Connect with us

Політика

Угода про мир не може винагороджувати агресора та карати жертву

Published

on



Постійна представниця Данії при ООН Крістіна Маркус Лассен переконана, що жодна країна у світі не хоче більше миру, ніж Україна.

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це вона заявила на пресбрифінгу з нагоди початку березневого головування Данії в Раді Безпеки ООН.

Коментуючи зустріч Зеленського і Трампа в Білому домі та саміт європейських лідерів у Лондон, вона зауважила, що зараз активно проводяться консультації, і «є надія на якийсь прорив та певною мірою на мирний процес або принаймні на припинення воєнних дій».

«Важливо відзначити, що ніхто не хоче миру більше, ніж Україна, – наголосила Лассен. – Тому, звичайно, ми (як країна, що головує в Раді Безпеки ООН у березні, – ред.) зробимо все можливе, щоб це підтримати».

За словами постійної представниці, будь-які угоди мають бути досягнуті «на правильних умовах». Зокрема, це не можуть бути умови, які «винагороджують агресора й карають жертву», вони також мають відповідати Статутові ООН.

Читайте також: Україна на засіданні Радбезу підтвердила свою позицію щодо миру на основі Статуту ООН – Сибіга

«Звичайно, нам потрібно було найти якесь рішення, яке мало б чітке посилання на Статут ООН і поважало територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України», – сказала вона, коментуючи ухвалення резолюцій в Генасамблеї та Раді Безпеки ООН у зв’язку з третьою річницею російської війни проти України.

Лассен додала, що російська війна становить загрозу не лише для Європи, а й для глобальної безпеки: «І немає сумнівів у тому, хто тут становить загрозу. Агресором є президент Путін і Росія, яка вдерла в Україну, розв’язавши незаконну агресивну війну».

На думку дипломатки, чимало партнерів з ЄС і НАТО по-справжньому бояться – хто буде наступним у черзі жертвою агресії, і це стосується не тільки Європи.

Постпред Данії наголосила на важливості участі України та Європи в переговорах щодо припинення війни та європейської безпеки.

Вона зазначила, що Данія, надає Україні «дуже, дуже сильну підтримку» і докладає всіх зусиль, аби «Україна перебувала в максимально сильній позиції, коли почнуться ці переговори».

Читайте також: Данія, Норвегія і Швеція надають пакети допомоги Україні

«Саме тому ми продовжимо підтримувати Україну військовим шляхом, а також надаватимемо всіляку іншу підтримку», – запевнила Лассен.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого Генасамблея ООН ухвалила дві резолюції (українську та американську з європейськими поправками), які засуджують російську агресію і закликають до відновлення територіальної цілісності України. Рада Безпеки ООН того ж дня проголосувала за американську резолюцію, яка закликає до миру між Росією та Україною, але без визнання РФ агресором – з тим самим текстом, який Штати пропонували для схвалення в Генеральній Асамблеї.



Джерело

Політика

Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців

Published

on



Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців, жертв так званої «málenkij robot» — однієї з найтрагічніших сторінок в історії угорського народу XX століття.

Як передає Укрінформ, про це Стефанчук написав у Фейсбуці.

«Радянський тоталітарний режим примусово вивіз до СРСР близько 600 тисяч угорців. 200 тисяч – не повернулися. Їх обманом відправляли на так звану «маленьку роботу», яка обернулася рабством, таборами й смертю. Ми солідарні з угорським народом у вшануванні цієї трагедії. Ми пам’ятаємо», – зазначив Стефанчук.

За його словами, Москва тоді приховувала свої злочини – так само, як намагається це робити сьогодні на тимчасово окупованих українських територіях. Але, наголосив спікер українського парламенту, правда – сильніша за брехню.

Стефанчук зауважив, що у Верховній Раді України триває опрацювання проєкту постанови щодо визнання та засудження репресій радянської військової адміністрації проти угорців і німців Закарпаття у 1944–1946 роках.

Читайте також: Для Європи членство України в ЄС є порятунком – угорська експертка

«Ми вміємо давати справедливу оцінку минулому. І водночас – дивимося у спільне майбутнє. Українці та угорці – сусіди, партнери, солідарні народи. А наш спільний ворог – той самий. І ми добре знаємо, хто він. Разом маємо бути стійкими перед його злочинними й провокаційними діями», – підкреслив Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу депортації. Складова системи використання примусової праці в СРСР громадян переможених держав. всього зазнали депортації до 600 тис. людей, з них 200 тис. цивільних. Близько 200 тис. загинули в дорозі та на роботах.



Джерело

Continue Reading

Політика

Ердоган у розмові з Путіним заявив, що припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів

Published

on



Туреччина готова надати майданчик для перемовин України та Росії, вважаючи це “вікном можливостей” для досягнення миру.

Про це йшлося під час телефонної розмови президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з главою Кремля Володимиром Путіним, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення адміністрації глави Туреччини.

“У ході розмови президент Ердоган сказав президенту Росії Путіну, що його заява щодо продовження мирних переговорів між Росією та Україною в Стамбулі з того місця, де вони зупинилися, була сприйнята схвально, і що Туреччина готова прийняти переговори, які приведуть до постійного врегулювання”, – йдеться у повідомленні.

Президент Туреччини в ході розмови заявив про те, що “відкрилося вікно можливостей для досягнення миру, і що всебічне припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів”.

Вказується, що в ході розмови обговорювалися питання двосторонніх відносин між Туреччиною та Росією, регіональні та глобальні питання.

Читайте також: Зеленський: Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що вимога коаліції щодо 30-денного припинення вогню погоджена з президентом США Дональдом Трампом, з яким учасники саміту в Києві поспілкувались по відеозв’язку.

Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною 15 травня «там, де вони були перервані» у 2022 році, – у турецькому Стамбулі. При цьому він проігнорував ініціативу щодо 30-денного перемир’я.

Фото: АА



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Published

on



Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного припинення вогню з 12 травня.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день. Очікуємо, що Росія підтвердить припинення вогню – повне, тривале й надійне, – починаючи відзавтра, 12 травня, і Україна готова зустрічатись», – написав Зеленський.

Він назвав «хорошим знаком» той факт, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Проте найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни, як підкреслив Президент, це припинення вогню.

Читайте також: Макрон назвав запропоновані Путіним переговори з Україною «першим кроком, але недостатнім»

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.