Події
Одеський музей сучасного мистецтва зібрав сотні одеситів під час відкриття в новій локації (фото)

На минулих вихідних в Одесі відбулася надважлива культурна подія – Одеський музей сучасного мистецтва нарешті відкрився в новій зручній локації на вулиці Європейській 31/33 у двоповерховій будівлі з підвалом. Нагадаємо, що з 2021 року музей закрився на вулиці Леонтовича і не мав постійного місця, яке було б зручне для відвідування. Спроби відкрити галерею музею на вулиці Грушевського виявилися не дуже вдалими.
Попри війну та постійні обстріли в людях залишається віра в культуру. На відкриття прийшло декілька сотен одеситів. Всі відвідувачі навіть не вмістилися у першу годину роботи музею. Відчуття було як в київському метро у годину пік. На першому поверсі розташувалися гардероб та камера зберігання речей. В маленькому кафе можна відпочити та обговорити мистецтво зі стаканчиком чаю або віна.
Першою виставкою МСМО за новою адресою став проєкт пам’яті художника Дмитра Дульфана «Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан». Він занурює глядача у внутрішній світ митця, який протягом усього свого життя перебував у пошуках неосяжного, блукав між мріями та реальністю, між творчим злетом і нездійсненими амбіціями. Частина робіт Дульфана нагадує декорації до фантастичних фільмів про прибульців минулого сторіччя.
Центральною метафорою виставки є образ Каліпсо – богині, що зачаровує та тримає у світі ілюзій, як і сам митець залишався в полоні своїх ідей. Експозиція охоплює різні періоди його життя: від мистецьких експериментів у галереї «Окно» до знакових пластичних об’єктів. Глядач побачить унікальні «темнильники» та просторові скульптури, що відображають пошук власної художньої мови. Мистецтво Дмитра Дульфана — це занурення в безодню, подорож, що не має кінцевого порту. Це ритуал, який не веде до світла, а залишає в полоні темряви, де світ тіней поглинає реальність. Магнетизм і розчинення, пастка та вихід.
В музеї також представлені роботи українських сучасних художників з приватних колекцій – Вадим Рудой, Ольга Яровая, Зоя Сокол, Колесник Наталія та інші.
Події
Вийде друком оновлене видання Корану в українському перекладі

У видавництві «Основи» вийде друком друге, оновлене видання Корану в українському перекладі сходознавця, науковця-арабіста Михайла Якубовича.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Читомо.
Перше видання Корану вийшло в «Основах» 2015 року і відразу стало бібліографічною рідкістю.
«В ісламській традиції Коран вважається неперекладним. Мовляв, будь-який із національних перекладів – а їх понад двісті – лише наближення, яке ніколи не зрівняється з богонадиктованим арабським текстом. Крім того, за півтори тисячі років довкола сакрального твору виріс цілий світ, так що перекласти Коран – виклик нетривіальний», – ідеться в анонсі видавництва.
В «Основах» зауважили, що Якубович понад десять років вивчав Коран. Він обрав стиль літералізму з елементами вільного перекладу, зберігаючи емоційну насиченість тексту, риторику, поетичність оригіналу. Для точності перекладу він звертався до класичних коментарів середньовічних авторів – ат-Табарі, аль-Багаві, Ібн Касіра, аль-Куртубі.
До другого, доповненого видання перекладач підготував понад 400 приміток, які пояснюють для українських читачів та читачок незнайомі слова, культурно-історичний і духовний контекст Корану.
Як зазначається, цей переклад інституційно схвалений в ісламі та офіційно використовується українською мусульманською спільнотою.

У видавництві також розповіли про графічне оформлення книжки. Іслам забороняє зображення людей, тому важливим художнім засобом у мусульманському світі стала каліграфія та орнамент.
«Основівське видання Корану насамперед українське, а Україна має багату історію взаємодії з частиною ісламського світу і власну каліграфічну традицію, що розквітла свого часу у козацькому скорописі», – зауважили у видавництві.
Художнє оформлення розробив Олексій Сальников, а каліграфію – Вікторія Лопухіна.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні з ініціативи Головного управління розвідки Міністерства оборони України відкрили мечеть Ас-Салам для військовослужбовців-мусульман.
Фото з сайту Читомо
Події
На Atlas Festival у Києві зібрали понад ₴105 мільйонів для захисту українського неба

Atlas Festival, який відбувся у столиці, за три дні відвідало понад 70 тисяч людей, для захисту українського неба на фестивалі зібрали понад 105 млн грн.
Як передає Укрінформ, про це начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив у Телеграмі.
«У Києві відбувся масштабний музичний фестиваль Atlas Festival. За три дні його відвідало понад 70 тисяч киян та гостей міста. На ньому виступили 100 артистів на 6 сценах. Було представлено 77 організацій, які працюють на наближення нашої перемоги», – зазначив він.
При цьому Ткаченко висловив вдячність організаторам, які дослухалися до рекомендацій КМВА та дотримувались усіх необхідних безпекових заходів: у пʼятницю кілька виступів були перервані повітряними тривогами, і відвідувачі організовано могли перечекати їх у підготовленому укритті.
Також посадовець подякував усім, хто долучився до благодійного збору на захист українського неба, організованого фестивалем спільно з «Повернись живим», — «Дронопад». Загалом було зібрано понад 105 мільйонів гривень.
«Такі заходи, окрім культурної цінності, мають і цілком прагматичний результат: в українському повітряному просторі стане значно менше літаючої російської дронової нечисті», – наголосив Ткаченко.
Як повідомлялося, десятий Atlas Festival тривав в Києві з 18 по 20 липня.
Фото: Тимур Ткаченко, Телеграм
Події
В галереї Міського саду Одеси відкрилася фотовиставка історичних кадрів Михайла Рибака

В галереї #ARTODESSA Літнього театру Міського саду відкрилася фотовиставка ретро-кадрів «Михайло Рибак. Чорно-біле життя». Михайло Рибак — видатний український фотомайстер. Все своє творче життя працював в Одесі, але був відомий далеко за її межами. Його роботи друкували понад 120 видань двох десятків країн світу.
Він брав участь та отримував нагороди десятків фотовиставок. Мав 7 персональних виставок. «Ніякі кольорі не можуть так передати стан душі, як білий та чорний», — вважав майстер.
Ця виставка присвячена його діяльності, на якій ви зможете побачити кращі роботи майстра та переконатися у доречності його слів. Наприклад, на фото «Запорожець» бачимо унікальну подію: під час Гуморини таксист на своєму «запорожці» сміливо спускається Потьомкінськими сходами. Один із трьох легендарних спусків, що відбувалися тут — на лижах, велосипеді та ось тепер на автівці.
На іншому фото — діти, що лежать рядочком на пляжі, вкритому галькою. Зараз майже всі одеські пляжі — піщані, але в 60-х усе було інакше: галька, море і група піонерів, яких після купання виклали сушитися на сонці… Історичне фото – «Монтаж на телевежі» 1968 року висвітлює монтажні роботи на телевежі в Одесі для збільшення потужності сигналів — а значить і кількості каналів. До цього їх було два.
Сімʼя фотографа також видала книгу «600 фото Михайла Рибака» — це унікальна збірка світлин минулого століття, зроблених фотографом-самоучкою, який вигравав десятки професійних та художніх конкурсів; кореспондентом, який встигав скрізь і для якого не існувала вихідних. Фото, ретельно відібрані його сином, Аркадієм Рибаком, журналістом та письменником створюють логічний ланцюжок образів. Аркадій зберіг конверти, в які батько розкладав світлини за серіями — «Хто що несе», «Колеса», «Люди та тварини», «Чернечні будні», тож всі вони опинилась на сторінках книги в тому вигляді, як їх бачив автор. Крім того в обʼєктив Михайла потрапляли історичні події, артисти, жанрові сценки, колеги.
Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Війна6 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)