Connect with us

Суспільство

Схеми на Одеській митниці – на яких авто їздять митники і як заробляють — Ексклюзив ТСН

Published

on


Журналісти проєкту “Хапуга.ua” завітали до офісу одеських митників. ЗМІ зацікавило майно, куплене за кумедними цінами, а також те, що дехто з одеських митників забув чи то “забив” чесно показати його НАЗК.

Про це йдеться у матеріалі проєкту журналістських розслідувань.

Що відомо про керівників митниці та їхні доходи

Отже, Одеська митниця. Від жовтня минулого року тут керує Андрій Колівер. Влітку 2022 року пан Колівер сів на Audi Q7. За даними ЗМІ, його дружина їздить на автомобілі “Лексус”. Авто куплене в січні минулого року.

Але якщо до декларації Колівера особливих запитань немає, то його підлеглі масово страждають на недугу, яку можна назвати “цинічними хитрощами”. Вони немов плюють в очі і суспільству, і НАЗК, подаючи в своїх деклараціях суцільну маячню. І один із таких циніків — це Володимир Алєксєєв, заступник начальника Одеської митниці. Цей митник уже встиг подати декларацію за минулий рік. І що ми тут бачимо — 20 мільйонів гривень готівкою. Звідки взялась така сума уявити складно, адже 2023 року готівкою пан Алєксєєв мав вдесятеро менше – лише 2 мільйони.

Декларація Володимира Алєксєєва

Журналісти спробували запитати Алєксєєва про його космічні готівкові заощадження, однак на Одеській митниці якісь особливі правила спілкування з митниками такого рангу.

“Ви звертаєтесь до відповідного підрозділу державної митної служби і потім ми отримуємо відповідне розпорядження і готуємо письмову або усну відповідь”, — каже прессекретарка Одеської митниці Олена Гусєва. 

Запит журналісти надіслали, але шалені мільйони – це не єдине, що дивує у декларації Володимира Алєксєєва. Працюючи заступником начальника Одеської митниці, він не декларує в Одесі жодної нерухомості. Вже кілька років. Зокрема й орендованої, що зобов’язує робити антикорупційне законодавство.

Натомість, Алєксєєв вказує лише одну квартиру у Києві. Консьєржка чудово знає сім’ю Алєксєєва, але надає під запис шокувальну інформацію — родина продала квартиру.

Отже, що ми бачимо. Заступник начальника Одеської митниці Володимир Алєксєєв “за документами” живе в Одесі на вулиці, бо не декларує там жодного житла, а також не вказує, що його родина також орендує, а може й має у власності нерухомість у самій Франції. 

Володимир Алєксєєв

Далі щодо автомобіля. Алєксєєв теж любить “Лексус”. Він записаний на його маму. Однак такої машини біля будівлі Одеської митниці журналісти жодного разу не зафіксували за цілий тиждень спостереження.

На яких авто їздять працівники митниці

Одеса, 11 лютого, 8 ранку. Будівля митниці. Одна за одною сюди заїжджають недешеві автівки. Це – “Фольксваген Туарег”, на якому їздить Дмитро Білозуб, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції. Машина оформлена також на його маму.

А це приїхав Ігор Бойчун, заступник начальника відділу обліку та експлуатації майна управління адміністративно-господарської діяльності Одеської митниці — “Хюндай Санта Фе” 2022 року, який коштує 35 тисяч доларів. Доходи Бойчуна не дозволяють йому купити таке авто, тому він записав його на свою доньку Анастасію. Вона, між іншим, була ФОП, але закрилась ще 5 років тому, тому походження коштів на авто доволі сумнівне.

Автопарк біля митниці

“Ягуар F-Pace” придбала Ірина Капланян, головна державна інспекторка відділу професійної підготовки персоналу митниці. Транспорт куплений в лютому минулого року за понад 20 тисяч доларів, тому чекаємо на нього у свіжій декларації пані Ірини.

А Jeep Renegade – це взагалі цілий скарб для НАЗК. Його купила Людмила Калабіна, заступниця начальника відділу проведення документальних перевірок управління проведення митного аудиту. Купила за 35 тисяч гривень. Так, це “биток” зі США, однак конкретно це авто було куплене в Америці за 2900 доларів, що зовсім не збігається із заявленою ціною в декларації співробітниці митниці. 

“Можливо, ми б змогли зафіксувати і показати вам ще більше цікавих автомобілів одеських митників, але наш візит до Одеси дуже зацікавив місцеву поліцію. Спочатку на наше авто викликав копів охоронець митниці”, — йдеться у матеріалі розслідування. 

Перед самим візитом копів біля авто журналістів помітили “Тойоту Короллу”. Її екіпаж неначе стежив за ситуацією, а поліцейський телефоном про цю ситуацію комусь доповідав. 

