Connect with us

Суспільство

У Криму на дальніх пляжах продовжують знаходити мазут Анонси

Published

on


На дальніх пляжах анексованого Севастополя продовжують знаходити мазут, що розлився після катастрофи російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року.

Як розповіли Крим.Реалії, про це повідомив окупаційний глава міста Михайло Развожаєв. За його словами, він побував на Срібному пляжі й переконався, що на далеких і важкодоступних берегах і скелях мазут усе ще місцями є, особливо в тих місцях, куди не доходить вода.

Ці залишки викидів, ніби, прибирають профільні відомства.

“Але очевидно, що допомога волонтерів буде не зайвою”, – зауважив Развожаєв й додав, що з наступного тижня волонтерів вивезуть на ці території.

При цьому за інформацією Центра національного спротиву заражений нафтопродуктами ґрунт окупанти захоронюють безпосередньо на анексованому півострові.

“Росіяни перетворюють тимчасово окупований Крим на екологічне звалище – замість утилізації забрудненого мазутом піску в Краснодарі, вони просто розкидають його по території півострова”, – йдеться у повідомлені активістів.

Фото: росмедіа

За їх данними, нафтопродукти, які витекли після аварії російських танкерів у Чорному морі, мали б проходити очищення, але більшість забрудненого ґрунту навіть не вивозиться з ТОТ.

“Офіційно кремль заявляє про “утилізацію”, але насправді токсичні відходи просто губляться по окупованих територіях”, – додають в ЦНС.

Про аварію у  Керченській протоці стало відомо 15 грудня. Кораблетроща сталася недалеко від мису Панагія у Темрюкському районі Краснодарського краю, на південному заході Таманського півострова за 12 кілометрів від станиці Тамань. Це східний вхідний мис у Керченську протоку з боку Чорного моря. На борту обох танкерів, за офіційними даними, могло бути близько 8 тисяч тонн нафтопродуктів.

Згодом на узбережжі біля села Миколаївка Сергіївської громади Одеської області екологи виявили ділянки, забруднені мазутом. 29 січня в Одеській області комунальні служби розпочали роботи з очищення узбережжя від забруднення нафтопродуктами. Раніше працівники Національного парку “Тузлівські лимани” виявили на узбережжі парку мазут, яки зібрали й передали у приватну лабораторію Владислава Балинського. Після цього комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Одеській обласній державній адміністрації провела позачергове засідання.

Тим часом директорка окупаційного Науково-екологічного центру порятунку дельфінів “Дельфа” Тетяна Бєлей повідомила, що загиблих дельфінів внаслідок аварії танкерів “Волгонефть” та розливу мазуту в Керченській протоці досягла 84 особини.


Олеся Ланцман



Джерело

Суспільство

ВМС тримають оборону на воді і на суші та прикривають небо

Published

on



Воїни Військово-Морських сил ЗСУ тримають оборону на воді, на суші, прикривають небо й роблять усе для безпеки України.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський написав у Фейсбуці з нагоди Дня Військово-морських сил Збройних сил України.

Разом з усіма Силами оборони воїни ВМС довели, що Україна здатна й захищатиме свої інтереси.

“Російського десанту не було й не буде в Одесі, “Москва” пішла на дно, острів Зміїний під контролем України, знищено та пошкоджено 28 російських кораблів та один підводний човен, а “зерновий коридор” функціонує та підтримує продовольчу безпеку світу”, – наголосив Зеленський і привітав із Днем Військово-морських сил ЗСУ.

Читайте також: Неїжпапа відвідав поранених захисників і вручив нагороди

Як повідомляв Укрінформ, День Військово-Морських сил ЗСУ відзначається з 2015 року в першу неділю липня згідно з указом Президента України від 12 червня 2015 року.

Фото: Володимир Зеленський, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В центрі Одеси встановили новий рекорд Анонси

Published

on


Курсанти на ліцеїсти Військово-морських сил України встановили в центрі Одеси національний рекорд країни.

Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

“В Одесі  встановили національний рекорд  України – наші курсанти та ліцеїсти розгорнули найбільший прапор Військово-Морських Сил ЗС України. Його довжина 35 метрів, а ширина 19,8 метра”, – повідомив він.

Подія відбулася на Гігантських сходах в Одесі.

Фото: Олексій Неїжпапа/Facebook.

Річ у тім, що день Військово-Морських Сил Збройних Сил України — професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З 2015 року відзначається в першу неділю липня. Цього року це 6 липня.

Торік 19 вересня дворічна Анна Якимчук з Чорноморська Одеської області встановила рекорд України з плавання, подолавши дистанцію у 50 метрів вільним стилем за 3 хвилини 6 секунд.

У серпні того ж року у Подільську Одеської області учениці ліцею №4 встановили світовий рекорд з виконання циркового елементу жанру каучук. Їхні досягнення будуть вписані у Книгу рекордів Гіннесса України.

У квітні 2023 року курсанти Військово-морського ліцею та Інституту військово-морських сил національного університету “Одеська морська академія” встановили національний рекорд з перетягування корабельного каната. Канат важив пів тонни, а довжиною був 200 метрів. В перетягуванні брали участь 208 курсантів. 

У березні керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова вручила сертифікат волонтерському центру “Гостинна хата” про реєстрацію першого за час війни рекорду в Одесі.

Центр роздав за часів війни 1 мільйон 80 кілограмів допомоги. Спеціалісти Національного реєстру підрахували, що це близько 30-50 вагонів допомоги, яку волонтери роздали постраждалим. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі впроваджують проекти щодо надолуження освітніх втрат у школярів – Новини Одеси

Published

on


Проєкт реалізується за підтримки UNICEF.

В Одесі впроваджують проєкти, які допомагають школярам надолужити пропущені заняття через війну, вимушене переселення або перебої в навчанні.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської міськради.

Для виявлення рівня освітніх втрат у навчальних закладах комунальної власності Одеси у червні проводяться діагностичні роботи щодо виявлення прогалин у знаннях учнів, додаткові заняття, консультації та групові форми роботи, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу.

 

Так, для ліквідації освітніх втрат для молодшої школи створено програму «КЕЧ» – проєкт громадської організації «Го Глобал», спрямований на підтримку дітей молодшої школи, які втратили частину знань через повномасштабну війну. Ціль – надати школам ефективні інструменти для роботи в умовах, що потребують адаптивного, інтенсивного підходу.

Проєкт реалізується за підтримки UNICEF в Україні, Global Partnership for Education (GPE) та студії Animagrad (FILM.UA Group).



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.