Connect with us

Суспільство

Одеському “королю контрабанди” не вдалося виграти справу проти України Анонси

Published

on



Одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого називають “королем контрабанди”  намагався оскаржити своє затримання у Європейському суді з прав людини, проте ЄСПЛ не знайшов порушень та підтримав Україну.  Тепер Альперіну загрожує конфіскація майна та подальше кримінальне переслідування.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Як пояснила уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко, Альперін звернувся до ЄСПЛ із позовом проти України через своє затримання у 2019 році. Зокрема, підприємець стверджував, що його затримання детективами НАБУ було незаконним, а сума застави – необґрунтовано високою. Також він скаржився на порушення презумпції невинуватості через висловлювання Президента України та звинувачував владу у використанні його справи для політичних цілей.

ЄСПЛ дійшов висновку, що:

  • затримання Альперіна було законним і обґрунтованим, оскільки існували ризики його втечі;
  • розмір застави відповідав його фінансовому стану;
  • частина застави була конфіскована через порушення ним процесуальних зобов’язань;
  • відсутні докази політичного переслідування.

Остаточне рішення було ухвалене 24 березня 2025 року після відхилення клопотання Альперіна про перегляд справи. Тепер йому загрожує конфіскація майна та подальше кримінальне переслідування.

Перед тим колегія суддів Вищого антикорупційного суду відмовилася розглядати клопотання кількох адвокатів про відвід суддів у справі про організацію схеми з контрабанди товарів через український кордон зокрема на Одеській митниці.

Вадим Альперін обвинувачувся в масштабних порушеннях митного законодавства. У 2019 році про розшук цього бізнесмена оголошував особисто президент України Володимир Зеленський. 

В липні 2018 року Генпрокуратура скерувала до суду справу  Альперіна, який пропонував детективу НАБУ хабар в розмірі 800 тис доларів США.

Невдовзі Вадим Альперін самостійно з’явився до САП, де його затримали. Суд ухвалив рішення про арешт бізнесмена на два місяці, встановивши заставу в розмірі 70 мільйонів гривень. Однак за ґратами він пробув лише кілька днів – після сплати необхідної суми його звільнили.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

у Нацполіції служать понад 900 собак

Published

on


У Національній поліції України на сьогодні працюють 913 службових собак.

Про це у телеефірі поінформувала очільниця кінологічної служби НПУ Світлана Коломієць, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У НПУ є 913 службових собак за різними напрямками підготовки”, – зазначила вона.

Відповідаючи на питання, які породи найкраще піддаються дресурі, Коломієць заявила, що у Нацполіції наразі найбільше собак належать до породи бельгійська вівчарка малінуа.

“Але є і німецькі вівчарки. Також у нас є лабрадори і зараз у нас є нова порода собак, яку завезли до нас із Європи – це голландська вівчарка. Вона дуже схожа на бельгійську, але трохи іншого окрасу. Вона (голландська вівчарка), зокрема, більш темна. Вони також дуже добре піддаються дресируванню. І у нас є невеликі породи собак – це кокер-спаніелі, ягди (ягдтер’єри – ред.) і різні мисливські собаки. Вони для нас дуже зручні, коли ми, наприклад, шукаємо наркотичні речовини у автобусах”, – пояснила очільниця кінологічної служби НПУ.

За її словами, у поліцейських собак є окремі спеціалізації. “У нас є собаки з пошуку наркотичних речовин, з пошуку вибухових речовин, розшукові собаки – це ті, які шукають злочинців і дітей, є собаки спецпризначення – це у нас штурмові собаки спецпідрозділу КОРД, а також собаки з пошуку трупів”, – розповіла Коломієць і додала, що у кожної собаки, яка працює у поліції, є своя особова справа.

Коломієць зазначила, що останнім часом відбулися зміни у підготовці цих собак.

“Ми намагаємося зробити так, щоб собака, коли вона, наприклад, знайшла наркотичні чи вибухові речовини, просто завмирала, не гавкаючи, не шкрябаючи і вела себе спокійно тощо”, – зауважила вона.

Очільниця кінологічної служби НПУ зазначила, що кінологом може стати будь-який громадянин України, який закінчив 11 класів школи та отримав диплом.

