Connect with us

Події

Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган

Published

on


Харківський національний університет мистецтв імені Івана Котляревського завдяки благодійним внескам з різних країн придбав електронний орган фірми Viscount (модель Gloria Excellent).

Про це повідомила на презентації інструмента проректорка вишу Юлія Ніколаєвська, передає кореспондент Укрінформу.

Вона розповіла, що університет давно мріяв про орган, але повномасштабне вторгнення РФ стало цьому на заваді. Тож придбання органа вона вважає “прикладом того, що неймовірні речі стаються в будь-який час”.






У Харківському університеті мистецтв відбулась «інавгурація» органа / Фото: В’ячеслав Мадієвський,. Укрінформ

“Це системна робота “від мрії до дії” і допомога великого кола небайдужих людей”, – зауважила Ніколаєвська.

Більшу частину коштів зібрала організація Japan-Ukraine Art Association, з якою має волонтерські зв’язки харківська скрипалька Віра Литовченко. Донати надходили зі США, Японії, Німеччини, Австрії, Франції й Австралії. А кілька волонтерів власним коштом доправили замовлений інструмент (який коштує понад 220 тис. грн) з-за кордону – спершу до Рівного, де ним опікувалася керівниця місцевої філармонії, а потім і до Харкова..

21 березня відбулась “інавгурація” органа – перше публічне виконання на інструменті. Ця дата тепер вважатиметься днем його народження. У концерті “Бах. Орган. Приношення” взяли участь органіст Станіслав Калінін, скрипалька Віра Литовченко та контратенор Дмитро Запорожан.

День для презентації вибрали не випадковий: 21 березня в різних країнах відзначають Early Music Day-2025, коли проходять заходи, присвячені популяризації ранньої музики.

Читайте також: У харківському метро відбувся тригодинний «Бах-марафон»

Додамо, що тепер студенти університету мистецтв ім. Котляревського отримують дисципліну “Органний практикум”.

Як повідомлялося, реліз “Українське бароко: Concordacii Animos” від платформи Open Opera Ukraine увійшов у шортлист престижної премії міжнародної мережі стародавньої (ранньої) музики REMA.



Джерело

Події

У МКСК обговорили з активістами юридичні аспекти охорони Китаєва

Published

on



Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Сергій Бєляєв обговорив з представниками громадської ініціативи «Захистимо Китаїв» юридичні аспекти охорони цього історичного місця в Києві.

Про це повідомляє МКСК, передає Укрінформ.

Під час зустрічі присутні окреслили спільні кроки у вирішенні проблемних питань. Насамперед ішлося про юридичні аспекти охорони унікальної пам’ятки археології.

Представники ініціативи наголосили на ризиках забудови, що загрожують унікальному природному й історичному ландшафту регіону.

Бєляєв запевнив, що міністерство готове надати всебічну підтримку у формуванні правової позиції щодо захисту території історичної місцевості.

Читайте також: Точицький обговорив з активістами, як врятувати Китаїв від забудови

Зазначається, що сторони домовилися про подальшу співпрацю у вирішенні проблемних питань.

У МКСК нагадали, що унікальна пам`ятка археології «Китаївське городище і курганний могильник» занесена до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.

Китаїв – місцевість на південній околиці Києва, у східній частині Голосіївського лісу. Відома археологічними пам’ятками – городищем (залишками давньоруської фортеці), курганами, печерами.

Читайте також: У музеї історії України відкрили експозицію Китаївського скарбу з Мишаловки

Як повідомлялося, на місці унікального комплексу забудовник планує звести житловий комплекс, паркінг і ТРЦ.

У прокуратурі вимагають повернути землю у Китаєві державі, МКСК підтримує позовні вимоги.

Фото: МКСК



Джерело

Continue Reading

Події

Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України

Published

on



“За позовом Летичівської окружної прокуратури Меджибізький замок в Хмельницькій області буде внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку національного значення”, – ідеться у повідомленні.

Меджибізький замок є пам’яткою фортифікаційної архітектури XVI століття, яка має змішану стилістику – від мурованого будівництва литовської доби до східноєвропейського ренесансу і псевдоготики XIX століття.

До його складу входять палацовий комплекс, церква святого Миколая, прясла мурів і вежі.

Прокурори в суді довели, що з 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України не вживало жодних заходів для внесення архітектурної пам’ятки до держреєстру. Це, зауважили в ОГП, фактично унеможливлює її повноцінний державний захист, знецінює архітектурну цінність і може призвести до порушення правового режиму її використання, а, як наслідок, – пошкодження, руйнування та знищення.

Читайте також: Садибу князя Сангушка на Хмельниччині внесли до Держреєстру нерухомих памяток

Суд зобов’язав вжити вичерпних заходів для занесення Меджибізького замку до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення згаданих об’єктів культурної спадщини.

Як повідомляв Укрінформ, Подільська окружна прокуратура Києва звернулась з позовом до суду, в якому вимагає зобов’язати власника пам’ятки архітектури місцевого значення “Магазин Миколи Демидова” виконати умови охоронного договору та привести будівлю у належний стан.

Фото: Kminfo/wikipedia



Джерело

Continue Reading

Події

У Києві відкрили виставку картин Артура Котика, написаних під час війни

Published

on


У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрили виставку «Сліди» Артура Котика.

Він почав малювати у 2022 році і проживання повномасштабної російсько-української війни перетворює на мистецьке висловлювання. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на виставці в Києві представлені 30 робіт молодого художника. Одна з перших називається «Юність, обпалена війною». Артур не має художньої освіти, техніку олійного живопису освоїв самостійно. Створює також акрилові роботи.







Виставка Артура Котика “Сліди” у Києві / Фото: Олександр Клименко. Укрінформ

Творчість Артура Котика – це процес арттерапії, що дозволяє вивільнити силу образів, згуртованих всередині, та перетворити біль і страждання на мистецьке висловлювання, наголошують організатори виставки. Темні кольори фарб, які переважають у роботах, передають напругу та глибину емоційного стану автора. Немало образів художника розповідають історію втрат, боротьби й надії.

Артур Котик зі Львова створює картини після 24 лютого 2022 року. Тоді ще був 11-класником. Після початку повномасштабної російсько-української війни потрапив на кілька художніх виставок в Європі – і ці два чинники пробудили в юнака бажання активно малювати.

Артур розповів Укрінформу, що зазвичай кожну роботу створює за один раз, працюючи 4-6 годин. Загалом на тепер має близько 100 картин. Мистецтвознавці, зокрема, зазначають, що в картинах Артура Котика можна побачити вплив творчості видатного чеського письменника Франца Кафки, яким захоплюється юнак.

Читайте також: У Києві показують картини, які понад 80 років були недоступні для глядачів

Восени 2023 року відбулася перша виставка 19-річного Артура Котика «Юність, обпалена війною». Ініціювали її проведення на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, де він навчається. Цьогоріч персональна виставка молодого художника «Призма» прикрашала Музей модернізму у Львові.

Для кожного митця мати виставку у Національному музеї «Київська картинна галерея» – це особлива подія, підкреслив на відкритті виставкового проєкту «Сліди» віцепрезидент Національної академії мистецтв України Юрій Вакуленко. Він відзначив, що в роботах Артура Котика багато енергії та щирого відчуття подій, які відбуваються в Україні.

Виставка «Сліди» триватиме до 20 липня.

Як повідомляв Укрінформ, у Польщі відкрили виставку «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні».



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.