Економіка
Виплати українцям — хто отримає 40 тисяч грн

Фінансова виплата виділяється на запуск або відновлення власного бізнесу.
Жителі Сумської області можуть подати заявки на фінансову підтримку від Товариства Українського Червоного Хреста. У рамках програми передбачена виплата в розмірі 40 тисяч гривень. У 2025 році Сумська обласна організація Червоного Хреста продовжує допомагати найбільш вразливим категоріям населення регіону. Про це повідомляє пресслужба Сумської обласної організації.
Сума в 40 тисяч гривень призначена для старту або відновлення власного бізнесу. Цього року програма діятиме в Кролевецькій міській громаді Сумської області.
Фінансову допомогу буде спрямовано домогосподарствам із найбільшими вразливостями. Пріоритет в отриманні коштів віддадуть таким категоріям:
- сім’ям, які опікуються особами похилого віку від 65 років, непрацездатними особами з інвалідністю першої та другої групи, а також неповнолітніми сиротами;
- сім’ям із двома і більше дітьми до 18 років;
- працездатним пенсіонерам та особам з інвалідністю;
- безробітним, зареєстрованим у Центрі зайнятості;
- внутрішнім переселенцям, які стали власниками майна на території старостату і проживають за новою адресою не менше шести місяців;
- одиноким батькам (мати або батько);
- демобілізованим після 24 лютого 2022 року;
- сім’ям із низьким фінансовим становищем.
Для реєстрації в “Програму підтримки життєдіяльності домогосподарств, які постраждали від наслідків війни” необхідно заповнити онлайн-анкету в старостинських округах, з можливим розширенням на найближчі старостати:
- Обтовський;
- Реутинський;
- Грузчанський.
Терміни подання документів:
- подання анкет — до 5 квітня 2025 року;
- подання планів і пакета документів — до 5 травня 2025 року.
Зазначимо, в Україні певним учасникам бойових дій (УБД) надається право на дострокове пенсійне забезпечення за віком. Для цієї категорії громадян передбачені спеціальні умови для виходу на пенсію.
Нагадуємо, деякі категорії українців уже з березня матимуть пенсійні виплати, які збільшаться на 20%. Тим часом головне управління ПФУ в Полтавській області пояснило, як змінився розмір обов’язкового страхового стажу для виходу на пенсію за віком.
Економіка
Дострокова пенсія для медиків — як вийти

Деякі категорії медичних працівників в Україні можуть вийти на пенсію достроково — за вислугу років.
Таке право надається за певного спеціального стажу та за умови роботи в установах. Про це повідомляє ПФУ.
Серед тих, хто може претендувати на пільгову пенсію, — лікарі, середній медичний персонал, провізори та фармацевти, незалежно від займаної посади.
Основна умова — наявність спеціального стажу залежно від періоду виходу на пенсію:
- не менше 29 років — у разі виходу на пенсію з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року;
- не менше 29,5 років — з 1 квітня 2023 по 31 березня 2024 року;
- не менше 30 років — починаючи з 1 квітня 2024 року і далі.
При цьому стаж, отриманий до 1 січня 2004 року в низці установ, зараховується в подвійному розмірі. Йдеться про роботу в лепрозорних і протичумних установах, відділеннях для ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, інфекційних, патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях, а також психіатричних установах.
Розмір такої пенсії визначається за тими самими принципами, що й пенсія за віком: зазвичай це 55% від середньомісячного заробітку, але не нижче мінімальної пенсії. Розрахунок проводять за формулою, що залежить від загального стажу та рівня доходу.
Пенсійний фонд враховує заробіток за будь-які 60 календарних місяців, що йдуть підряд, протягом усього трудового життя, незалежно від перерв.
Багато медпрацівників після оформлення пенсії за вислугу років хочуть продовжувати працювати. Однак тут є важливий нюанс: пенсія виплачується тільки в разі звільнення з посади, яка дає право на цю пільгу. Якщо людина продовжує працювати на такій посаді, виплати призупиняються.
Нагадаємо, в Україні педагогам, які працюють у закладах загальної середньої освіти, надаються різні доплати, розмір яких варіюється від 5% до 40% від посадового окладу. Крім того, запроваджено нову надбавку в розмірі 1 тисячі гривень.
Раніше повідомлялося, що зарплати українських вчителів планують підвищити. Залежно від рівня кваліфікації зарплати педагогам можуть підняти від 10 до 25%.
Економіка
Морський відпочинок 2025 — що вибрати між Туреччиною та Єгиптом

Обираючи місце для літньої відпустки, багато українців традиційно розриваються між двома найбільш затребуваними курортами — Туреччиною та Єгиптом. Ці напрямки залишаються фаворитами серед туристів завдяки зручному формату відпочинку за системою “все включено” і широкому спектру послуг для мандрівників.
Система “все включено” давно стала візитною карткою Єгипту і Туреччини — двох країн, для яких туризм відіграє ключову роль в економіці. Відпочивальникам тут пропонують максимум комфорту, проте за вартістю путівки дещо різняться. Про це йдеться в матеріалі видання “Новини.LIVE”.
Вартість відпочинку в Єгипті
Так, для українських туристів відпочинок у Єгипті обійдеться дешевше. Семиденний тур у тризірковий готель у середньому стартує від 20 тисяч грн на одного. У цю суму вже включено переліт, трансфер, проживання за системою all inclusive і медичну страховку.
Трохи дорожче коштує розміщення в чотиризірковому готелі — від 22 тисяч грн за тиждень.
Тим, хто віддає перевагу самостійним поїздкам, доведеться заплатити від 15 000 грн за тиждень проживання з харчуванням. Додатково потрібно врахувати витрати на переліт, розваги та покупки, включно з сувенірами.
Ціни на відпочинок у Туреччині
Українцям, які планують літню відпустку в Туреччині, варто враховувати, що вартість турів стартує від 22 тисяч гривень на одного. За цю суму можна провести п’ять днів у тризірковому готелі з обслуговуванням за системою “все включено”. Додатково за переліт і трансфер платити не доведеться — ці послуги входять у турпакет і забезпечуються туристичним агентством.
Якщо розглядати триваліший відпочинок у готелі вищого рівня, то тиждень у чотиризірковому закладі обійдеться щонайменше у 27 тисяч грн.
Тим, хто воліє самостійно бронювати житло, також варто підготуватися до витрат. Проживання в турецькому готелі протягом шести днів стартує від 13 200 гривень.
Нагадаємо, Фокус раніше розповідав про найкращі локації для відпочинку в Хорватії.
Також Фокус писав про найкращі пляжі, маршрути та страви в Чорногорії.
Економіка
Індексація пенсій в Україні — чи піднімуть виплати з липня 2025 року

В Україні мінімальну пенсію, як правило, отримують громадяни з недостатнім трудовим стажем. Остання індексація пенсій відбувалася в березні 2025 року.
Тепер багато пенсіонерів задаються питанням: чи відбудеться підвищення виплат у липні і хто може розраховувати на додаткові надбавки. Про це йдеться в матеріалі видання “УНІАН”.
До кінця 2025 року переглядати розмір пенсійних виплат на державному рівні не планують. Наступне підвищення очікується лише в першій половині 2026 року. Наразі сума пенсії визначається з урахуванням заробітної плати, віку та трудового стажу. Мінімальна виплата для пенсіонерів, які продовжують працювати, становить 2361 гривню, а для тих, хто не працює, — 3038 гривень.
Українці, які в 65-річному віці працювали 30 років (жінки) або 35 років (чоловіки), гарантовано отримають не менше 3758 років. Людям з інвалідністю 1 групи, незалежно від стажу, виплачують хоча б 3323 гривні.
Незважаючи на те що в липні загальної індексації пенсій не передбачено, певні категорії громадян все ж отримають збільшення виплат.
Йдеться про чотири групи пенсіонерів, які:
- у 65 років отримують пенсію в розмірі менше ніж 40% своєї зарплати (їм піднімають суму до цього рівня);
- у липні 2025 року відзначить 70-річчя — надбавка 300 гривень;
- відзначить 75-річчя — 456 гривень;
- відзначить 80-річчя — 570 гривень.
При цьому доплата надається тільки одержувачам пенсії менше 10340 гривень і нараховується автоматично без звернення до Пенсійного фонду.
Зазначимо, у березні Фокус писав про пенсії по інвалідності, які отримуватимуть українці у 2025 році. Згідно з поясненнями Пенсійного фонду України, відбудеться індексація виплат відповідно до закону про бюджет. У ПФУ повідомили, що пенсія для людей з інвалідністю 1 групи — 2 980 грн, для непрацюючих людей з інвалідністю 2 і 3 групи — 2 520 грн, для людей з інвалідністю, які працюють, — 2 093 грн.
Нагадаємо, українці передпенсійного віку, які опинилися без роботи, можуть достроково вийти на відпочинок. Однак для цього людина має відповідати низці умов.
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами