Суспільство
Схеми на Одеській митниці – на яких авто їздять митники і як заробляють — Ексклюзив ТСН

Журналісти проєкту “Хапуга.ua” завітали до офісу одеських митників. ЗМІ зацікавило майно, куплене за кумедними цінами, а також те, що дехто з одеських митників забув чи то “забив” чесно показати його НАЗК.
Про це йдеться у матеріалі проєкту журналістських розслідувань.
Що відомо про керівників митниці та їхні доходи
Отже, Одеська митниця. Від жовтня минулого року тут керує Андрій Колівер. Влітку 2022 року пан Колівер сів на Audi Q7. За даними ЗМІ, його дружина їздить на автомобілі “Лексус”. Авто куплене в січні минулого року.
Але якщо до декларації Колівера особливих запитань немає, то його підлеглі масово страждають на недугу, яку можна назвати “цинічними хитрощами”. Вони немов плюють в очі і суспільству, і НАЗК, подаючи в своїх деклараціях суцільну маячню. І один із таких циніків — це Володимир Алєксєєв, заступник начальника Одеської митниці. Цей митник уже встиг подати декларацію за минулий рік. І що ми тут бачимо — 20 мільйонів гривень готівкою. Звідки взялась така сума уявити складно, адже 2023 року готівкою пан Алєксєєв мав вдесятеро менше – лише 2 мільйони.
Декларація Володимира Алєксєєва
Журналісти спробували запитати Алєксєєва про його космічні готівкові заощадження, однак на Одеській митниці якісь особливі правила спілкування з митниками такого рангу.
“Ви звертаєтесь до відповідного підрозділу державної митної служби і потім ми отримуємо відповідне розпорядження і готуємо письмову або усну відповідь”, — каже прессекретарка Одеської митниці Олена Гусєва.
Запит журналісти надіслали, але шалені мільйони – це не єдине, що дивує у декларації Володимира Алєксєєва. Працюючи заступником начальника Одеської митниці, він не декларує в Одесі жодної нерухомості. Вже кілька років. Зокрема й орендованої, що зобов’язує робити антикорупційне законодавство.
Натомість, Алєксєєв вказує лише одну квартиру у Києві. Консьєржка чудово знає сім’ю Алєксєєва, але надає під запис шокувальну інформацію — родина продала квартиру.
Отже, що ми бачимо. Заступник начальника Одеської митниці Володимир Алєксєєв “за документами” живе в Одесі на вулиці, бо не декларує там жодного житла, а також не вказує, що його родина також орендує, а може й має у власності нерухомість у самій Франції.
Володимир Алєксєєв
Далі щодо автомобіля. Алєксєєв теж любить “Лексус”. Він записаний на його маму. Однак такої машини біля будівлі Одеської митниці журналісти жодного разу не зафіксували за цілий тиждень спостереження.
На яких авто їздять працівники митниці
Одеса, 11 лютого, 8 ранку. Будівля митниці. Одна за одною сюди заїжджають недешеві автівки. Це – “Фольксваген Туарег”, на якому їздить Дмитро Білозуб, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції. Машина оформлена також на його маму.
А це приїхав Ігор Бойчун, заступник начальника відділу обліку та експлуатації майна управління адміністративно-господарської діяльності Одеської митниці — “Хюндай Санта Фе” 2022 року, який коштує 35 тисяч доларів. Доходи Бойчуна не дозволяють йому купити таке авто, тому він записав його на свою доньку Анастасію. Вона, між іншим, була ФОП, але закрилась ще 5 років тому, тому походження коштів на авто доволі сумнівне.
Автопарк біля митниці
“Ягуар F-Pace” придбала Ірина Капланян, головна державна інспекторка відділу професійної підготовки персоналу митниці. Транспорт куплений в лютому минулого року за понад 20 тисяч доларів, тому чекаємо на нього у свіжій декларації пані Ірини.
А Jeep Renegade – це взагалі цілий скарб для НАЗК. Його купила Людмила Калабіна, заступниця начальника відділу проведення документальних перевірок управління проведення митного аудиту. Купила за 35 тисяч гривень. Так, це “биток” зі США, однак конкретно це авто було куплене в Америці за 2900 доларів, що зовсім не збігається із заявленою ціною в декларації співробітниці митниці.
“Можливо, ми б змогли зафіксувати і показати вам ще більше цікавих автомобілів одеських митників, але наш візит до Одеси дуже зацікавив місцеву поліцію. Спочатку на наше авто викликав копів охоронець митниці”, — йдеться у матеріалі розслідування.
Перед самим візитом копів біля авто журналістів помітили “Тойоту Короллу”. Її екіпаж неначе стежив за ситуацією, а поліцейський телефоном про цю ситуацію комусь доповідав.
Схеми на Одеській митниці
Перейдемо до інсайдів та аналітики, яка може пояснити неабиякі статки співробітників Одеської митниці. Ні для кого не секрет, що митниця Південної Пальміри грішить різними контрабандними схемами. Тут і “специфічна” контрабанда сигарет, яка йде на “експорт”. Тут і наркотичні речовини, які виїжджають з України, але їх виявляють іноземні митники.
Однак чи не головна схема, з якої можуть “годуватися” нечесні одеські митники — це штучне заниження митної вартості товарів, які імпортуються до України. У нашому розпорядженні є інформація про кільканадцять компаній, які, за даними наших джерел, уникають сплати податків, на щонайменше 30 відсотків від реальної вартості товарів. За даними наших джерел, не виключено, що ці фірми можуть працювати на широко відомих у вузьких контрабандистських колах ділків із прізвищами Семенцов, Хрустальов, Шуба, Володін та інших.
Схема працює приблизно таким чином. Товар із Туреччини йде до України за двома пакетами документів. Перший пакет — це той, який дають турки офіційно і в якому реальні дані. Але учасники схеми готують другий, фальшивий пакет документів, у якому замінюють характеристики – зменшують вагу, назви, коди товарів, внаслідок чого на в’їзді до Одеси вартість вантажу падає на 30 відсотків. За це відповідні особи митниці отримують чорний кеш, а бюджет України недоотримує мільйони.
Хто займається схемами на митниці
Одним із архітекторів корупційних схем на Одеській митниці ЗМІ називають відомого вам Володимира Алєксєєва та Євгена Іванова. Людина з таким прізвищем обіймає посаду начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції.
У власності цей службовець має лише авто, а от вся нерухомість — на його дружині, яка, схоже, має неймовірну вдачу. Адже вона змогла купити квартиру в Одесі в ЖК “Кадорр” за 50 тисяч гривень. Ринкова ціна нерухомості в цьому ЖК становить мільйони.
Касиром Одеської митниці називають Валентина Брюховецького, головного державного інспектора оперативного відділу управління з контрабандою. Декларація цього службовця – бідна. Стара квартира та скромні машини, однак за фактом, за даними ЗМІ, пан Валентин користується автомобілем “Тойота Тундра” та нещодавно пересів на електричку Zeekr 1, яка оформлена на його маму.
Зловити за руку митника, який бере за щось кошти, тим паче в Одесі, дуже складно. Однак перевірити документи, за якими та чи інша фірма розмитнює свої товари – цілком реально. Адже з Туреччиною є міжнародна угода, і у разі запиту України Туреччина повинна надати всі пакети реальних документів протягом тижня на той чи інший товар, який їде до Одеси. Тоді його звірять з тим пакетом документів, який “бігає” українською митницею. І якщо їх зіставити, стане одразу зрозуміло — хто, на чому і скільки вкрав. Головне, щоб було бажання зробити відповідний запит.
Суспільство
Зеленський очікує розблокування закону про множинне громадянство, щоб невідкладно його підписати

Як передає Укрінформ, про це йдеться у зверненні Президента, оприлюдненому на його сайті.
«Говорив із Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком про засідання українського парламенту наступного тижня. Дуже важливо, щоб засідання були результативними. Уже був ухвалений закон про множинне громадянство, і це вагоме питання, зокрема, для тих, хто воює заради України. Дуже очікую розблокування цього закону, щоб невідкладно його підписати», – зазначив Зеленський.
Відео: Офіс Президента
Також, за його словами, уже підготовлені два значні рішення щодо міжнародних угод.
«Передусім угода про створення Спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії – її треба ратифікувати, і теж варто підтримати вихід нашої держави з Оттавської конвенції про міни. Росія ніколи не була учасницею цієї конвенції та дуже активно використовує всі типи мін. І нам в Україні потрібен паритет у захисті – зокрема, це політичні та юридичні основи такого паритету. Фактично весь регіон Центральної та Східної Європи, усі, хто поруч із Росією, переглядають ставлення до мін. І це абсолютно зрозуміло», – зауважив Зеленський.
За його словами, уже підготовлений до другого читання законопроєкт про військового омбудсмана, і цей новий системний крок потрібен для того, щоб в армії впроваджувалися необхідні зміни.
«Буду вдячний народним депутатам, які підтримають на цьому тижні ці та інші надзвичайно важливі для нашої держави рішення», – додав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 18 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України.
Фото: ОП
Суспільство
Миколаївщина у вогні: 57 пожеж сталося за один день Анонси

Лише за минулу суботу, 12 липня, у Миколаївській області виникло 57 пожеж: на відкритих територіях зафіксовано 39 загорянь, у приватному секторі – 12, на об’єктах і транспорті – ще по дві. Про це повідомляє пресцентр ДСНС.
Серед усіх пожеж одна виникла через ворожий обстріл.
Тричі гасили пожнивні залишки у Вознесенському, Первомайському та Миколаївському районах.
Горіли сухостій, сміття, очерет у Веснянській, Воскресенській, Первомайській, Шевченківській, Березанській, Галицинівській, Чорноморській, Коблівській ТГ Миколаївського району, Софіівській, Снігурівській, Березнегуватській, Баштанській, Володимирівській, Горохівській, Казанівській, Новобузькій ТГ Баштанського району, Доманівській, Братській, Південноукраїнській, Олександрівській, Прибузькій, Веселинівській ТГ Вознесенського району, Кривоозерській ТГ Первомайського району, містах Нова Одеса, Снігурівка, Баштанка, Первомайськ та Миколаїв. Загальна площа пожеж склала понад 53 га.
Загалом від ДСНС працювали 180 співробітників, 45 одиниць техніки. Залучались вогнеборці місцевих пожежних охорон “Коблеве”, “Рибаківка”, “Галицинове”, “Шевченкове”, “Олександрівка”, “Горохівське”, “Лиманець”, ”Привільне”, “Володимирівка”, “Воскресенське”, допоміжна техніка для підвозу води від місцевих приватних підприємств.
Також нещодавно ми писали, як унаслідок дронової атаки постраждали житлові будинки й школа.
Крім цього, російська армія тричі атакувала дронами типу FPV акваторію Очаківської громади. Жертв немає.
А днями, у самому центрі Миколаєва пройшла щотижнева акція-нагадування про українських військовополонених та зниклих безвісти захисників. Попри обстріли, до заходу доєдналося близько 170 людей.
Олександра Горст
Суспільство
Юні художники Березівської громади взяли участь у конкурсі «Мій шеврон поліцейського»

Юні художники Березівської громади взяли участь у конкурсі «Мій шеврон поліцейського»
Нещодавно завершився творчий конкурс для дітей Одещини «Мій шеврон поліцейського», в якому взяли участь вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» Березівського міського ЦДЮТ.
Про це інформують у Березівській громаді.
Юні художники створювали власне бачення поліцейського шеврона, як символу безпеки та захисту дітей. Кожна робота була особливою.
Ювенальні поліцейські провели урочисте нагородження художників за участю працівників Служби у справах дітей Березівської міської ради: правоохоронці вручили переможцям чашки, на яких були відтворені їх власні малюнки, а також всі діти отримали від Березівської міської ради подарунки.
На заході дітям провели екскурсію в Березівський районний відділ поліції ГУНП в Одеській області, де вони зсередини побачили, як працюють різні служби поліції, ознайомилися з криміналістичною валізою, побачили власними очима, як знімають відбитки пальців рук, а також із захопленням спостерігали на політ квадрокоптера.
Дякуємо всім юним березівчанам за активність і натхнення, які долучилися до конкурсу. Такі заходи – не просто малювання. Це про довіру, спілкування та знайомство з роботою поліції очима дітей. А ще – чудова нагода підтримати таланти нашої громади.
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Події1 тиждень ago
Унаслідок вибухів під Житомиром постраждали музей, бібліотека та будинок культури
-
Усі новини1 тиждень ago
на всіх смартфонах треба терміново ввімкнути ці налаштування
-
Політика1 тиждень ago
про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області
-
Війна1 тиждень ago
У Дніпропетровській області боїв з ворогом не відбувається
-
Відбудова1 тиждень ago
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі