Connect with us

Політика

Депутатка Бундестагу – про переговори між США та Росією: Це стіл, де двоє хочуть капітуляції України

Published

on


Переговорний трек, який наразі активно просуває президент США Дональд Трамп, поки що більше нагадує імітацію бурхливої діяльності без будь-яких суттєвих досягнень.

Така думка лунала під час експертної конференції «Україна та ми: куди ми рухаємося звідси» (Ukraine and Us: Where do we go from here), яку організував у Берліні аналітичний центр Liberale Moderne, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми чуємо про переговори, але ми не бачимо їх. Відбувається обмін люб’язностями. І США не ведуть ніяких «важких» переговорів з РФ», – зазначив старший науковий співробітник Данського інституту міжнародних студій Флеммінг Сплідсбель Гансен.

За його словами, у Вашингтоні та Москві вважають, що Євросоюз не є важливим, він не має важелів впливу та бачення. Але насправді це не так, і європейці повинні сидіти за столом переговорів разом з українцями.

Депутатка Бундестагу від партії «Зелених» Сара Нанні додала, що їй не подобається «цей стіл, де двоє хочуть капітуляції України». Вона висунула ідею «створити новий стіл переговорів». Політикиня дорікнула президенту США, що він поки нічого не зробив стосовно РФ, що покращило б ситуацію для України, а просто намагається вийти із ситуації.

Заступниця директора Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень Шарлотта Родхе вказала: «Ми часто говоримо про мирні переговори, але це не має нічого спільного з досягненням миру, з перемир’ям. Це ілюзія переговорів, пастка, яка була створена для нас». За її словами, США та РФ добре знають «хореографію» такої гри. Росія, приміром, «танцювала ці танці» у 2008 році в Грузії, та у 2014-му – в Україні. Вона застерегла від недооцінки намірів Москви і нагадала, що наступна агресія завжди більш потужна, ніж попередня.

Країни Північної Європи, так само як країни Балтії добре розуміють загрозу, яка походить з боку РФ.

«Ми хотіли б мати мирного сусіда в особі Росії. Але історія показує, що це просто неможливо. Єдина можливість для нас – посилювати стримування та власну силу», – вважає посол Латвії у ФРН Алда Ванага. Вона поінформувала, що Латвія вже витрачає на оборону 3,5% ВВП, і цього року планує збільшити обсяг до 4%, а наступного – до 5%. Дипломатка зауважила, що розуміння загрози в країнах цього регіону інакше, ніж у багатьох інших державах Європи – звідси й особлива підтримка України.

Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підключився до дискусії по відеозв’язку.

«Точиться багато розмов, але ми бачимо, як Росія бомбить наші міста, атакує на фронті. Таке відчуття, що переговори окремо, а війна окремо», – описав він сприйняття пересічного українця.

Кулеба закликав Європу «навчитися діяти швидко» та припинити нескінченні дебати:  «Для європейців настав момент виключити питання європейської безпеки з політичних дебатів. Немає часу на дебати, треба діяти. Треба виконувати ухвалені рішення. Втрата часу означає втрату безпеки. Треба повчитися в нас, українців, швидкості в ухваленні рішень».

За його словами, Путін і Трамп розуміють, що Європа може стати «геймченджером», тож вони будуть продовжувати тиснути, щоб нав’язувати свої наративи.

Читайте також: Трамп заявив про досягнення «рамок угоди» між Україною і РФ

Ексглава МЗС також назвав великою помилкою політиків, особливо європейських, те, що слово «перемога» зникло з їхнього лексикона. Росіяни тим часом бачать, коли їхні супротивники знижують «поріг очікувань», і вважають це слабкістю та самі при цьому ні на міліметр не відступають від своїх вимог, озвучених у 2022 році.

«Слово «перемога» має повернутися в політичний словник. Європейцям треба почати вірити в себе. І ЄС має знайти відповідь на запитання: хто забезпечить йому ядерну парасольку», – порадив Кулеба. Він додав, що наступні шість місяців будуть вирішальними з погляду постачання Україні зброї та висловив сподівання, що в Німеччині перестануть твердити, що їм треба ще подумати над цим.

Читайте також: Україна розглядає зустріч зі США у Саудівській Аравії як двосторонню і технічну – МЗС

Як повідомлялося, США ведуть переговори щодо припинення вогню окремо з Україною та Росією. Але що поки не виконується навіть єдина досягнута домовленість – припинити удари по енергетичній інфраструктурі.



Джерело

Політика

чи стануть заяви у Маріїнському парку історичними?

Published

on


Спільний візит лідерів Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі увійде в історію передусім завдяки заяві про необхідність припинити вогонь із 12 травня. 

Але водночас це – потужний сигнал Москві, що демократичний світ на боці України. Особливо після параду в Москві, на якому так часто лунала китайська мова.

Про усі подробиці перебігу саміту з безпекових міркувань, на жаль, говорити не можна, але важливо занотувати ті ключові віхи, які з часом стануть історією. 

Фото: ОП

Саміт відбувався у Маріїнському палаці: на ґанку Володимир Зеленський чекав гостей, а журналісти вишикувалися навпроти, щоб зафіксувати момент зустрічі. Чи можна було у цю мить, коли між ним і журналістами запала тиша, не скористатися нагодою й не запитати його про очікування? Ні, звичайно. Треба сказати, що Зеленський ніколи не уникає відповіді на запитання, навіть якщо вони лунають десь із-за спин. Тож журналісти почали його допитуватися, чим відзначиться саміт.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

«Незважаючи на залякування, важливо, що такі високі гості приїхали. Склад серйозний, багато учасників буде онлайн», – розповів Зеленський. Він вже тоді сказав, що ключовою темою стане припинення вогню на 30 днів, але здогадатися, що за цією заявою нарешті з’явиться конкретика, було неможливо.

