Connect with us

Суспільство

Новини на ранок. У світі, на фронті

Published

on

Суспільство

На закупівлю дронів бригади, полки і батальйони за пів року отримали близько ₴13 мільярдів

Published

on



Програма, за якою бригади, полки і батальйони отримують кошти на закупівлю дронів, діє вже пів року, на сьогодні на неї виділено близько 13 мільярдів гривень.

Про це у блозі для Укрінформу повідомив заступник керівника Офісу Президента полковник ЗСУ Павло Паліса.

«З грудня 2024 року підрозділи почали отримувати щомісячні кошти: 27 мільйонів гривень для бригад, 14–16 мільйонів гривень для полків і 5–6 мільйонів для окремих батальйонів залежно від інтенсивності бойових дій на їхніх ділянках. Нині до програми залучені також артилерійські бригади, які отримують по 5 мільйонів гривень щомісяця. Всі 100% бойових підрозділів ЗСУ беруть участь у програмі», – поінформував Паліса.

За його словами, за ці кошти можна купити «мавіки», FPV, дрони-«бомбери», системи РЕБ та наземні роботизовані комплекси – все те, що є основним «видатковим» матеріалом технологічної війни.

Читайте також: Міноборони запускає грантову програму для ШІ-стартапів, які посилять армію

«Цій програмі вже пів року, і станом на сьогодні на неї виділено вже близько 13 мільярдів гривень», – наголосив заступник керівника ОП.

Він зазначив, що відразу після впровадження програми відчутно зросла ефективність бригад.

«Сумарно за березень загалом по ЗСУ було завдано на 40% більше уражень, аніж у листопаді», – зауважив Паліса.

На його думку, слід продовжувати децентралізацію армійських закупівель, через те, що командири на місцях краще бачать, що потрібно саме зараз, і можуть вирішити це швидко та ефективно.

Читайте також: Агенція оборонних закупівель оголосила перші тендери на придбання FPV-дронів за рамковими угодами

«Така система дає підрозділам змогу оперативно покривати свої потреби та економити бюджетні кошти. Адже після впровадження програми децентралізації бригади почали вчитися працювати з великими коштами самостійно: освоювати державні закупівлі, тендерні процедури, спеціалізовані електронні майданчики та ін. Це створило конкуренцію між постачальниками та дозволило купувати дрони – ті ж «мавіки» – за дуже вигідними цінами та економити державні кошти», – зазначив Паліса.

Він додав, що унікальним українським підходом уже зацікавилися представники країн ЄС та НАТО.

Читайте також: Сирський: Кожна третя уражена у червні ворожа ціль – на рахунку Сил безпілотних систем

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості України у Верховній Раді 19 листопада 2024 року заявив, що бригадам треба більше власних коштів на дрони, і спрогнозував зростання прямого фінансування на ці потреби. За його словами, на найбільш гарячих ділянках фронту близько 90% ворожої техніки знищується завдяки дронам, до того ж FPV й інші дрони фактично компенсують дефіцит артилерії.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси

Published

on



Волонтери — це люди, які вже понад чотири роки працюють без відпусток, вихідних і можливості перепочити. Однак навіть найстійкіші з них рано чи пізно стикаються з емоційним вигоранням.

Про перезавантаження волонтерів в прямому етері “Iнтент.Iнсайт”, який вийшов 15 липня, говорили ведучій Валерій Болган та журналістка й голова медіапроєкту “Proлюдей” Олена Рабчук-Крилатова.

Нещодавно медіапроєкт “Proлюдей” запустив серії безкоштовних ретритів для волонтерів. Ідея проєкту в Олени Рабчук-Крилатової виникла після спостереження за тим, як сильні волонтерські команди змушені згортати свою діяльність саме через емоційне виснаження. Часто йдеться про жінок, які забувають про себе і свої родини, концентруючись лише на допомозі іншим.

Ретрит (від англ. retreat — затвір, духовне усамітнення, відступ) – період особистого чи групового усамітнення для духовної, чи психологічної роботи над собою.  Мета ретриту — глибше зануритися у свою справжню природу і побачити своє щоденне життя як реалізацію цієї природи. У деяких традиційних школах ретрит — це суцільна сидяча медитація з перервами лише на сон та їжу. В інших — фізична й інтелектуальна робота, практики приготування і споживання їжі, прогулянки, а спілкування є такою ж основою, як і медитація.

“Ми вже давно займаємось психоемоційним відновленням жінок — матерів, дружин військових і полонених. Тепер розширюємо роботу й на волонтерів. Бо вигоряння серед них — це проблема, яка скоро стане масштабною на рівні країни”, — зазначила волонтерка.

За словами організаторки, вже найближчим часом стартує реєстрація на участь у перших трьох-чотирьох ретритах, які планують провести на Одещині. Якщо вдасться знайти підтримку, учасників зможуть вивозити й у Карпати.

Реєстрацію відкриють через сторінки медіапроєкту “Proлюдей” у соцмережах. Учасники мають бути волонтерами, які активно працювали під час повномасштабного вторгнення. Участь безкоштовна, всі витрати покриваються організаторами.

“Головне — щоб волонтери не зникали, щоб вони лишалися в строю, але при цьому не втрачали себе. Ретрит — це про внутрішню опору, підтримку й право на відновлення”, — резюмує Рабчук-Крилатова.

Як долучитись до ретритів:

  • Стежити за оновленнями на сторінці “ПроЛюдей” у Facebook;
  • Заповнити анкету (форма з’явиться найближчими днями);
  • Після відбору волонтер отримає запрошення до участі в ретриті.

Крім ретритів Олена радить волонтерам передивитись графік й додати туди вихідні, та не забувати, що волонтери, як і не волонтери мають право на втому й емоції:

 “Якщо ви хочете плакати, плачте. Якщо ви відчуваєте в тому, лягайте. Якщо ви дуже знервовані, нервуйте. Це нормально”.

Минулого етеру 8 липня ведуча Марія Литянська поспілкувалася із Вадимом Друмовим, СЕО та співзасновником Hillel IT School. Разом вони шукали відповіді на питання: як повернути айтівців в Україну? Чи є IT-освіта перспективною тут і зараз? Що мають робити сучасні працівники та бізнесмени, щоб йти у ногу з часом?

У червні в Одесі пройшов молодіжний фестиваль Brain Fest: “Літо Ідей”, організований в межах проєкту R&D Hub Південь. Тож попередній етер присвятили результатам фестивалю. 

Етер 24 червня вирішили присвятити проблемам з якими стикаються діти в Україні та Одесі, ситуації з сирітством, виклики воєнного часу. В прямому етері ведучий – головний редактор Інтента Валерій Болган поспілкувався з  Юлією Нікандровою.


Олеся Ланцман





Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Одещині за добу на пожежах постраждало шестеро людей

Published

on


Статистика жахає з кожним днем. Про це пише пресслужба головного управління ДСНС України в Одеській області, передає видання «Південь сьогодні».

Кажуть, що жахає не лише те, що люди, попри усі  застереження фахівців, продовжують самостійно ліквідовувати такі пожежі, опиняючись в вогняних пастках, а і те, що наші українці навмисно палять сухостій та провокують ці масштабні пожежі.

Так, в селі Малому Одеського району, в дачному кооперативі «Радісний», виникло загоряння сухої трави та надвірної споруди. Вогнеборці ліквідували пожежу на площі 600 м кв. Під час самостійного гасіння отримала опіки кінцівок рук громадянка, 1949 року народження, яку каретою швидкої медичної допомоги госпіталізовано до медзакладу.

В селі Щербанка Роздільнянського райну виникло загоряння сухої трави. Вогнеборці ліквідували пожежу на площі 1000 м кв. Під час самостійного гасіння легке отруєння продуктами горіння отримали чотири особи: жінки 1988, 1976 та 1992 років народження, а також дівчинка 2012 року народження. Від госпіталізації вони відмовились.

Ввечері за межами села Дігори Подільського району виникло загоряння сухої рослинності. Вогнеборці ліквідували пожежу на площі 0,5 Га. Під час самостійного гасіння отримав опіки верхніх та нижніх кінцівок громадянин, 1982 року народження, якого госпіталізовано до медзакладу.

«Кожен із паліїв думає, що маленький вогник ніяк не зможе перерости у сильне полум’я, але дуже помиляється, саме з такого «маленького» починається велике лихо, яке нищить на своєму шляху все живе!

Вкотре закликаємо не палити суху рослинність, не залишати без нагляду вогонь та обов’язково слідкувати за дітьми!» – звертаються до громадян у ДСНС.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.