Політика
Введення санкцій проти Порошенка було розглянуто на засіданні уряду

Напередодні засідання РНБО подання про введення персональних санкцій проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Костянтина Жеваго, Петра Порошенка та Віктора Медведчука розглядалось на засіданні Кабінету Міністрів.
Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент Укрінформу.
Так, голова уряду відповів на питання депутата від фракції “Європейська Солідарність” Артура Герасимова про те, чому розпорядження про застосування санкцій щодо Порошенка було підготовлено у стислі терміни та чи було оголошено позачергове засідання уряду для розгляду подання.
“Отже, відбулось засідання уряду, на якому було розглянуто подання відповідного профільного міністерства, яке, спираючись на подані матеріали СБУ, а також Державної служби фінансового моніторингу, внесло пропозицію про накладення санкцій на п’ятьох фізичних осіб. Відповідно, уряд розглянув, прийняв відповідне рішення і передав на РНБО”, – заявив Шмигаль.
Глава уряду наголосив, що після цього РНБО розглянуло питання про застосування санкцій.
“Далі РНБО за процедурою здійснило розгляд цього питання і відповідно голосування. Всі деталі надамо в письмовій формі, якщо подасте письмовий запит”, – пояснив прем’єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 12 лютого Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій проти ряду осіб. Відповідний указ №81/2025 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2025 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” оприлюднений на сайті глави держави. Серед підсанкційних осіб – Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.
Політика
Макрон і Стармер очолять відеоконференцію щодо України у Британії

Президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер очолять переговори з іншими європейськими лідерами щодо посилення обороноздатності України під час візиту французького лідера до Сполученого Королівства наступного тижня.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на заяву Єлисейського палацу.
Макрон перебуватиме із державним візитом у Британії із 8 по 10 липня, де на нього чекає королівський прийом та виступ у британському парламенті.
«Безумовно, буде дискусія про те, як серйозно підтримати боєздатність України», – повідомили у Єлисейському палаці, додавши, що Стармер і Макрон будуть співголовами відеоконференції союзників Києва.
Зазначається, що відеоконференція відбудеться у четвер, 10 липня. Під час зустрічі Макрон і Стармер поговорять із Президентом України Володимиром Зеленським та іншими лідерами, включаючи канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та прем’єр-міністерку Італії Джорджу Мелоні, повідомили в офісі французького президента.
На саміті обговорюватиметься розгортання «сил підтримки» в Україні після припинення вогню, повідомили у Єлисейському палаці. Крім цього, дискусії будуть зосереджені на тому, «як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого вона послідовно відмовлялася», долали там.
Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у четвер президент Франції Еммануель Макрон провів з американським колегою Дональдом Трампом телефонну розмову, в ході якої сторони зокрема говорили про Україну.
Фото ілюстративне: Офіс президента
Політика
про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що після російської атаки в Києві був знайдений компонент БПЛА, виготовлений у Китаї, а в Одесі було пошкоджено генконсульство Китаю.
Як передає Укрінформ, глава української дипломатії у соцмережі Х назвав це “іронією”.
“Яка іронія. Після сьогоднішнього масованої російської повітряної атаки по Україні ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника “Шахед-136″/”Герань-2″, який був виготовлений у Китаї та поставлений нещодавно. Тієї ж ночі будівля генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень у результаті російських ударів по місту. Немає кращої метафори для того, як Путін продовжує ескалацію своєї війни та терору, залучаючи до неї інших, в тому числі північнокорейські війська, іранську зброю та деяких китайських виробників”, – наголосив Сибіга.
За його словами, безпека в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні нерозривно пов’язана. Глава МЗС також закликав США посилити тиск на Росію.
“Це не змагання за увагу. Протидія російській агресії та терору в Європі безпосередньо сприяє посиленню безпеки на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми закликаємо Сполучені Штати та міжнародну спільноту посилити тиск як на режим у Москві та його військовий бюджет, так і на всіх інших у світі, хто підтримує воєнні зусилля Росії та дозволяє Путіну продовжувати вбивати людей в Україні”, – підкреслив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 478 засобів повітряного нападу, зокрема дві крилаті ракети “Іскандер-К”, якими росіяни атакували з вечора 3 липня. Основним напрямком удару став Київ, де внаслідок російської повітряної атаки постраждали 26 людей.
Політика
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати

Духовний радник президента США Дональда Трампа пастор Марк Бернс закликав світ не мовчати після масованої атаки Росії по Україні.
Про це Бернс написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Це Київ зараз. Я не зупинюся, поки не припиняться бомбардування. Багато українців залишаються покинутими світом. Багато хто прощається зі своїми сім’ями за межами України. Це не Божа воля. Путін, ти не можеш бути християнином і чинити так з іншими християнами, євреями та мусульманами. Світ не повинен мовчати. Йдеться про людяність, а не про політичну владу», – наголосив Бернс, опублікувавши знімок палаючої української столиці.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 478 засобів повітряного нападу, зокрема дві крилаті ракети “Іскандер-К”, якими росіяни атакували з вечора 3 липня. Основним напрямком удару став Київ, де внаслідок російської повітряної атаки постраждали 23 людини, 14 із них були госпіталізовані.
Фото: facebook.com/PastorMarkBurns
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Усі новини1 тиждень ago
Нові батареї служитимуть удвічі довше за літій-іонні: як вдалося цього домогтися
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США