Схеми на Одеській митниці

Перейдемо до інсайдів та аналітики, яка може пояснити неабиякі статки співробітників Одеської митниці. Ні для кого не секрет, що митниця Південної Пальміри грішить різними контрабандними схемами. Тут і “специфічна” контрабанда сигарет, яка йде на “експорт”. Тут і наркотичні речовини, які виїжджають з України, але їх виявляють іноземні митники.

Однак чи не головна схема, з якої можуть “годуватися” нечесні одеські митники — це штучне заниження митної вартості товарів, які імпортуються до України. У нашому розпорядженні є інформація про кільканадцять компаній, які, за даними наших джерел, уникають сплати податків, на щонайменше 30 відсотків від реальної вартості товарів. За даними наших джерел, не виключено, що ці фірми можуть працювати на широко відомих у вузьких контрабандистських колах ділків із прізвищами Семенцов, Хрустальов, Шуба, Володін та інших. 

Схема працює приблизно таким чином. Товар із Туреччини йде до України за двома пакетами документів. Перший пакет — це той, який дають турки офіційно і в якому реальні дані. Але учасники схеми готують другий, фальшивий пакет документів, у якому замінюють характеристики – зменшують вагу, назви, коди товарів, внаслідок чого на в’їзді до Одеси вартість вантажу падає на 30 відсотків. За це відповідні особи митниці отримують чорний кеш, а бюджет України недоотримує мільйони. 

Хто займається схемами на митниці

Одним із архітекторів корупційних схем на Одеській митниці ЗМІ називають відомого вам Володимира Алєксєєва та Євгена Іванова. Людина з таким прізвищем обіймає посаду начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції.

У власності цей службовець має лише авто, а от вся нерухомість — на його дружині, яка, схоже, має неймовірну вдачу. Адже вона змогла купити квартиру в Одесі в ЖК “Кадорр” за 50 тисяч гривень. Ринкова ціна нерухомості в цьому ЖК становить мільйони.

Касиром Одеської митниці називають Валентина Брюховецького, головного державного інспектора оперативного відділу управління з контрабандою. Декларація цього службовця – бідна. Стара квартира та скромні машини, однак за фактом, за даними ЗМІ, пан Валентин користується автомобілем “Тойота Тундра” та нещодавно пересів на електричку Zeekr 1, яка оформлена на його маму.

Зловити за руку митника, який бере за щось кошти, тим паче в Одесі, дуже складно. Однак перевірити документи, за якими та чи інша фірма розмитнює свої товари – цілком реально.  Адже з Туреччиною є міжнародна угода, і у разі запиту України Туреччина повинна надати всі пакети реальних документів протягом тижня на той чи інший товар, який їде до Одеси. Тоді його звірять з тим пакетом документів, який “бігає” українською митницею. І якщо їх зіставити, стане одразу зрозуміло — хто, на чому і скільки вкрав. Головне, щоб було бажання зробити відповідний запит.





Джерело

Суспільство

Змушував підлеглих будувати йому будинок: затримали проректора академії Держприкордонслужби

Published

on


Працівники ДБР за матеріалами Управління внутрішньої та власної безпеки ДПСУ затримали проректора національної військової академії, який змушував співробітників зводити будинок на його земельній ділянці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

За даними слідства, з початку 2024 року посадовець систематично залучав співробітників академії до будівельних робіт на своїй ділянці замість належного виконання ними службових обов’язків і проходження військової служби.

Встановлені щонайменше п’ятеро таких осіб, перевіряється інформація щодо можливого використання праці курсантів.






ДБР затримало проректора військової академії / Фото: ДБР

6 травня працівники ДБР провели обшуки за місцем проживання підозрюваного та у приміщеннях навчального закладу. На території будівництва була виявлена велика кількість майна з інвентарними номерами академії, зокрема ліжка, кондиціонери, обігрівачі, сувенірна продукція та будівельні матеріали (плитку, ламінат), придбані за кошти державного бюджету.

Точний розмір збитків, завданих державі, встановлюється.

Посадовця затримали та повідомили про підозру за ч. 5 ст. 426-1 та ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою службових повноважень та привласнення військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Проректору обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 450 тис. грн також він відсторонений від посади.

Читайте також: Військові на Миколаївщині перепродавали пальне для ЗСУ фермерам

Як повідомляв Укрінформ, командира батальйону військової частини, яка дислокується в Донецькій області, викрили в оформленні незаконних виплат своїй підлеглій, котра фактично не перебувала в районі бойових дій.

Фото: ДБР



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Управління освіти Миколаєва витратило 200 мільйонів на опалення, ремонт і безпеку шкіл Анонси

Published

on



Управління освіти Миколаєва у 2025 році витратило понад 223 мільйони гривень на тепло, ремонти, інтернет, охорону та підвезення учнів. Найбільше коштів пішло на опалення, техобслуговування систем безпеки та поточні ремонти шкіл і дитсадків.

