Connect with us

Суспільство

Справжня жінка й на війні знайде б’юті-салон та навіть хамам

Published

on


Військова служба медика у стабпункті на першій лінії – це виснажлива робота серед крові та відірваних кінцівок, в постійному стресі, часто без перепочинку і лише з кількома годинами на сон, але молодшій лейтенантці на позивний «Sarah» вдається залишатися собою – красивою, доглянутою і неймовірно жіночною.

Як враз змінилось її життя, дівчина, яка до війни була тренеркою та моделлю в Одесі, розповіла психологині Ользі Марченко у новому проєкті Укрінформу «За спиною», що вийде у суботу, 22 березня, о 14:00.

«До війни, можна сказати, я більше займалася тим, що жила в свою насолоду. Я була інфантильна тоді. А зараз я стала дорослою. Два роки на війні для мене наче сім. Коли ти бачиш цінність життя, все змінюється», – поділилась «Sarah» своїм новим сприйняттям реальності.

За її словами, минуле життя настільки далеко, що вже й не згадується, а своєю першою справжньою роботою дівчина вважає саме роботу на війні.

«Тут немає звичайного дня, кожен день різний. Все залежить від штурмів. Нам привозять як живих, так і мертвих. Іноді більше двохсотих привозять, іноді більше важких, а можуть привезти й майже взвод легких.. команду танкістів, бувало таке. На цій роботі ти водночас і лікар невідкладної допомоги, і реаніматолог, і патологоанатом, і психотерапевт», – зауважила військова.

«Sarah» упевнена, що не збожеволіти і спокійно дивитись на кров та відірвані кінцівки їй допомагає медична освіта. За плечима – дві інтернатури та робота у психіатричній лікарні.

Читайте також: Леся Литвинова – у програмі «За спиною»: Коли приходять вбивати твоїх дітей, треба братися за сокиру

Також вона завше намагається знайти час для себе і трохи відволіктися від виснажливої роботи. Просить у командира дозволу бодай на 2 годинки з’їздити у прифронтові містечка, щоб відвідати косметолога чи масажиста, адже жінка завжди мусить бути доглянутою і здоровою, а спина на війні під особливим навантаженням.

«У Краматорську, як і в Слов’янську, дуже круто розвинута б’юті-сфера. Там є такі майстри, яких я не завжди можу знайти, наприклад, в Дніпрі. Ін’єкційна чи апаратна косметологія, професійні масажі, ламінування вій. Все, що тобі треба, – транспорт, час, дозвіл командира. Якщо захотіти, то можна і хамам знайти за 30 кілометрів від позицій», – сміється Поліна.

«До війни найлегше адаптуватися на самій війні», – пояснює «Sarah» свій вибір залишити кар’єру моделі і стати на захист країни. У війни немає статі, вважає вона. Жінка може воювати не гірше за чоловіків, якщо добре підготується фізично та виважено підійде до вибору військового екіпірування.

Яке спорядження треба купити жінці, щоб почуватися впевнено на фронті, що обов’язково має бути в аптечці військової та як підготуватися до війни заздалегідь – про все це дізнаєтесь, переглянувши повне інтерв’ю на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Поліна «Sarah» – лейтенантка медичної служби. У лавах ЗСУ перебуває з грудня 2022 року. Починала бойовим медиком розвідки, згодом стала ординаторкою та начальницею евакуаційного відділення 21 ОМБр Сухопутних військ ЗСУ.

Як повідомлялося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, котрі пережили критичні для виживання умови, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.



Джерело

Суспільство

«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження

Published

on



29-а урочиста церемонія вручення премії «Людина року-2024».

Нагородження лавреатів премії дивіться на YouTube-каналі Укрінформу.

«Країна героїв. Достойні слави!» – саме під таким гаслом проходить цьогорічна урочиста церемонія вручення премії.

Це – вшанування всіх, хто бореться за Україну: на фронті, в лікарнях, у волонтерських центрах, на культурному, дипломатичному та економічному фронтах. Відважні військові, медики, волонтери, митці, спортсмени, дипломати – гордість за кожного, хто творить сучасну історію України!

Фото організаторів заходу



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Колаборант з Каховки створив власну катівню для жителів Херсонщини Анонси

Published

on



Колаборант із Каховки перетворився на справжнього мисливця за проукраїнськими мешканцями на Херсонщині. Він викрадає, б’є та здає людей російським окупантам. Його ім’я – Сергій Четвергов.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

За даними видання, 50-річний Сергій Четвергов із Каховки з 2022 року співпрацює з російськими окупантами у ролі поліцая. Він безпосередньо причетний до викрадень і жорстоких катувань місцевих жителів, заявляючи, що прагне повністю “зачистити” місто від проукраїнськи налаштованих громадян.

Жителі Каховки, серед яких і постраждалі, розповіли журналістам, що Четвергов особисто затримує людей, доставляє їх до власної катівні, де б’є до непритомності та жорстоко знущається. Декого він передає російським військовим. Частина викрадених досі перебуває в полоні.

За словами потерпілих і їхніх родичів, Четвергов не лише зраджував знайомих, написавши на них доноси, але й координував їхнє викрадення. У місцевих окупаційних пабліках він відкрито погрожує активістам, АТОвцям, партизанам і проукраїнським аграріям, скаржачись, що його “підвал порожній”.

Також Четвергов брав участь у пропагандистських заходах російських військових до 9 травня у Каховці.

За інформацією ЦЖР, до війни він працював керуючим на місцевій фермі, потім торгував горілкою та мав магазин автозапчастин.

На додаток, у цій цинічній схемі Четвергову активно сприяє його земляк Роман Лежев — уродженець Каховки, який нині ховається в Індонезії. Попри тисячі кілометрів, він залишається на зв’язку з окупантами: постачає Четвергову інформацію про проукраїнських жителів, які потім зникають у його катівні.

Тим часом у межах обміну полоненими росії передали 70 колаборантів, серед яких є представник з Херсона — Віктор Кирилов. Він був засуджений за колабораціонізм до 9 років ув’язнення. Зрадник працював поліціянтом — водієм чергової частини окупаційної поліції Корабельного району Херсона. Кирилов очікував на виїзд до росії понад 11 місяців і 9 днів. 23 травня його передали росії в рамках обміну.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

«Людина-епоха»: помер голова наглядової ради «Одесагазу» Ігор Учитель

Published

on


Про це повідомила ввечері 11 червня 2025 року заступниця міського голови з питань ЖКГ, колишня керівниця КП «Теплопостачання міста Одеси» Анна Позднякова.

«Не віриться… Пішов з життя Ігор Учитель – Голова наглядової ради «Одесагазу». Сильна, мудра людина. Людина, що залишила по собі не просто підприємство, а цілу історію», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Анна Позднякова також згадує, як співпрацювала з Ігорем Учителем у часи її керівництва КП «ТГО»: «Не завжди одразу знаходили спільну мову, але завжди знаходили спільну мету. Спільно прийняті рішення стали ключовими для початку нового старту у розвитку підприємства. У найскладніші часи він одним із перших підставляв надійне плече».

За її словами, покійний голова наглядової ради ПАТ «Одесагаз» був з тих людей, хто багато й відповідально працював замість пафосних промов.

«Людина – епоха. Пройшов шлях від найнижчої сходинки до голови підприємства, яке стало його другою домівкою. Совсім недавно вітали його з 70-річчям… Він був у гарній формі, з блиском в очах, як завжди – з гумором і впевненістю. І ось– така тиша», – додала заступниця мера.

Причина смерті Ігоря Учителя на момент публікації цієї новини невідома. Про день і місце прощання з ним також поки не повідомляється.

Нагадаємо, напередодні Всесвітній клуб одеситів повідомив про смерть одеського письменника, краєзнавця та найстарішого члена клубу Анатолія Горбатюка.

А 8 червня загинув соліст Одеської національної опери, тенор світового рівня, заслужений артист України та волонтер Владислав Горай.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.