Читайте також: Знаходять людей під завалами та вибухівку: рятувальники розповіли про собак, які «служать» у ДСНС

“Він проходить спеціальний відбір у НПУ, здає фізичну і медичну підготовку, тести, і якщо він проходить цей відбір, то він направляється у школу поліції. У нас вона єдина в Україні, це у Житомирі, Житомирська академія поліції, там готують кінологів. І він туди направляється на пів року на навчання, туди йому дається службовий собака, з яким він вчиться і по завершенню цієї академії вони вдвох складають іспити. І якщо вони складуть іспити, то допускаються до роботи у поліції – і кінолог, і собака”, – заявила вона.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Директорів заводу “Зоря-Машпроект” у Миколаєві судитимуть за розкрадання понад 70 мільйонів доларів Анонси

Published

on



НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання понад 70 мільйонів доларів США на Миколаївському заводі  “Зоря”-“Машпроект”. Слідство встановило, що керівництво підприємства розробило схему привласнення коштів через фіктивні агентські угоди.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України. 

Згідно з матеріалами справи, у 2013-2018 роках держпідприємство уклало кілька контрактів із компанією-нерезидентом, яка мала шукати покупців для газотурбінної продукції та вести переговори щодо експорту. Насправді жодні послуги не надавалися, проте на рахунки цієї компанії було безпідставно перераховано 71,6 мільйона доларів США. Це становить 1,4 мільярда гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину.

Надалі ці кошти легалізували через підконтрольні екскерівникам підприємства іноземні компанії.

Факт завдання збитків підтверджено висновками судової економічної експертизи.

18 березня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування у справі про привласнення коштів державного підприємства “Зоря”-“Машпроект”, яке здійснювало експорт власної продукції. Раніше, 26 вересня 2023 року, детективи НАБУ та прокурори САП за підтримки Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції повідомили про підозру чотирьом колишнім генеральним директорам заводу і керівнику компанії-нерезидента.

Вони звинувачуються за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Окрім цього, ексдиректору підприємства та керівнику компанії-нерезидента висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 209 КК України, ще одному колишньому директору – за ч. 2 ст. 209 КК України.

Матеріали щодо керівника приватної компанії та інших ймовірних учасників корупційної схеми виділено в окремі провадження.

У ході слідства НАБУ і САП звернулися до більш ніж 20 країн із запитами про міжнародно-правову допомогу. Індійські органи підтвердили, що агентські послуги були фіктивними, а інформація, отримана зі Швейцарії та Латвії, дозволила відстежити відмивання коштів.

Двоє експосадовців підприємства перевели на закордонні рахунки 795 тисяч доларів США, 222 тисяч євро та 275 тисяч доларів відповідно. Розслідування міжнародних зв’язків у цій справі триває.

Нещодавно СБУ заблокувала постачання стратегічної сировини для військової промисловості рф. Суд арештував сировину на Миколаївському глиноземному заводі на понад 2 мільярди гривень, яка належала російському олігарху Олегу Дерипасці.

Раніше Вищий антикорупційний суд розпочав слухання у справі про привласнення 12,3 мільйона гривень керівниками Південноукраїнської АЕС. Під час закупівлі систем кондиціонування, холодильного та вентиляційного обладнання було завищено ціни, що призвело до значних фінансових втрат. Фігурантів також обвинувачують у подібних корупційних схемах, пов’язаних з атомною електростанцією.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Винороби Одещини поступово відходять від ручної праці

Published

on


Цього року одеська виноробня «Колоніст» планує придбати додаткове навісне обладнання: лапи, культиватори та подрібнювачі для міжрядної та міжкущевої обробки виноградників, щоб зменшити кількість ручної праці.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів власник підприємства Іван Плачков.

«З людьми завжди була велика проблема, тому що виноградник – це в основному ручна праця, від якої, звичайно, треба поступово йти, – сказав Іван Плачков. – У нас працюють в основному жителі нашого села, яким ми платимо без затримок, тому поки що справляємося».

У кінці січня господарство зробило обрізування виноградників, а у березні провело роботи по обв’язці, уламці, обробці грунту.

Ми раніше повідомляли, що компанія «Колоніст» встановила на виробництво сонячну станцію потужністю 150 МВт, яка значно допомогла економічно в умовах війни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.