Суспільство
Укрінформу сьогодні виповнилося 107 років

107 років тому, 16 березня 1918-го, було засноване Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».
Історичний попередник нинішнього Укрінформу – Українське телеграфне агентство – почало діяти за часів Української революції 1917–1921 років. У спеціальній циркулярній телеграмі Центрального виконавчого комітету Рад України йшлося: «Почало функціонувати Українське телеграфне агентство – УкТА. Головне його відділення тимчасово знаходиться у місті Катеринославі, в будинку колишнього губернського управління, кімната 2-а».
Після утворення Української Держави на чолі з гетьманом Скоропадським у Києві запрацювало Українське телеграфне агентство (УТА). З травня по листопад 1918 року його очолював Дмитро Донцов, який одночасно керував і Бюро преси. Свої повідомлення УТА друкувало у виданнях «Бюлетені Українського телеграфного агентства» та «Телеграми Українського телеграфного агентства».
Відтоді агентство змінило чимало назв: УТА, БУП, УКРРОСТА, РАТАУ – і це ще далеко не повний перелік.
Серед фундаторів інформаційної справи в Україні – перших «укрінформівців» – було чимало відомих громадських діячів і представників культури, зокрема Рудольф Гальперін, Павло Тичина, Юрій Олеша, Іван Ле, Сергій Пилипенко, Володимир Нарбут, багато інших письменників, політиків.
Не оминули агентство сталінські репресії: у ГУЛАГу загинули перші керівники РАТАУ Володимир Нарбут та Іван Лакиза, десятки інших працівників.
Під назвою РАТАУ агентство проіснувало майже 70 років. Після проголошення незалежності України інформагентство дістало теперішню назву «Укрінформ» і набуло статусу національного.
Сьогодні Укрінформ є провідним інформаційним агентством України, яке співпрацює з багатьма зарубіжними інформаційними інституціями, є членом Європейського альянсу пресагенцій.
Вже більш як десять років укрінформівці не лише висвітлюють російсько-українську війну, даючи репортажі з лінії фронту і прифронтових регіонів, а й безпосередньо зі зброєю в руках боронять нашу землю. На сьогодні 19 наших хлопців і дівчат служать у війську.
Майже 10 років тому, у ніч на 4 вересня 2014 року, на самому початку АТО в результаті ворожого артобстрілу під Луганськом загинув журналіст Укрінформу Олег Задоянчук. Він став першим журналістом, який загинув у російсько-українській війні. Олег відмовився від пропозиції керівництва оформити відстрочку від мобілізації, сказав: «Це доля». І пішов на війну зі своїм багатократним «мінусом» по зору, в окулярах з товстезними скельцями…
На превеликий жаль, цьогоріч ми втратили свою колегу: у ніч проти 26 лютого російський безпілотник влучив у будинок у селі Крюківщина Київської області, внаслідок чого загинула разом зі своїм чоловіком журналістка Укрінформу Тетяна Кулик – авторка і ведуча проєкту «Нація непереможних», яка виконувала обов’язки головного редактора Головної редакції мультимедіа.
Варто зазначити, що попри війну агентство на сьогодні має найбільшу регіональну і закордонну кормережу. Наші кореспонденти працюють майже у всіх регіонах України та в десятьох країнах: США, Канаді, Німеччині, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Франції, Польщі, Туреччині, Китаї.
На сайті Укрінформу виходять понад 300 новин за добу, а також ексклюзивні коментарі та інтерв’ю, фоторепортажі, інфографіка, даючи читачам повну та об’єктивну картину подій.
Новини й публікації виходять українською, англійською, німецькою, іспанською, французькою, японською та польською мовами.
Укрінформ також запустив кілька мультимедійних проєктів («Командири нашої перемоги», «Станція Краматорськ», «Нація непереможних», «За спиною»), гостями яких стали військові, волонтери, відомі громадські та культурні діячі.
Крім того, агентство випускає професійні інформаційні продукти: тематичні новинні стрічки, інформаційні пакети, вісники й дайджести. Серед передплатників та партнерів Укрінформу – електронні та друковані ЗМІ, теле- і радіокомпанії України, медіа зарубіжних країн, владні та бізнес структури, посольства і консульства, підприємства, банки.
Укрінформ має професійну фотослужбу та найбільший в Україні історичний фотоархів, що налічує понад 500 тис. знімків. Наші регіональні та закордонні фотокореспонденти щодня поповнюють колекцію десятками нових фоторепортажів з важливих подій сьогодення.
Більше про історію Укрінформу можна прочитати у публікації на сайті агентства.
Суспільство
Віцепрезидент Ради з питань дипломатії презентував книгу-дослідження «Ідентичність і мозок»

Путін продовжує заперечувати право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Дослідження Яна де Маєра допомагає зрозуміти, яким чином мозок людини здатен визначити свою ідентичність, керуючись емоціями та знаннями про мову і культуру.
Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький під час презентації книги “Ідентичність і мозок”, яка відбулась в Укрінформі.
“Дослідження, яке стане повноцінною книгою про ідентичність і мозок, торкається ключових питань станом на сьогодні сучасного людства. Як формується наша ідентичність, як мозок, культура, мова і пам’ять творять наше я. І як ці механізми діють у суспільствах. Як будь-яке суспільство, керуючись основними елементами мови, культури, топоніміки, все ж таки має глибокі трансформації, а особливо в період війни”, – розповів Точицький.
За його словами доктор філософії, почесний професор Королівської академії археології Бельгії, історик і мовознавець Ян де Маєр намагається достеменно, детально розібратися в тому, що означає термін “ідентичність”.
“Я сподіваюсь, що кожен з вас зможе, можливо, не з першого разу, долучитися до розуміння того, що є для нас наш мозок у сучасному мистецькому історичному просторі. Найважливіше – це презентація того, як людина здатна мислити об’єктивно, базуючись на фактах історії і мистецтві”, – пояснив Точицький.

Міністр наголосив, що у дослідженні науковця йдеться про міждисциплінарні дослідження в сфері нейроестетики, філософії, культури та атрибуції візуального мистецтва, які є визначальними не лише в Європі, а і у Північній Америці.
“В той самий час – це роздуми про те, як людська особливість виникає з емоцій, розумінь. В тому числі, це надзвичайно важливо після пережитої чергової важкої ночі з тим, щоб в кожного з нас було розуміння, що прибрати той чи інший символ імперського минулого – це не лише про якусь дію, а так само про посили й меседжі, які ми даємо нашому суспільству”, – додав Точицький.
Своєю чергою віцепрезидент Ради з питань дипломатії Європейського Союзу, автор книги “Ідентичність і мозок” Ян де Маєр наголосив, що першу версію дослідження було опубліковано у 2021 році. Сьогодні ж декілька книг буде подаровано українським бібліотекам.
“На сьогоднішній день, в той час, коли доходить кінця перша частина дослідження, я бачу, як Путіна реформулює чимало в історії. І пан Микола Точицький в моїй роботі дуже сильно допоміг підійти до правильних підходів. Зокрема, як з української точки зору було б справедливо відобразити історичні реалії в моїй книзі. Також з огляду на те, що пан Путін все-таки заперечує суверенітет України та користується інструментами пропаганди. Він бачить українську ідентичність як опозицію до російського “я”. Я хотів би сказати, що на сьогоднішній день з позиції когнітивної нейронауки ідентичність, звісно, говорить про невід’ємне усвідомлення нас як нації”, – наголосив Ян де Маєр.
Професор Вільного університету Брюсселя також підкреслив, що на сьогодні всі нації переживають історичний наратив.
“По мірі того, як цивілізації стають більш зрілими, ми бачимо, що машини роблять неабиякий прорив в пізнанні роботи мозку. Так, емоційним шляхом наш мозок може на сьогодні обирати найяскравіше, найпоказовіше серед широких масивів даних. І тут головним показником є емоції. З інтелектуальної точки зору це називається свідомість…”, – пояснив науковець.
Він пояснив, що коли людина робить свій вибір, вона робить крок у валідацію своєї ідентичності.
“При цьому потрібно розуміти, що наші дії мають бути спрямовані на боротьбу з пропагандою. З огляду на пострадянську агресію проти України, президент Путін заперечує право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Амбіція Путіна полягає в відновленні Російської Федерації. Вони рухаються за стратегією зміцнення свого російського “Я” шляхом маніпуляції з мовною політикою. Так, впродовж останніх трьох років ми ввели свій вокабуляр, вже таке поняття, як жорстокість з боку Росії”, – наголосив дослідник.
Дослідження складається з 15 розділів, які охоплюють філософське, історичне, мистецьке та нейронаукове осмислення ідентичності. Наприкінці книги читачам пропонується візуальний додаток під назвою «Історія України в мапах», що відображає територіальну динаміку, колоніальну політику імперій, розподіли та втрати українських земель у різні історичні епохи.
Презентація книги відбулась в Укрінформі за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Суспільство
Херсонці організовували переміщення барж з військовою технікою рф та обікрали порт Анонси

Чотирьох мешканців Херсона засудили до 12 років позбавлення волі за співпрацю з окупантами та розкрадання майна річкового порту. Вони допомагали російським військовим переправляти техніку, а також погрозами змушували працівників передавати майно підприємства.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.
За даними слідства, у 2022 році Ігор Ткаченко, Сергій Попов, Євген Савінкін та Олександр Гетманський працювали в незаконно створеному окупантами Херсонському річковому порту.
Вони брали участь у розкраданні майна порту, зокрема барж, техніки та дизельного пального, а також допомагали облаштовувати понтонну переправу через Дніпро для військових рф.
Ткаченко, колишній директор державного морського порту, добровільно очолив фейкове підприємство, організував набір персоналу, виплачував зарплати в рублях. Також він силоміць забирав майно компанії “Укррічфлот” та погрожував працівникам порту.
Він також сприяв транспортуванню російської техніки баржами між Херсоном і Голою Пристанню. На початку листопада 2022 року, напередодні відступу російських окупантів з Херсона, Ткаченко організував вивезення на захоплений лівий берег буксира “Кодак”, теплохода “Затон”, буксира “Ріца”, автокрана, двох тракторів та раніше привласнених автомобілів.
Разом із ним діяли його знайомі — механік Попов, охоронець Гетманський і заступник директора Савінкін, які теж брали участь у розкраданні техніки, офісного обладнання та примушували віддавати транспорт.
Очевидці розповіли, що обвинувачені діяли агресивно й навіть погрожували розправою. Херсонський міський суд заочно визнав усіх чотирьох винними за статтями про пособництво ворогу, незаконне зберігання зброї та крадіжку в умовах воєнного стану. Вирок — по 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною працювати в органах влади протягом 15 років.
Також 41-річного Олександра Пархомюка заочно засудили до 12 років ув’язнення за пособництво рф. Під час окупації він працював заступником директора з безпеки в створеному окупантами фейковому Херсонському порту та допомагав будувати понтонну переправу поблизу Антонівського мосту.
Після окупації та обстрілів Херсонський морський порт зазнав майже повного знищення — втрачено обладнання, будівлі, судна та інше майно. Попри численні звернення, держава досі не узгодила з концесіонером план відновлення об’єкта.
Суспільство
Массовое отключение воды в Одессе в Хаджибейском, Киевском и Приморском районах – какие адреса и когда возобновят поставки (от Инфосводоканала)

Люди набирают воду, чтобы попить. Фото иллюстративное: Новини.LIVE
Сегодня, 12 июня, в Одессе отключили воду сразу в трех районах города из-за аварии на сетях. Поставки горожанам обещают вернуть до 18:00, однако время зависит от адреса проживания.
Об этом сообщает пресс-служба “Инфоксводоканала”.
Реклама
Читайте также:
Отключение воды
В связи с аварией на магистральной линии временно прекращена подача воды потребителям Хаджибейского, Киевского и частично Приморского районов города. Восстановить поставки обещают до до 18:00.
Кроме того, до 15:00 воду отключили по следующим адресам:
- Итальянская улица, 49-69,
- Ришельевская, 53-59,
- Большая Арнаутская, 49-55,
- Малая Арнаутская, 50-52.
До 18:00 воды не будет:
- Киевский район,
- Хаджибейский район,
- Приморский район (частично).
На время отключения водоснабжения в Киевском и Хаджибейском районах города организован централизованный подвоз технической воды.
Адреса, по которым с 11:00 будут стоять водовозы:
1. Ак.Королева / Чикаленко
2. Левитана / Ак.Королева
3. Архитекторская / Ак.Королева
4. Инглезе / Ак.Королева
5. пл.Деревянко / И.Рабина
6. Вадатурская / Люстдорфская дорога.
Адреса бюветов в Одессе
В городе функционируют 17 бюветов. Расположены они по следующим адресам:
Киевский район.
- Фонтанская дорога, 16.
- Адмиральский проспект, 31;
- Дача Ковалевского, 150.
- проспект Небесной Сотни, 14.
Приморский район.
- Старобазарный сквер, 3;
- проспект Гагарина, 33;
- Академическая, 11.
- Ольгиевская, 37;
- Старопортофранковская, 105.
- Академическая, 2.
- Академическая, 30.
Хаджибейский район:
- Космонавтов, 15;
- Михайловская площадь, 19;
- Дальницкая, 25;
- Инглези, 1.
Пересипский район.
- Крымская, 71;
- Курорт Куяльник, 4.
Работают бюветные комплексы с 08:00 до 18:00 и до 20:00 ежедневно.
Напомним, недавно мы писали о тарифе на СДПТ в июне. А также о стоимости водоснабжения для одесситов.
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Усі новини1 тиждень ago
Нові батареї служитимуть удвічі довше за літій-іонні: як вдалося цього домогтися
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»