Connect with us

Суспільство

Війна нищить археологічну спадщину Херсонщини Анонси

Published

on



За підтримки посольства Японії в Україні та ЮНЕСКО, в лютому 2025 року представники громадської організації “Амадока” та  Національного заповідника “Хортиця” провели експедицію на Херсонщині з метою документування шкоди культурній спадщині України, яку спричинила війна.

Про це повідомило UNESCO Ukraine.

Загалом було обстежено 42 археологічні пам’ятки (56 за весь період проєкту), чотири з яких мають національне значення.

Багато курганів, особливо тих, що мають висоту понад два метри, зазнали серйозних руйнувань унаслідок бойових дій.

Характер пошкоджень включає:

  • Замінування пам’яток спадщини.
  • Спорудження різноманітних укріплень (окопів, капонірів, спостережних пунктів тощо).
  • Воронки від застосування різних видів озброєння.

Кургани – древні поховальні пам’ятки – є одними з найцінніших археологічних об’єктів, що мають не лише історичне, а й екологічне значення для степових регіонів. У Херсонській області налічується понад 2200 курганів, більшість із яких належать до давніх кочових культур. Ці величні конструкції, зведені тисячі років тому, нині перебувають під загрозою через війну, повідомляє UNESCO Ukraine.

Ці пам’ятки культурної спадщини мають величезне значення для історії, археології та екології Півдня України. Важливо продовжувати моніторинг та відновлення цих об’єктів, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь, наполягають в ЮНЕСКО. 

Раніше Інтент повідомляв, що міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України розпочало переговори із Секретаріатом комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО про внесення історико-археологічної пам’ятки “Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора” до списку об’єктів Світової спадщини, які перебувають під загрозою.

Під час 46 засідання Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Нью-Делі голова української делегації Анастасія Бондар під час свого виступу актуалізувала питання стану збереження об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Херсонес Таврійський та його хора”. Після цього розпочалися переговори із Секретаріатом КВС щодо можливих алгоритмів для внесення цього об’єкта до списку Всесвітньої спадщини, яка перебуває під загрозою.


Ігор Льов



Джерело

Суспільство

Змушував підлеглих будувати йому будинок: затримали проректора академії Держприкордонслужби

Published

on


Працівники ДБР за матеріалами Управління внутрішньої та власної безпеки ДПСУ затримали проректора національної військової академії, який змушував співробітників зводити будинок на його земельній ділянці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

За даними слідства, з початку 2024 року посадовець систематично залучав співробітників академії до будівельних робіт на своїй ділянці замість належного виконання ними службових обов’язків і проходження військової служби.

Встановлені щонайменше п’ятеро таких осіб, перевіряється інформація щодо можливого використання праці курсантів.






ДБР затримало проректора військової академії / Фото: ДБР

6 травня працівники ДБР провели обшуки за місцем проживання підозрюваного та у приміщеннях навчального закладу. На території будівництва була виявлена велика кількість майна з інвентарними номерами академії, зокрема ліжка, кондиціонери, обігрівачі, сувенірна продукція та будівельні матеріали (плитку, ламінат), придбані за кошти державного бюджету.

Точний розмір збитків, завданих державі, встановлюється.

Посадовця затримали та повідомили про підозру за ч. 5 ст. 426-1 та ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою службових повноважень та привласнення військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Проректору обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 450 тис. грн також він відсторонений від посади.

Читайте також: Військові на Миколаївщині перепродавали пальне для ЗСУ фермерам

Як повідомляв Укрінформ, командира батальйону військової частини, яка дислокується в Донецькій області, викрили в оформленні незаконних виплат своїй підлеглій, котра фактично не перебувала в районі бойових дій.

Фото: ДБР



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Управління освіти Миколаєва витратило 200 мільйонів на опалення, ремонт і безпеку шкіл Анонси

Published

on



Управління освіти Миколаєва у 2025 році витратило понад 223 мільйони гривень на тепло, ремонти, інтернет, охорону та підвезення учнів. Найбільше коштів пішло на опалення, техобслуговування систем безпеки та поточні ремонти шкіл і дитсадків.

Інтент вирішив дізнатись за допомогою майданчика закупівель Zakupivli.pro, скільки витратило бюджетних коштів Управління освіти Миколаївської міської ради за 2025 рік.

