Connect with us

Усі новини

як дитинчата білого ведмедя залишають барліг (відео)

Published

on


Дослідникам вдалося зняти неймовірно рідкісні кадри того, як дитинчата білого ведмедя виходять із барлогів — учені зняли процес у безпрецедентних подробицях.

Уперше в історії вчені надають безпрецедентний погляд на життя білих ведмедів, які живуть у барлогах. Дослідникам уперше вдалося об’єднати дані супутникового нашийника GPS з дистанційно керованими камерами для вивчення перших кількох місяців життя дитинчат. У результаті команді вдалося добути неймовірні кадри, пише IFLScience.

Дослідження було проведено вченими з Polar Bears International (PBI), San Diego Zoo Wildlife Alliance, Норвезького полярного інституту та Університету Торонто в Скарборо. Під час дослідження були зафіксовані докладні кадри того, як дитинчата білого ведмедя вперше виходять зі своїх барлогів, за приголомшливий період у майже 10 років у Шпіцбергені, Норвегія.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами співавторки дослідження, докторки Луїзи Арчер, коли у самки білого ведмедя настає час завести дитинчат, вона будує барліг, який стане будинком на кілька місяців. Вчені також виявили, що самки, як правило, повертаються в ті самі місця для барлогу, а опинившись усередині, починають навчати дитинчат.

Самки заходять у свій барліг десь із жовтня по листопад, і в цей час її запліднена яйцеклітина починає розвиватися. У білих ведмедів активна вагітність триває всього близько 60 днів, досить короткий активний період вагітності, і дитинчата народжуються з грудня до січня. Дитинчата народжуються вкрай недорозвиненими, що вчені називають пташенячими.

Дослідження показали, що дитинчата важать близько 600 грамів, тож дуже маленькі та майже безволосі, з дуже слабким покровом із шерсті. Вони також народжуються сліпими, тому в цей час вони справді залежать від своєї матері.

Спостереження за самками та дитинчатами в цей особливий період є надзвичайно важливим, оскільки присутність людини в Арктиці розширюється. Є надія, що, впроваджуючи нові інструменти для спостереження за ведмедями в ці вразливі місяці, вчені зможуть отримати критично важливі відомості про їхню поведінку, які можна буде використати для підтримки більш ефективних стратегій збереження.


Fullscreen

Лігво білого ведмедя в затоці Прадхо, Аляска (2009), що демонструє, чому їх нелегко знайти

Фото: Polar Bears International

Автори дослідження зазначають, що їхня нова робота знаменує собою стрибок уперед у дослідженні материнських лігв, оскільки воно стало першим, де вчені поєднали дані з дистанційних камер і нашийників. Ця нова методологія дає змогу вченим вивчати білих ведмедів, не турбуючи їх, і вже виявила цікаві факти про їхню поведінку в ці важливі місяці.

Спостереження за ведмедями, які живуть у барлогах, показало, що вони не всі виходять з барлогів однаково, оскільки були відмінності в тому, як довго вони проводили поза барлогом, перш ніж повернутися, і як швидко лігво було повністю покинуто.

Часом науковці спостерігали за самками, які виходили та залишалися там тільки дуже короткий час. Однак науковці також виділили та сім’ю, яка пішла всього через 2 дні в барлозі, в той час, як інша сім’я залишалася в барлозі протягом місяця. Автори дослідження також зазначають, що вони спостерігали неймовірну кількість таких варіацій.

Раніше Фокус писав про те, що вчені вважають, що зміна клімату веде до зникнення білих ведмедів і появи гібрида.



Джерело

Усі новини

дівчина в піжамі не пройшла дрес-код

Published

on



Готельний інцидент за участю болґерші Саффрон Босвелл із Великої Британії спричинив гарячі суперечки в соцмережах після того, як їй відмовили в доступі до сніданку в готелі Hilton через її вбрання.

Британка поскаржилася, що її не пустили в зону шведського столу о 07:30 ранку через “неналежний” одяг, атласну піжаму і шльопанці. Про це вона розповіла в одному зі своїх відео в TikTok.

Дівчина висловила здивування й обурення з приводу вимог до зовнішнього вигляду в готелі.

“Я виглядала милішою за всіх, хто там був”, — заявила вона у своєму відео. Щоб все ж таки поснідати, Саффрон Босвелл переодяглася, але, за її словами, шорти в другому образі були навіть коротшими.

Інцидент викликав бурхливу реакцію підписників. Одні підтримали співробітників готелю, наполягаючи на дрес-коді та повазі до формату закладу:

  • “Ви йдете в ресторан, а не на диван”;
  • “Це Hilton, а не студентський гуртожиток”.

Інші ж визнали заборону надмірною:

  • “Це просто сніданок, не бал”;
  • “Піжама — це зручно і стильно, тим паче у відпустці”.

Деякі користувачі звинуватили Саффрон у неповазі до суспільних норм, назвавши її “ледачою і зарозумілою”, в той час, як інші закликали не робити із зовнішнього вигляду трагедію.

“Вона ж була одягнена — чого вам ще треба?” — написав один із користувачів.

Hilton офіційно не прокоментував ситуацію, і поки що невідомо, в якому саме готелі стався інцидент. Зазначається, що в більшості закладів цієї мережі вітається елегантний повсякденний стиль, проте конкретні правила можуть відрізнятися залежно від місця розташування.

Раніше Фокус повідомляв, що жінці з “найбільшими губами” відмовили в лікуванні. 28-річна Андреа Іванова з Болгарії заявила, що стикається з серйозними проблемами зі здоров’ям, і з відмовою лікарів допомагати їй.

Також стало відомо, що дівчина стала героїнею скандалу з рахунком у ресторані. 42-річна жінка із Сіднея (Австралія) поскаржилася в соцмережах на оплату в 300 австралійських доларів (8 тисяч 200 гривень), попри те, що вона з подругою навіть не замовляла основну страву.





Джерело

Continue Reading

Усі новини

вчені стали ближчими до відкриття нової фізики

Published

on



Фізики з ЦЕРН виявили невелику, але суттєву відмінність у розпаді частинок матерії та антиматерії. Цей дисбаланс було вперше виявлено в баріонах, фундаментальних частинках, що становлять більшу частину спостережуваного Всесвіту. Таким чином вчені наблизилися до розгадки таємниці того, чому Всесвіт уникнув апокаліпсису на самому початку існування.

Розуміння того, чому матерія й антиматерія поводяться по-різному, є ключем до розуміння того, чому взагалі існує Всесвіт. Тепер фізики за допомогою Великого адронного колайдера виявили відмінність між речовиною, з якої складаються галактики, зірки, планети і ми, і її антиподом, тобто антиматерією. Космологічні моделі припускають, що Великий вибух мав створити рівну кількість матерії та антиматерії, які мали знищити одна одну під час взаємодії. Але з якихось причин цього не сталося. Якби це сталося, то Всесвіт був би порожнім, але це не так. Зараз у Всесвіті більше матерії, ніж антиматерії і фізики наблизилися до розгадки таємниці, чому так сталося. Дослідження опубліковано в журналі Nature, пише Gizmodo.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Частинки антиматерії, такі як антиелектрони й антипротони, мають ту саму масу, але протилежний електричний заряд, що й звичайні електрони і протони. Фізики виявили дисбаланс між частинками, які є родичами протонів і нейтронів, з яких складаються атоми. Це важливий крок уперед для розуміння асиметрії матерії та антиматерії у Всесвіті.

Завдяки новому відкриттю фізики стали на крок ближче до пояснення причин дисбалансу між матерією та антиматерією, який відомий як порушення CP-симетрії. Вчені вперше виявили порушення CP-симетрії в розпаді баріонів, фундаментальних частинок, що становлять більшу частину матерії в спостережуваному Всесвіті.

