Connect with us

Політика

Україна продовжуватиме самооборону, доки РФ не відмовиться від геноцидних планів

Published

on



Україна продовжить здійснювати своє право на самооборону відповідно до міжнародного права, зокрема статті 51 статуту ООН, допоки Росія не відмовиться від своїх геноцидних планів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер.

“Росія повинна зупинити цю безглузду війну. І визнати єдину реальність – ту, в якій поважаються принципи міжнародного права: суверенна рівність, непорушність кордонів, територіальна цілісність. Це – основи нашої спільної безпеки і добробуту. А забезпечення відповідальності за всі скоєні злочини – необхідна гарантія для майбутніх поколінь, щоб ці злочини не повторилися. Але поки Росія не відмовиться від своїх геноцидних планів, Україна продовжуватиме здійснювати своє право на самооборону відповідно до міжнародного права, зокрема статті 51 статуту ООН“, – сказав він.

Як підкреслив Вітренко, продовження цього опору – “гарантія нашого виживання”.

“У зв’язку з цим ми вдячні всім партнерам, які стоять поруч з Україною, зміцнюють наші оборонні спроможності, надають допомогу у сфері безпеки, допомагають захищати і рятувати життя. Україна і Європа мають бути достатньо сильними, щоб гарантувати виконання будь-яких домовленостей і запобігати майбутнім спробам агресії”, – заявив постпред.

Він наголосив, що Україна як жертва російської агресії “з першої ж секунди цієї війни прагне миру”, але цей мир має бути стійким та гарантувати, “що війна не повернеться знову в український дім”. Саме з цією метою делегація України вирушила до Саудівської Аравії для зустрічі з представниками США 11 березня і у результаті було зроблено важливі кроки на шляху до відновлення стійкого миру для України.

Читайте також: У МЗС України відреагували на візит генсека ОБСЄ до Москви

“Ця робота триватиме. Україна буде повністю відкритою перед своїми партнерами з питань, що мають значення для європейської безпеки та майбутнього. Наша позиція чітка: жодних рішень про Європу без Європи”, – додав Вітренко.

Поруч з цим очільник української місії в ОБСЄ наголосив на тому, що Росія продовжує зосереджуватися на вбивствах, руйнуваннях та завоюваннях, як це засвідчили її атаки останнього тижня – від масованих ракетних обстрілів і нічних атак дронами до “подвійних ударів” і “сафарі на людей” у Херсоні.

“Не лише дії Росії, а і її риторика свідчать: Москва не змінила своїх вимог до України. Це доводить, що першопричина цієї війни і її продовження залишається незмінною. Це – заперечення Путіним права України на існування та його територіальні зазіхання”, – заявив Вітренко.

Як повідомляв Укрінформ, 11 березня в Саудівській Аравії відбулися переговори між представниками України та США. У результаті українська делегація підтримала пропозицію США щодо встановлення повного припинення вогню на 30 днів по всій лінії фронту. Такий режим може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.



Джерело

Політика

Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України

Published

on



Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський обговорили просування вступу України до Європейського Союзу та зміцнення обороноздатності.

Про це повідомив глава української дипломатії в соцмережі X, передає Укрінформ.

«Я мав гарну розмову з моїм колегою Радославом Сікорським, щоб висловити свою вдячність Польщі за підтримку України під час її головування в ЄС. Ми обговорили подальші зусилля щодо просування вступу України до ЄС. Я відзначив важливість відкриття переговорних кластерів, зокрема першого кластера», – зазначив міністр.

Сибіга також наголосив, що спільний шлях України та Молдови до ЄС є фактором регіональної безпеки та стабільності.

Читайте також: Абсолютно коректна позиція: Корнієнко не бачить загрози у позиції Навроцького щодо вступу України в ЄС

Глави МЗС України та Польщі домовилися про наступні конкретні кроки щодо зміцнення обороноздатності України та поглиблення військової співпраці.

Як повідомляв Укрінформ, міністр Сибіга 2 липня зустрічався з делегацією послів ОБСЄ та наголосив дипломатам, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.

Фото: Х Аndrii Sybiha



Джерело

Continue Reading

Політика

Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Published

on



Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства,передає Укрінформ.

«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.

Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.

Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.

Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.

«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.

Читайте також: Вступ до ЄС: Стефанішина розповіла про перспективи відкриття всіх переговорних кластерів

Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Published

on



Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.

Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.

«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.

Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.

Читайте також: Корнієнко прокоментував можливість «пакетного» вступу до ЄС України з балканськими державами

«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.

Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.