Початок року одна з найвартісніших послуг, яку замовило Управління освіти Миколаївської міської ради, стосувалась закупівлі теплової енергії, на які запланували витратити 158 мільйонів гривень. Ще 17 мільйонів витратили на електроенергію, 8 мільйонів — на водопостачання та водовідведення, 5 мільйонів — на вугілля, 5,1 мільйона — на поводження з відходами. Розподіл природного газу й обслуговування теплових пунктів обійшлися у понад пів мільйона гривень.

На поточні ремонти шкіл і дитсадків, включно з ремонтом дахів, вікон, дверей, інженерних мереж та укриттів, пішло понад 7,7 мільйона гривень. Зокрема, лише на ремонт захисної споруди у садку №66 витратили 547 тисяч гривень.

Окремо близько 3 мільйонів гривень витратили на облаштування кабінетів інформатики в Миколаївській гімназії №50, гімназії №56, ліцеї №28, ліцеї імені професора М. Александрова та ліцеї №2.

Поточні ремонти систем опалення, електропостачання та водовідведення коштували ще понад 1,1 мільйона гривень. Також у бюджет закладали витрати на послуги з перевезення учнів — 3,3 мільйона, на підвезення підручників — 879 тисяч гривень, а на встановлення електропідйомників для дітей з інвалідністю — понад пів мільйона гривень.

Також провели тендери на обслуговування систем безпеки. На технічне обслуговування відеонагляду передбачили понад 700 тисяч гривень, а на системи автоматичної пожежної сигналізації — понад 12 мільйонів гривень загалом. Обслуговування систем захисту від блискавки обійшлося у 1,9 мільйона, а інтернет — у 1,6 мільйона гривень.

Таким чином найбільші витрати за чотири місяці 2025 року охопили комунальні послуги, ремонти закладів освіти, безпекові заходи, інтернет та підвезення підручників.

Також у 2025 році Управління освіти Херсона вже витратило десятки мільйонів гривень на опалення, електроенергію, ремонти шкільних будівель та обслуговування обладнання. Основні суми спрямували на забезпечення енергоносіями, технічне обслуговування та усунення аварій.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Військового з Одещини засудили за «прогулянку» вулицею з двома бойовими автоматами

Published

on


Комінтернівський районний суд Одеської області виніс вирок неодноразово судимому військовослужбовцю, який мобілізувався за контрактом, за незаконне придбання та зберігання двох автоматів. Викрили правопорушника правоохоронці, коли він ніс зброю вулицею. Чоловік отримав понад 5 років позбавлення волі. Автомати повернули до військової частини.

Обставини справи

На лаві підсудних опинився уродженець Кілії Одеської області, кулеметник батальйону «Шквал», який, попри вже наявні судимості, знову вчинив тяжкий злочин. До цього чоловік тричі притягувався до кримінальної відповідальності, зокрема за крадіжки, та був достроково звільнений з колонії для проходження військової служби за контрактом.

Слідством встановлено, що обвинувачений, діючи умисно та без відповідного дозволу, заволодів двома одиницями бойової зброї – автомати Калашникова калібру 7,62×39 мм. Обидва автомата були справними та придатними до стрільби.

Викрили чоловіка 22 жовтня 2024 року близько 17:30, коли його зупинили поліцейські біля залізничної станції «Східна» в селі Ілічанка. Під час перевірки він самостійно дістав з ковдри, яку переносив у руках, два автомати, після чого зброю вилучили правоохоронці. Надалі її було визнано речовим доказом у справі.

Розгляд справи у суді

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. Суд не вважав за доцільне досліджувати додаткові докази, оскільки версії сторін збігалися, а добровільність зізнання не викликала сумнівів.

Суд врахував як пом’якшувальні обставини щире каяття та сприяння розкриттю злочину. Водночас, серед обтяжувальних обставин – рецидив та вчинення правопорушення під час умовно-дострокового звільнення.

Вирок суду

За результатами розгляду справи суд визнав військовослужбовця винним у незаконному поводженні зі зброєю та призначив йому 4 роки позбавлення волі. Також суд частково приєднав до цього строку невідбуте покарання за попереднім вироком. У підсумку, остаточне покарання склало 5 років і 2 місяці позбавлення волі.

«На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання, призначеного вироком Суворовського районного суду міста Одеси від 25.01.2024 року, у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 2 (два) місяці. Призначити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 2 (два) місяці», – йдеться в матеріалах суду.

Автомати, які вилучили в якості речових доказів, повернули до військової частини. А чоловіка додатково зобов’язали виплатити близько 6400 гривень, щоб покрити витрати держави на проведення експертиз.

Читайте також: Смертельна музика: на Одещині жінка з пасажирського сидіння випадково запустила авто і переїхала чоловіка



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.