Донедавна порушення CP-симетрії спостерігалося тільки в мезонах або частинках, що складаються з кварка й антикварка. Тепер же фізики побачили порушення CP-симетрії в баріонах, що складаються з трьох кварків, як протони і нейтрони.

Для дослідження фізики використали дані, зібрані за дев’ять років спостережень за розпадом у Великому адронному колайдері майже трильйона лямбда-баріонів. Це важкі частинки, які є родичами

протонів і нейтронів. Під час дослідження вчені виявили, що під час розпаду баріона є невелика відмінність у поведінці баріона і його антиматерії під час розпаду на більш дрібні частинки.

Спостереження порушення CP-симетрії в баріонах важливе, оскільки звичайна матерія Всесвіту складається з баріонів. Але нове дослідження поки що не дає відповіді на запитання, чому взагалі існує Всесвіт і чому в ньому більше матерії?

Та все ж фізики кажуть, що це важливий крок уперед для розгадки однієї з головних таємниць Всесвіту. Тож під час подальших досліджень науковці сподіваються докопатися до суті наявної проблеми.

Фізики кажуть, що для того, щоб зрозуміти чому у Всесвіті матерії більше, ніж антиматерії, потрібно більше джерел порушення CP-симетрії, ніж пропонує Стандартна модель фізики елементарних частинок. Виявлення таких джерел може призвести до появи нової фізики.

Як уже писав Фокус, фізики вперше виміряли версію часу, яка не повинна існувати.

Також Фокус писав про те, що астрономи вперше побачили народження іншої Сонячної системи. Вчені стали свідками народження планетної системи навколо молодої зірки, яка в далекому майбутньому може стати схожою на нашу Сонячну систему.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео

Published

on


Фінське містечко Рованіємі, розташоване за Полярним колом, знаходиться в розпалі літа. Наразі місцеві активно вирушають на пляжі, адже температура тут досягає 31°C — зовсім не те, що зазвичай ми бачимо взимку від резиденції Санта-Клауса.

Хоча середина липня — традиційно найтепліший період у регіоні, звична температура для півночі Фінляндії влітку — близько 20°, повідомляє видання Metro.

Пряма трансляція з резиденції Санта-Клауса

Житель Рованіємі Тойво Койву розповідає журналістам, що в містечку нині буквально спека в майстернях: цифрові табло показують аномальні температури.

“Досить добре. Мені подобається. Гаряче. Але тут так спекотно буває нечасто. Я кілька тижнів подорожував Європою з друзями, там було дуже жарко. Ми думали, що повернемось до Фінляндії й нарешті освіжимося — як завжди. Але ні — тут така ж спека, як і на півдні”, — каже пан Койву.



Банер дорогою до резиденції Санти

Фото: Getty Images

Водночас журналісти пишуть, що минуле літо в північній Скандинавії та Фінляндії стало найспекотнішим із 1937 року за період червень-серпень. Наразі Фінляндія перебуває в умовах широкомасштабної спеки, і в понеділок зафіксували найвищу температуру літа — 32,4°C.

Схожу оцінку дає Фінський метеорологічний інститут. Там попереджають, що спека триватиме ще кілька днів, а її офіційно фіксують, коли середньоденна температура сягає 20°C, або денні піки перевищують 27°C.

Літній ранок поблизу резиденції Санти


Літній ранок поблизу резиденції Санти

Фото: Getty Images

Санта Клаус


До Різдва у Санти ще є 5 місяців

Фото: Getty

Разом з тим південні регіони Фінляндії постраждали від буревіїв і злив. Більша частина країни охоплена жовтими попередженнями про підвищену температуру, ризик лісових пожеж і поривчаті вітри.

Раніше Фокус повідомляв, чому в Санти все погано зі здоров’ям. Згідно з його способом життя та умовами праці, це дійсно диво, що він усе ще може привітати усіх зі святами.

Згодом стало відомо, скільки у святкового персонажа піде часу на роздачу подарунків по всьому світу. Якщо вірити гіпотезам учених, різдвяна ніч для Санта-Клауса і його оленів — неймовірне за своєю складністю випробування.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.