягнення для країни, яка до війни не мала значних військово-морських сил.

5. ГОНКА ТЕХНОЛОГІЙ

Успіхи України у виснажливій війні мають багато факторів, але один із ключових – здатність українських військових швидко та інноваційно впроваджувати нові технології. Зокрема, масово застосовуються напівавтономні системи на суші, морі та у повітрі. Ці операції поєднуються з ефективними системами управління та комунікації. Щодня десятки тисяч українських дронів проводять розвідку, ідентифікують та атакують російські цілі. Вони також несуть війну на територію Росії, завдаючи значних ударів по її нафтовій інфраструктурі. Водночас українські безпілотні ударні катери домінують у Чорному морі, змушуючи російський флот ховатися в портах.

*   *   *

На переконання австрійського військового експерта, українські успіхи важливі, передусім як приклад того, як навіть, здавалося б, слабша сторона може завдавати набагато потужнішому ворогові нищівних втрат. Важливо також, щоб ці вражаючі досягнення зрозуміли на Заході й надали Україні все необхідне для деокупації її територій.

«Перераховані успіхи є доказом того, що Україна вже вписала своє ім’я в історію військової справи. Аналогічно до успіхів фінської армії під час радянсько-фінської Зимової війни 1939–1940 років та Війни-продовження 1942–1944 років. Тим більш трагічно виглядає те, що, попри ці вражаючі перемоги, Захід, схоже, не готовий допомогти Україні повернути втрачені території, – зазначив полковник Райснер. – Утім, незалежно від цього, успіхи України неодмінно увійдуть до підручників історії та слугуватимуть яскравим прикладом того, як, здавалося б, менші сили можуть досягти успіху в масованому тиску на нібито сильнішого супротивника».

Василь Короткий, Відень

Перше фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський


“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Published

on



Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.

Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.

Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.

“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.

Читайте також: Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога – на Покровському напрямку

Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.

“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.



Джерело

Continue Reading

Війна

ППО збила 78 із 83 дронів, якими росіяни атакували Україну

Published

on


Сили протиповітряної оборони збили 78 із 83 російських безпілотників, якими армія РФ атакувала Україну.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.

Із 22:30 суботи, 26 липня, росіяни атакували Україну 83-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Читайте також: У Волгоградській області РФ безпілотники атакували електропідстанцію

За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 ворожих БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.

Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях.

Як повідомляв Укрінформ, у Полтавській області у Кременчуцькому та Полтавському районах зафіксовано падіння уламків ворожих безпілотників, унаслідок чого пошкоджено чотири приватні будинки та три господарчі споруди.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.