Відбудова
ВООЗ продовжить проєкт зі встановлення модульних клінік у постраждалих регіонах України

Всесвітня організація охорони здоров’я продовжить проєкт зі встановлення в Україні модульних клінік у постраждалих та прифронтових регіонах.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.
“З 2023 року в Україні триває реалізація проєкту встановлення модульних медичних закладів у прифронтових районах, де стаціонарні заклади були пошкоджені або зруйновані внаслідок атак. …Облаштування модульних закладів сприяє відновленню і продовженню надання первинної допомоги мешканцям громад та внутрішньо переміщеним особам. Ці заклади надають медичні послуги дорослим та дітям. Крім того, вони інтегровані в національну медичну систему”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначили у МОЗ, однією з особливостей модульних закладів є можливість їх переміщення до іншої громади у разі евакуації або небезпеки через бойові дії та з інших причин.
Один із прикладів – модульний медичний пункт Торецької громади, який наразі продовжує свою роботу в Житомирській області. Мешканців було евакуйовано з території Донеччини. Зараз громада, що отримує медичні послуги, налічує близько 3 тисяч людей. Пацієнти отримують необхідну первинну медичну допомогу та далі скеровуються до спеціалістів вторинної ланки.
Проєкт фінансується Європейським Союзом та іншими партнерами та реалізований у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та ВООЗ, щоб забезпечити пацієнтів доступом до найнеобхідніших медичних послуг. У рамках проєкту протягом 2023 – 2024 рр. встановили 29 модульних клінік у 8 областях України.
Як повідомляв Укрінформ, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти пошкодили або зруйнували понад 2 тис. обʼєктів медичних закладів.
Відбудова
Єврокомісія виділить майже €20 мільйонів на модернізацію Рівненського госпіталю ветеранів війни

Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни увійшов до переліку 6 українських лікарень, оновлення яких профінансує Єврокомісія. На модернізацію госпіталю виділять 19,6 млн євро.
Про це повідомив у Фейсбуці начальник обласної військової адміністрації Олександр Коваль, передає Укрінформ.
«Провів зустріч з міністром охорони здоров’я Чехії Властімілом Валеком. Пан міністр сьогодні побував на Рівненщині. Головна тема розмови – модернізація Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни», – написав Коваль.
Начальник ОВА зазначив, що цей заклад увійшов до переліку 6 українських лікарень, оновлення яких профінансує Єврокомісія. Реалізовувати проєкт у рамках програми Ukraine Facility буде уряд Чехії.
За його словами, на модернізацію госпіталю виділять 19,6 млн євро. За ці кошти зможуть придбати нове обладнання, реконструювати хірургічний корпус, харчоблок та старі будиночки, а також збудувати паліативний центр.
Начальник ОВА наголосив, що розбудова госпіталю триває. Влада шукає можливості залучати для цього не лише державне фінансування, але й кошти іноземних партнерів.
Як повідомляв Укрінформ, на Рівненщині будують новий реабілітаційний корпус обласного госпіталю ветеранів війни. Загальна вартість об’єкта – 1 млрд 304 млн грн. Будівельники розпочали зводити споруду восени 2023 року. Будівництво планують завершити вже в 2025 році. Новий корпус обласного госпіталю ветеранів війни забезпечить лікування та реабілітацію військових із складними черепно-мозковими та спінальними травмами.
У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни впроваджують новий міжнародний проєкт, який втілюватиметься за сприяння Міноборони США. Така співпраця розрахована на три роки.
Фото: Pixabay
Відбудова
на Херсонщині затвердили житлових сертифікатів ще на ₴15,6 мільйона

На Херсонщині триває реалізація програми «єВідновлення» – за тиждень затвердили житлових сертифікатів на суму 15,6 мільйона гривень.
Про це під час брифінгу за результатами роботи за тиждень повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає кореспондент Укрінформу.
«На Херсонщині триває реалізація програми «єВідновлення». Ще 27 родин подали заявки на компенсацію за пошкоджене російськими обстрілами житло», – сказав Прокудін.
Загалом, за його словами, 33 сім’ям призначили виплати – загалом майже 5,5 млн гривень. Також ще 77 власників зруйнованих осель звернулися по допомогу.
За даними Прокудіна, для 13 жителів області комісії затвердили сертифікати на 15,6 млн грн.
Як повідомляв Укрінформ, юрист, волонтер, експерт Євген Гілін закликає українців подавати заявки до Міжнародного реєстру збитків.
Фото: Суспільне
Відбудова
Під час повномасштабної війни відновили майже тисячу медзакладів, пошкоджених армією РФ

“Нині в Україні повністю або частково вже відновлені 964 об’єкти медзакладів. З них 594 об’єкти відновлені повністю та ще 370 — частково. Йдеться про медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Відновлення медичної інфраструктури є одним із пріоритетів для держави, тому роботи з відновлення триватимуть і надалі”, – йдеться у повідомленні.
Відновлення медзакладів, які постраждали під час війни, триває державним коштом та за підтримки міжнародних партнерів.
У МОЗ зазначили, що вже понад три роки російська армія щоденно атакує українську цивільну інфраструктуру, в тому числі й медичну, а також цілеспрямовано б’є по мирних містах і тероризує українців. Ворог руйнує лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові, створюючи додаткове навантаження на медичну систему.
За час повномасштабної війни ворог пошкодив 1984 обʼєкти медзакладів та ще 301 з них зруйнував повністю. Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Крім того, від початку війни Росія пошкодила 249 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 273 та захопила 80 автівок «екстренки».
Згідно зі «Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3), документу, підготовленому урядом України, Світовим банком та Європейською комісією, поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюються у близько 17 мільярдів доларів США, з яких короткострокові потреби на 2024-2026 роки – 3,6 мільярда. Проте, з огляду на постійний ракетний терор, ці потреби зростають.
Як повідомлялося, нещодавно на Сумщині збудували нову амбулаторію на заміну знищеної росіянами.
Фото: Олег Синєгубов
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Політика7 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика7 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Відбудова6 днів ago
У НАЗК чекають єдиного закону про відбудову і відновлення