Інтент вирішив дізнатись за допомогою майданчика закупівель Zakupivli.pro, скільки витратило бюджетних коштів Управління освіти Миколаївської міської ради за 2025 рік.

Початок року одна з найвартісніших послуг, яку замовило Управління освіти Миколаївської міської ради, стосувалась закупівлі теплової енергії, на які запланували витратити 158 мільйонів гривень. Ще 17 мільйонів витратили на електроенергію, 8 мільйонів — на водопостачання та водовідведення, 5 мільйонів — на вугілля, 5,1 мільйона — на поводження з відходами. Розподіл природного газу й обслуговування теплових пунктів обійшлися у понад пів мільйона гривень.

На поточні ремонти шкіл і дитсадків, включно з ремонтом дахів, вікон, дверей, інженерних мереж та укриттів, пішло понад 7,7 мільйона гривень. Зокрема, лише на ремонт захисної споруди у садку №66 витратили 547 тисяч гривень.

Окремо близько 3 мільйонів гривень витратили на облаштування кабінетів інформатики в Миколаївській гімназії №50, гімназії №56, ліцеї №28, ліцеї імені професора М. Александрова та ліцеї №2.

Поточні ремонти систем опалення, електропостачання та водовідведення коштували ще понад 1,1 мільйона гривень. Також у бюджет закладали витрати на послуги з перевезення учнів — 3,3 мільйона, на підвезення підручників — 879 тисяч гривень, а на встановлення електропідйомників для дітей з інвалідністю — понад пів мільйона гривень.

Також провели тендери на обслуговування систем безпеки. На технічне обслуговування відеонагляду передбачили понад 700 тисяч гривень, а на системи автоматичної пожежної сигналізації — понад 12 мільйонів гривень загалом. Обслуговування систем захисту від блискавки обійшлося у 1,9 мільйона, а інтернет — у 1,6 мільйона гривень.

Таким чином найбільші витрати за чотири місяці 2025 року охопили комунальні послуги, ремонти закладів освіти, безпекові заходи, інтернет та підвезення підручників.

Також у 2025 році Управління освіти Херсона вже витратило десятки мільйонів гривень на опалення, електроенергію, ремонти шкільних будівель та обслуговування обладнання. Основні суми спрямували на забезпечення енергоносіями, технічне обслуговування та усунення аварій.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Військового з Одещини засудили за «прогулянку» вулицею з двома бойовими автоматами

Published

on


Комінтернівський районний суд Одеської області виніс вирок неодноразово судимому військовослужбовцю, який мобілізувався за контрактом, за незаконне придбання та зберігання двох автоматів. Викрили правопорушника правоохоронці, коли він ніс зброю вулицею. Чоловік отримав понад 5 років позбавлення волі. Автомати повернули до військової частини.

Обставини справи

На лаві підсудних опинився уродженець Кілії Одеської області, кулеметник батальйону «Шквал», який, попри вже наявні судимості, знову вчинив тяжкий злочин. До цього чоловік тричі притягувався до кримінальної відповідальності, зокрема за крадіжки, та був достроково звільнений з колонії для проходження військової служби за контрактом.

Слідством встановлено, що обвинувачений, діючи умисно та без відповідного дозволу, заволодів двома одиницями бойової зброї – автомати Калашникова калібру 7,62×39 мм. Обидва автомата були справними та придатними до стрільби.

Викрили чоловіка 22 жовтня 2024 року близько 17:30, коли його зупинили поліцейські біля залізничної станції «Східна» в селі Ілічанка. Під час перевірки він самостійно дістав з ковдри, яку переносив у руках, два автомати, після чого зброю вилучили правоохоронці. Надалі її було визнано речовим доказом у справі.

Розгляд справи у суді

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. Суд не вважав за доцільне досліджувати додаткові докази, оскільки версії сторін збігалися, а добровільність зізнання не викликала сумнівів.

Суд врахував як пом’якшувальні обставини щире каяття та сприяння розкриттю злочину. Водночас, серед обтяжувальних обставин – рецидив та вчинення правопорушення під час умовно-дострокового звільнення.

Вирок суду

За результатами розгляду справи суд визнав військовослужбовця винним у незаконному поводженні зі зброєю та призначив йому 4 роки позбавлення волі. Також суд частково приєднав до цього строку невідбуте покарання за попереднім вироком. У підсумку, остаточне покарання склало 5 років і 2 місяці позбавлення волі.

«На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання, призначеного вироком Суворовського районного суду міста Одеси від 25.01.2024 року, у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 2 (два) місяці. Призначити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 2 (два) місяці», – йдеться в матеріалах суду.

Автомати, які вилучили в якості речових доказів, повернули до військової частини. А чоловіка додатково зобов’язали виплатити близько 6400 гривень, щоб покрити витрати держави на проведення експертиз.

Читайте також: Смертельна музика: на Одещині жінка з пасажирського сидіння випадково запустила авто і переїхала чоловіка



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.