Першим прибув польський прем’єр Дональд Туск, який теж не уникає розмов із журналістами.

– What`s your mеssage to Putin?, – запитали у нього.

– I`m here. This is the mеssage, – відповів він.

– Are you optimistic?, – не зупинялися журналісти.

– By nature, – віджартувався Туск.

Фото: ОП
Фото: ОП

Емманюель Макрон, Кір Стармер і Фрідріх Мерц (для якого це був перший візит до України відтоді, як його обрали канцлером ФРН – усього кілька днів тому) були більш стриманими. Вони спілкувалися із Зеленським і не робили зайвих заяв для преси.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Потім відбулася п’ятистороння зустріч лідерів, куди пресу не запрошували, але відчуття, що розмова серйозна, було. Хоча навіть неформально журналістам жоден із радників і політиків, з якими ми спілкувалися «не під запис», не натякнув на те, що можливе конкретне рішення про припинення вогню. Мабуть, боялися «зурочити». Крім того, спрогнозувати позицію глави Білого дому, який також онлайн брав участь у розмові, буває важко, а не секрет, що саме від США залежить успіх пропозиції про припинення вогню 12 травня. Тільки вони мають сьогодні достатньо важелів впливу на Москву.

Фото: ОП
Фото: ОП

Після п’ятисторонньої зустрічі розпочався саміт «Коаліції охочих». До речі, вже другий. Перший був наприкінці березня у Парижі. До господаря попереднього саміту, Емманюеля Макрона, було прикуто чимало уваги. Його давно чекали у Києві. Це – другий візит Макрона в Україну за період повномасштабного вторгнення, тоді як деякі лідери певно вже знають усі особливості «Укрзалізниці». Тож гість був бажаним. Журналісти навіть жартували, що непогано було б поставити йому запитання, чим нарешті його привабив Київ. Але на підсумковій пресконференції місця для жартів не знайшлося.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Заява Зеленського про вимогу до Росії припинити вогонь з 12 травня на щонайменше 30 днів (адже Україна згодна на безумовне припинення вогню – без усіляких «нюансів») була, звичайно, головною темою. Але не менш цікавими виявилися й заяви партнерів. Зокрема, Макрон, коли говорив про гарантії безпеки, то визнав, що гарантією номер один є сильна українська армія, а завдання партнерів – її підтримувати і зміцнювати. А Дональд Туск нагадав, що санкції проти Росії таки працюють, і зокрема й через це справи в економіці РФ далеко не такі гарні, як їх представляють пропагандисти. 

Фото: ОП
Фото: ОП

Усі лідери визнали, що тепер м’яч – на полі Росії, і вона має показати, чи справді хоче миру. Хоча Зеленський нагадав про сумний досвід численних припинень вогню з 2014 року, усі вийшли з Маріїнського парку, де відбувалася пресконференція, з надією, що шанс на тишу все ж є.



Впевнена, що кожен журналіст, який працює в новинах, мріє написати повідомлення про Перемогу України. Але йти до неї доводиться маленькими кроками, про один з яких, будемо принаймні у це вірити, ми написали сьогодні.


Тетяна ПАСОВА



Джерело

Continue Reading

Політика

Генсек НАТО підтримав заклик «Коаліції рішучих» до безумовного припинення вогню

Published

on



Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтримав заклик лідерів країн-учасниць «Коаліції рішучих» щодо 30-денного припинення вогню, що може відкрити шлях для досягнення справедливого й тривалого миру в Україні.

Про це він написав у мережі Х, повідомляє Укрінформ.

«Приєднався до заклику більш як 20 лідерів «Коаліції рішучих» цього ранку щодо просування зусиль для забезпечення справедливого та тривалого миру для України. Це розпочинається з 30-денного безумовного припинення вогню і має бути підкріплене триваючою та конкретною підтримкою», – написав Марк Рютте.

Читайте також: Трамп починає втрачати терпіння щодо Путіна – Мерц

За його словами, сьогоднішня зустріч засвідчила, що «ми віддані та продовжуємо підтримувати Україну».

Як повідомляв Укрінформ, вранці 10 травня до Києва прибули президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії та Польщі Кір Стармер і Дональд Туск.

Фото: НАТО



Джерело

Continue Reading

Політика

Трамп закликає Путіна та Зеленського припинити «дурну війну» (відео)

Published

on



Президент США Дональд Трамп заявив, що закликає президентів України Володимира Зеленського та лідера РФ Володимира Путіна “закінчити цю війну”. Він додав, що це його послання до лідерів обох держав.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками ЗМІ в Білому Домі.

Очільник США відзначив, що має звернення до лідерів України та Росії, і закликає обидві сторони “закінчити цю війну”.

“Завершіть цю дурну війну. Це моє послання для них обох”, — наголосив Трамп.

Американський президент вчергове повторив свою тезу, що РФ та Україна втрачають приблизно до п’яти тисяч військових і цивільних. Тому, на його думку, ця “безглузда війна має бути припинена”.

“Це моє послання для лідерів обох країн”, — заявив глава Білого дому.

Раніше стало відомо, що Трамп присвоїв Америці перемогу у Другій світовій війні. Він вважає, що саме американські танки та військовослужбовці 80 років тому звільнили Європу від нацистського терору, і стверджує, що важливішого чинника для перемоги, ніж участь США, не було

Згодом повідомлялося, що Трамп каже про “хороший прогрес” у мирній угоді України та РФ. На його думку, якби США не доклали достатніх зусиль, Росія могла б піти до кінця і захопити всю Україну.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.