Суспільство
У Миколаєві укриття для ветеранів ремонтує фігурант кримінальної справи Анонси

У Миколаєві ремонт укриття у госпіталі ветеранів робить компанія з сумнівною репутацією. Договір з товариством уклали ще минулого року, а на початку 2025 в угоду були внесені зміни щодо фінансування.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на екосистему DREAM.
Сховище розташоване на території Миколаївського обласного клінічного госпіталю ветеранів на вул. Київська, 1. Госпіталь є ключовим центром медико-психологічної реабілітації для ветеранів, а сховище виконує функцію укриття для 300 осіб.
Ремонт сховища є частиною регіональної програми розвитку. Його мета – забезпечити надійний захист для громадян у разі надзвичайних ситуацій та покращити доступ до медичних послуг. Споруда має бути окремо розташованим заглибленим об’єктом, збудованим із монолітного залізобетону, що гарантує її високу вогнестійкість.
На капітальний ремонт і реставрацію було виділено 19 мільйонів 233 тисячі 300 гривень, а на нагляд за будівельними роботами – 151 тисячу 300 гривень. Договір з підрядником ТОВ “Антарес-Буд” було укладено ще у червні 2024 року, але 13 січня 2025 року уклади додаткову угоду, де визначились з загальною вартістю робіт та джерелом фінансування, якими є кошти розвитку обласного бюджету та субвенції державного бюджету на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я.
Загальний бюджет проєкту складає 21 мільйон гривень, з яких наразі підтверджене фінансування становить 6 мільйона гривень.
Товариство “Антарес-БУД” неодноразово потрапляло в поле зору журналістських розслідувань. За даними YouControl, “Антарес-БУД” згадується у 31 судовій справі. З 2011 по 2024 рік підприємство заробило на державних підрядах майже мільярд гривень. Основними замовниками товариства є Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку та Управління капітального будівництва Миколаївської ОДА.
Співвласниками компанії є Володимир Цуцкарєв та його донька Юлія Філіпова. Наразі фірма є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів під час капітального ремонту даху Лупарівської школи у 2019 році.
Раніше “Антарес-БУД” отримало контракти на будівництво двох укриттів у лікарнях Миколаєва на загальну суму 145 мільйонів гривень. Журналісти перевірили кошториси та виявили завищені ціни на будівельні матеріали. Крім того, компанія стала підрядником будівництва нового укриття в обласній дитячій лікарні, отримавши замовлення на 62,8 мільйона гривень.
Суспільство
Рада заборонила всиновлювати дітей засудженим за держзраду та колабораціонізм

Верховна Рада ухвалила закон щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Відповідну законодавчу ініціативу «Про внесення змін до статті 212 Сімейного кодексу щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами» (№10298) підтримали 253 народних депутати.
Документом розширюється коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами:
Зокрема, передбачено, що особи, які були засуджені за вчинення таких кримінальних правопорушень, як державна зрада, колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору, виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, не можуть бути усиновлювачами.
Також забороняється бути усиновлювачем особі, яка притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про наставництво – інституту добровільної, безоплатної та регулярної підтримки дітей, позбавлених батьківського піклування.
Суспільство
Суддя з Херсонщини залишилась в окупації та отримала податковий номер рф Анонси

Суддю з Херсонщини можуть звільнити через те, що вона не стала до роботи після відрядження в Одесу та залишилась на окупованій території. Вона пояснила це неможливістю виїзду через хвору матір і відсутність гуманітарних коридорів, але отримала податковий номер рф.
Про це йшлося на засіданні другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.
Суддю Господарського суду Херсонської області Любов Немченко можуть звільнити за дисциплінарний проступок — таке рішення ухвалила Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя.
Немченко працює суддею з 2003 року. Після початку повномасштабної війни вона залишилась в окупованому Херсоні. У серпні 2022 року її відрядили до Господарського суду Одеської області, однак на роботу вона не прибула. Навіть після звільнення Херсона у листопаді 2022-го суддя не переїхала до Одеси, а евакуювалася на окупований лівий берег Дніпра — в селище Асканія Нова.
У поясненнях до ВРП Немченко стверджувала, що не могла виїхати через хвору 85-річну матір та відсутність гуманітарних коридорів. Вона зазначала, що нині переїзд з окупації є можливим, але тривалим, і не наважується на нього через стан матері, яка потребує постійного догляду.
Голова суду Світлана Литвинова розповіла, що евакуація організовано не проводилась, кожен суддя вирішував це індивідуально. Немченко за допомогою не зверталась — лише забрала свою особову справу та трудову книжку. Інші колеги покидали окупацію впродовж березня–серпня 2022 року.
Крім того, Немченко отримала податковий номер у рф — за її словами, для того, щоб оформити електронний підпис і надсилати листи до українських органів. Згодом вона дізналась, що це можливо зробити через український сервіс Дія і отримала підпис там, але російський ІПН у неї залишився.
У липні 2024 року її мати зламала шийку стегна, після чого жінку відправили на лікування до окупованого Сімферополя, куди поїхала і Немченко. Вона просила не звільняти її до завершення бойових дій, запевняючи, що не співпрацює з окупантами й хоче залишатися суддею в Україні.
У квітні Палата визнала суддю винною в дисциплінарному проступку та вирішила подати до Вищої ради правосуддя про її звільнення, яка має ухвалити остаточне рішення.
Суспільство
В Одесі встановлять памʼятник Лесі Українці

В Одесі у сквері на перетині Фонтанської дороги та проспекту Лесі Українки встановлять пам’ятник письменниці. Таке рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.
За рішення проголосували 43 депутати. Памʼятник матиме статус обʼєкта місцевого значення.
Проспект, де його встановлять, раніше був названий на честь Юрія Гагаріна, влітку 2024 року його перейменували.
Депутатка Ольга Квасніцька повідомила, що статус національного значення пам’ятнику поки що не надаватимуть: «Я знаю, що від нас громада очікувала, щоб він був державного значення, але ми робимо його місцевого значення. Але, думаю, державного значення — це попереду, тим більше місце на Приморському бульварі є для неї і вона буде встановлена і там».
Наступним етапом стане відкритий архітектурний конкурс на найкращий проєкт памʼятника. У пояснювальній записці до проєкту рішення йдеться про майбутнє оголошення конкурсу, однак точні терміни його початку поки що не визначили.
Медіа «Культурометр» зазначає, що під засідання міськради ішлося про те, що місце встановлення викликає певне невдоволення в містян через низьку відвідуваність парку та його віддаленість від центру Одеси. Після того, як пам’ятник Пушкіну в центрі міста демонтують, пам’ятник можуть перенести на Приморський бульвар.
Як повідомлялося, у 2024 році Одеська міськрада ухвалила рішення демонтувати пам’ятники Алєксандру Пушкіну й Ісааку Бабелю.
Джерело: Суспільне Одеса
Чільне фото (ілюстративне): Олександр Фомук/Ковель
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Політика1 тиждень ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Усі новини1 тиждень ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство1 тиждень ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство1 тиждень ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі