Політика
Зеленський розповів, чого боїться Путін

Про це він заявив у спільному інтерв’ю суспільним мовникам для Eurovision News, передає кореспондент Укрінформу.
«Путін боїться тільки свого суспільства. Дестабілізація його суспільства – це те, чого він боїться. Але ніхто, крім нього, на це не може вплинути. Його економіка на це вплине, санкційна політика буде впливати, те, що він не контролює усі свої території, – усе це буде, сукупність різних сил. Тобто якщо усі наші партнери будуть настільки сильними, наскільки вони є, якщо наші партнери захочуть продемонструвати свої реальні сили, у нього відбудеться дестабілізація суспільства, він буде цього боятися», – розповів Зеленський.
Друге, за словами Зеленського, чого боїться Путін – це втратити свою силу.
«Це також залежить від його років. Він помре скоро. Це факт. І все закінчиться», – сказав Президент.
Також, на думку Зеленського, Путін боїться політичної ізоляції.
«Він боїться залишитися наодинці. Ізолювати Путіна з точки зору політики до кінця не вдалося. У момент ізоляції Путіна Глобальний південь не пішов не це. Вони його не ізолювали, а продовжували мати з ним контакти», – нагадав глава держави.
За його словами, зараз дуже важливо, щоб «Америка не допомагала Путіну виходити з ізоляції».
«Це дуже небезпечно. Це і є один з найнебезпечніших моментів», – підкреслив Президент.
Водночас, на його думку, найбільше прагнення Путіна полягає у тому, щоб залишитися до смерті при владі.
Як повідомляв Укрінформ, у внутрішньому звіті Мінекономіки РФ, оприлюдненому у лютому, вказується, що протягом наступних років Росії варто готуватися до погіршення економічної ситуації й проблем із наповненням бюджету.
Фото: ОП
Політика
Глава МЗС Німеччини прибула до Києва

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 1 квітня прибула в Україну з візитом.
Про це повідомляється на сайті МЗС ФРН, передає Укрінформ.
«У зв’язку з глухим кутом у відносинах між США та Росією надзвичайно важливо, щоб ми, європейці, показали, що беззастережно підтримуємо Україну та робимо це ще більше… На цьому тлі так важливо бути в Україні зараз і дати зрозуміти, що наступний уряд Німеччини також продовжуватиме надавати масштабну підтримку Україні», – пояснила Бербок мету свого візиту.
Вона зауважила, що Путін хотів завоювати Київ і Україну за три дні, але після більш ніж трьох років жорстокої російської агресії стало очевидним, що його план провалився; Путін втягнув Україну і Росію у жорстоку війну на виснаження, яку він не виграє. Народ України мужньо і рішуче боронить свою незалежність і демократію, підкреслила Бербок.
Глава МЗС ФРН наголосила, що ніхто так не прагне миру, як український народ.
«Україна готова до негайного припинення вогню. Це Путін тягне час, не хоче миру і продовжує загарбницьку війну, порушуючи міжнародне право. Він симулює готовність до переговорів, але ні на міліметр не відступає від своїх цілей», – підкреслила очільниця зовнішньополітичного відомства.
За її словами, партнери України не повинні дозволити, щоб «Путін і його клакери засліпили нас, бо пропозиція миру – це не мир».
Бербок зауважила, що на майбутній зустрічі міністри закордонних справ НАТО європейські країни планують дати зрозуміти американській стороні, що не можна миритися з тактикою зволікання Путіна.
Глава МЗС запевнила, що Німеччина не залишить напризволяще народ України. Рішення партій, які входять у попередній і майбутній уряд, надати додаткові 3 мільярди євро на короткострокову підтримку Україні та ще 8,25 мільярда євро спрямувати на військову підтримку до 2029 року є вираженням твердої міжпартійної солідарності та відданості. За словами Бербок, це чітке свідчення того, що Берлін серйозно налаштований на подальшу підтримку України та європейської безпеки.
Як повідомлялося, це 11-й візит Бербок в Україну та 9-й від початку повномасштабного російського вторгнення.
Фото: Jörg Blank/dpa
Політика
Мер Бучі закликав лідерів країн ЄС протистояти російській агресії не словами, а діями

Міський голова Бучі Анатолій Федорук на саміті «Буча-2025» закликав керівників парламентів країн Європейського Союзу протистояти російській агресії не словами, а діями.
Про це він сказав у рамках саміту з нагоди третьої річниці звільнення Бучі від російських військ, передає кореспондент Укрінформу.
“У день саміту ви всі, політики з поважних країн, говорите палкі промови. Путіну, мабуть, прикро, що ми говорили, говорили, говорили… І він буде діяти. Слово має значення, в цьому ми єдині з вами, але надзвичайно важлива нині – дія”, – зазначив мер.
Водночас він наголосив, що вдячний зарубіжним партнерам за допомогу.
“Я як міський голова, як громадянин, вдячний за ту підтримку і солідарність, яку ми мали, маємо і, переконаний, будемо мати від вас, ваших народів і урядів, муніципалітетів, з якими ми подружилися і співпрацюємо”, – сказав Федорук.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, у третю річницю деокупації Бучі, до столиці України прибули спікери та віце-спікери парламентів країн Європи.
Фото: ОП
Політика
Лише Україна може вирішувати, які іноземні війська допускати на свою територію

Відповідаючи на запитання журналістів щодо орієнтовних термінів направлення в Україну європейських «миротворців», польський урядовець зауважив, що у цьому питанні не варто забігати за кілька кроків вперед.
«Ми все ще не маємо навіть припинення вогню, не кажучи вже про мир, який треба захищати. Але перша річ, про яку варто пам’ятати, – це Україна має вирішувати, коли, які, і чи мають іноземні війська бути на її землі. Україна, і ніхто інший», – наголосив Сікорський.
Він зауважив, що на цей час не вдалося досягти жодного результату від будь-яких переговорів, і коли вони нарешті призведуть до миру, саме Україна може запитувати про гарантії безпеки в формі іноземної присутності.
«Саме тоді міжнародне співтовариство буде вирішувати, які форми така іноземна присутність може отримати. Зрозуміло, чого не можна дозволити – це щоб Путін диктував, хто може, а хто не може бути в Україні. У цьому вся суть цієї оборонної війни – це має вирішувати лише Київ», – додав міністр закордонних справ Польщі.
Він зауважив, що ключовою темою сьогоднішньої зустрічі у Мадриді є триваюча російська агресія проти України.
«Я дуже задоволений, що ключові європейські країни визнають це проблемою не лише для європейського східного флангу, але що путінські агресивні наміри є проблемою для всієї Європи. Тож нам потрібен європейський шлях, щоб відповісти на цю проблему», – сказав польський урядовець.
Він нагадав, що Росія не лише продовжує бомбардувати Україну, вона проводить гібридну війну проти європейських країн, яка не обмежується поширенням дезінформації, пропагандою та спробами політичних маніпуляцій. Інколи ця ворожа діяльність Росії, за словами міністра, набуває форм на межі «кінетичних заходів», включаючи замахи на вбивство, акти шпіонажу, фізичне переривання підводних енергетичних та комунікаційних кабелів.
«Все це потребує розбудови справжньої європейської стійкості. Це означає, що нам потрібно серйозно ставитися до посилення нашої оборони та до відновлення нашої оборонної промисловості», – наголосив Сікорський.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Мадриді відбувається зустріч міністрів закордонних справ європейських країн в форматі «Weimar +», за участі представників Франції, Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії, Великої Британії і Європейського Союзу.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика7 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Політика6 днів ago
Відносини зі США повернулися на правильний шлях
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA