Connect with us

Суспільство

Бойова медикиня Олена Риж у проєкті «За спиною»: Найважчі втрати

Published

on



Олена Риж, бойова медикиня штурмової роти 47-ї ОМБр «Маґура», за час повномасштабної війни втратила стільки близьких побратимів і посестер, що іноді вона боїться забути когось із них.

Про те, як вдається тримати себе в ресурсі, коли війна постійно забирає когось із найдорожчих і часто немає змоги попрощатися та провести в останню путь, військовослужбовиця розповіла психологині Ользі Марченко у програмі «За спиною», що вийде у суботу, 8 березня, о 14:00.

«Я багато страхів пройшла за період служби, з ними треба працювати, щоб побороти. І ось мене довго непокоїв страх, що моя пам’ять гіршає через контузії, і може настати такий момент, що я почну забувати своїх людей, тих, кого назавжди втратила», – поділилася військова своїми тривогами.

Тривожні думки, за словами Олени, непокоїли досить довго, поки вона одного разу не збагнула: «Навколо всі говорять про хвилину пам’яті, її називають хвилиною мовчання. Але для мене це не хвилина мовчання – подумки я розмовляю з тими, кого втратила, я звертаюся до загиблих. І я для себе зрозуміла – ось вона відповідь, ось, що мені треба робити, щоб не забувати своїх загиблих побратимів і посестер».

Військова запевняє, що відтоді не пропускає жодного дня, щоб не присвятити загиблим оту хвилину о 9-й ранку, виняток лише один – коли вона на фронті, на нулі, або виконує якусь невідкладну роботу. «Дуже рідко це буває, але буває. Я обов’язково це роблю просто в інший час. Це залишається моєю особистою хвилиною. Про це знають всі мої рідні і близькі. І я робитиму так, поки я жива», – наголошує Риж.

За її словами, коли йде з життя близька серцю людина – це ніби відривають частинку тебе, частинку твого серця, душі, життя. І кожну таку сильну втрату потрібно прожити, віддаючи повну волю емоціям. Інакше можна зануритися глибоко в стан ПТСР (посттравматичного стресового розладу), як це часто відбувається з військовими, які відкладають емоції на потім, обіцяючи собі оплакати загиблих після війни. Олена переконана, що найважчі втрати – ще попереду, тому потрібно берегти ресурс.

«Я докладаю багато зусиль для того, щоби бути в ресурсі, у тяжкі моменти дозволяю собі проживати усі емоції: я ридаю, злюся, матюкаюся, огризаюся, а буває що просто по кілька днів лежу “овочем” у ліжку. Це дуже важливо – дати собі побути в такому стані», – розповідає військова.

Риж поділилася, як кілька разів звістка про загибель побратимів заставала її у метро, і вона ридала в розпачі просто на підлозі. Проживати кожну втрату – це основа, без якої неможливо рухатися далі по життю, пояснює медикиня, адже душевний біль накопичується, і з кожною втратою нашаровується.

Відновитися потім буде складно, такий життєвий досвід у військової теж є.

Читайте також: Леся Литвинова – у програмі «За спиною»: Коли приходять вбивати твоїх дітей, треба братися за сокиру

Попри все, Олена Риж вважає себе щасливою. Встигає бути всюди: і воювати на передовій, і навчати новобранців тактичній медицині, і вести свій подкаст про життя військових.

«У мене на лівій руці набито татуювання “4.5.0.” (код “4.5.0.” у військових означає “все спокійно” – ред.) і кардіограма. І воно трактується: поки я жива, поки б’ється моє серце, в мене завжди буде 4.5.0. Навіть коли я втрачаю дуже сильно близьких мені людей, я знаю, що я – жива. І раз мені Всесвіт зробив цей дарунок, я маю дякувати і жити на повну – жити, відчувати, любити, діяти і за тих, кого вже немає поруч», – стверджує військова.

Повне інтерв’ю з медикинею ЗСУ можна переглянути завтра на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Олена Риж – бойова медикиня ЗСУ. До війни працювала в ресторанному бізнесі, обіймала керівні посади, була успішною тренеркою із сервісу та комунікації. На початку повномасштабного вторгнення займалася волонтерською діяльністю, допомагала евакуйовувати жителів з окупованої Київщини.

У лавах ЗСУ – з грудня 2022-го. У складі штурмової роти 47-ї ОМБр «Маґура» брала участь у наступальній кампанії на Запоріжжі та в боях під Авдіївкою. Була поранена. Проводить тренування з тактичної медицини. Веде свій подкаст «Думки на стіл» на медіаплатформі «Характер медіа».

Як повідомлялося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, котрі пережили критичні для виживання умови, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.



Джерело

Суспільство

В Україні за рік істотно подорожчали комунальні послуги

Published

on




Причиною зростання цін стало підвищення цін на електроенергію



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одесі 610 років: місто готується до ювілею масштабним фестивалем мистецтва та історії Анонси

Published

on



За останніми історичними даними, 19 травня 2025 року Одесі виповниться 610 років.  Вперше місто згадується в історичних джерелах під назвою Кочубеїв (Кочубіїв). Пізніше, після турецького захоплення, — Хаджибей, і тільки згодом — Одеса. На честь цієї дати з 17 по 21 травня в місті відбудеться п’ятиденний фестиваль “Одесі 610”, який об’єднає мистецтво, історію, активізм і підтримку ЗСУ.

Про це в етері Інтент. Інсайт обговорили із кураторкою проєкту Вікторією Кравченко та одним з лекторів та членів оргкомітету, народним художником України Анатолієм Кравченком.

“Найбільше досягнення нашого часу — це активне долучення молоді. Молодь — це потужна сила. Я ще з 90-х років у спільноті “Одесі 600”, і ми там як митці щось робили, долучались до проєктів, але це була така тиха, майже пасивна робота. Справжній рух почався, коли прийшли молоді художники. Вони зацікавилися, підняли тему, і це — надзвичайно круто. І виявилося, що ті, кого російська імперська машина намагалася перетворити на “руськоязичних патріотів імперії”, — стали повною протилежністю. Попри колосальні ресурси, вкладені в нищення нашої культури, спроби зруйнувати знання про справжню історію Одеси — ці зусилля обернулись проти них. Як кажуть: думали, що поховали, а насправді — посіяли зерна. І ці зерна проросли — новим поколінням, яке розвивається і визріває. І це надихає”, – розповів Анатолій Кравченко.

З 17 по 21 травня в Одесі відбудеться масштабний артфестиваль “Одесі 610”, що поєднає виставки, перформанси, лекції, майстер-класи та благодійні події на підтримку ЗСУ.

Як зазначила кураторка проєкту, основна виставка триватиме з 17 по 18 травня у виставковому просторі Національної спілки художників України на вулиці Торгова, 2. Тут щоденно проходитимуть культурні події: мистецькі перформанси, освітні лекції, історичний квест та майстер-класи. Учасники також зможуть відвідати книжкові виставки від місцевих книгарень і музеїв.

Родзинкою програми стануть артперформанси, під час яких художники створюватимуть картини просто на очах у публіки. Зокрема, будуть художні реконструкції Хаджибейської пристані, друкарні Фесенка та історичних будівель Одеси. Окрім основної локації, частина подій відбудеться і в інших місцях.

Одна з ключових подій відбудеться 19 травня — це хода у співпраці з партнером проєкту “Робимо вам нерви“. Захід стартуватиме орієнтовно з парку Шевченка, де учасники разом із гуртом “Друже музико” формуватимуть святкову ходу, яка попрямує до основної локації фестивалю на Торговій, 2. Завершиться ця подія концертом гурту.

В межах фестивалю розпочнуться публічні лекції. Серед спікерів — історик Олександр Музичко, який є партнером фестивалю. Заплановано низку пізнавальних подій на теми одеської історії, культури та мистецтва.

Усі заходи фестивалю “Одесі 610” спрямовані на підтримку українських військових. Пожертви можна буде зробити безпосередньо під час подій або через онлайн-платформи.

Щороку 2 вересня в Одесі святкують День міста. Ця дата є суперечливою, як і вік самого міста. Офіційно Одесі у 2024 році виповнилося 230 років, проте є думка, що дату заснування міста слід відміряти з першої згадки про фортецю Хаджибей, на місці якої стоїть місто. Тоді Одесі було б вже понад 600 років, і дату заснування довелося б змінити.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Нацбанк вперше виставив на третій аукціон склади біля Одеси за 100 мільйонів :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Published

on


Національний банк України виставив на аукціон цілісний майновий комплекс, розташований в Одесі на вулиці 19-й кілометр Старокиївської дороги, 34, загальною площею 25 тисяч 659,9 квадратного метра.

Відповідна інформація міститься в системі Прозорро.Продажі

Цілісний майновий комплекс представлений групою нежитлових будівель і споруд складського та адміністративного призначення, розташований приблизно у 16 кілометрів від центру Одеси, у зоні Куліндорівського промислового вузла на території Пересипського району міста, на відстані 0,5 км від Старокиївської дороги (відрізок автошляху міжнародного сполучення М-14 “Одеса – Мелітополь – Новоазовськ”). Продаж відбувається на підставі рішення правління Національного банку України про відчуження та відповідно до регламенту роботи електронної торгової системи ProZorro.Продажі щодо проведення електронних аукціонів з продажу чи надання в оренду майна.

Лот складається з:

  • будівлі головного корпусу з блоками підсобних приміщень, авто платформою і залізничною колією;
  •  адміністративного корпусу, будівлі охорони, автовагової, будівлі електроцеху;
  • складу мастил і масел, матеріального складу, водомірного вузла;
  • розподільчого пристрою, будівлі котельної, столярного цеху, будівлі ремонтно-механічної;
  • торгівельного павільйону, пункту мийки машин, блок-заправки, складу мастил і масел та іншого майна.

До складу лота не входить рухоме майно, що забезпечує роботу холодильних камер.

Усі витрати, пов’язані з укладенням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу майна несе переможець електронних торгів. 

Зазначимо, що в новому оголошені вказане, що лот виставляється вперше, але цей майновий комплекс Нацбанк намагався продати двічі. Другий аукціон був запланований на 14 лютого, але охочих не було. Попередній аукціон, який планували на 5 грудня не відбувся через відсутність охочих взяти у ньому участь.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.