Одеса
Суд призначив покарання військовому, який намагався продати автомат

Молоток судді. Фото: Freepik
Військовослужбовець з Одеської області намагався продати нарізний автомат та боєприпаси до нього. За скоєний його судили.
Про це йдеться у вироку суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Читайте також:
Деталі справи
Згідно з матеріалами справи, у грудні 2023 року обвинувачений обіймав посаду головного сержанта взводу вогневої підтримки спецпризначення однієї з військових частин Нацгвардії України. Під час патрулювання Херсона, перебуваючи на території закинутого складського приміщення, він виявив нарізний автомат “АКС-74У” без серійного номера та близько 196 бойових набоїв до нього.
На початку січня 2024 року військовий повернувся до Одеси і зберігав знайдену зброю та боєприпаси у сараї, де на той момент мешкав разом із вітчимом. Згодом чоловік розповів про знахідку знайомому, який висловив бажання її придбати.
Як зазначено у матеріалах справи, на момент передачі зброї обвинувачений прибув на місце зустрічі на службовому автомобілі разом зі своїм підлеглим. Після передачі автомата та набоїв знайомому він отримав 48 000 гривень. Того ж дня правоохоронці затримали обвинуваченого.
Рішення суду
Малиновський районний суд Одеси розглянув справу та визнав обвинуваченого винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Підсудний повністю визнав свою провину.
Спершу суд ухвалив призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Однак згодом це рішення було пом’якшено: покарання замінили на службове обмеження для військовослужбовців строком на два роки. Крім того, з обвинуваченого ухвалено утримувати 20% від суми його грошового забезпечення на користь держави протягом цього періоду.
Нагадаємо, в Одеській області військовий перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, викрав автомобіль. Через короткий проміжок часу його затримали, а згодом судили.
Також ми повідомляли, що в Одеській області військовий неодноразово вчиняв психологічне насильство щодо своєї колишньої співмешканки. За це йому призначили покарання.
Одеса
В Одеському міському саду запрацював фонтан

Фонтан працює. Фото: Новини.LIVE
Традиційно першого квітня в Одесі запускають міські фонтани. Цього року найпершим після зими відкрили фонтан у міському саду, в який і випустили символ Гуморини — гумову качечку.
Як запускали фонтан у міському саду бачили і журналісти Новини.LIVE.
Читайте також:
Символ Гуморини
В Одесі вже давно склалася добра традиція в день гумору відкривати фонтани та запускати символ Гуморини. Цей рік не став винятком. Честь здійснити ритуал випала туристу з Дніпра 11-річному Матвію. Хлопчик приїхав із мамою до нашого міста на один день.
“Мені випала можливість запустити качечку у фонтан на честь відкриття. Мені це дуже сподобалося. Ще я хочу за цей день встигнути піти з мамою в аніме-магазин і щось там купити”, — ділиться Матвій.
Запуск фонтанів
Раніше першим завжди запускали великий фонтан біля оперного театру, цього року вирішили зробити виняток і пальму першості віддали міському саду. Він працюватиме і радуватиме одеситів з 9 ранку до 21:00. Фонтан пройшов повне технічне обслуговування і готовий до роботи, головне, щоб у нього не кидали сміття.
“У весняно-літній період проводиться прибирання фонтану. Споруди обладнані системою фільтрації зі знезараженням, щоб вони могли працювати та радувати як жителів нашого міста, так і гостей”, — каже заступник директора КП “Сервісний центр” Олег Яковенко.
Загалом на балансі КП “Сервісний центр Одеса” перебувають 27 фонтанів. Однак цього року через певні причини буде запущено тільки 15 з них. Що стосується фонтану на театральній площі, то його запустять уже в середу 3 квітня.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про тестування фонтана в Парку Перемоги. А також про індустріальний парк у Миколаєві.
Одеса
За декларацією мер Миколаєва заробляє у 7 разів менше своєї жінки

Олександр Сенкевич. Фото: Олександр Сенкевич у соцмережі
У Миколаївського міського голови Олександра Сенкевича у 2024 році майже на 268 тис.грн підвищилась зарплата. Проте його дохід у 7 разів менше, ніж у його дружини.
Про це журналісти Новини.LIVE дізналися з декларації чиновника.
Читайте також:
Заробітня платня
За 2024 рік Катерина Сенкевич, яка має частки в уставному капіталі трьох компаній – двох українських і одній польській, отримала дохід в розмірі 6 млн. 699 тис. 886 грн (у 2023 році – 4 млн. 803 тис. 53 грн). Зарплата Олександра Сенкевича була в 7 разів скромнішою — 946 тис. 172 грн (в 2023 році вона становила 678 тис. 180 грн).
Гроші та інвестиції родини
У Катерини Сенкевич є 75 тис. доларів готівкою, на рахунках в українських банках — 93 924 грн та 11 100 доларів, а в польських — ще 10 105 злотих, 1101 доларів та 7001 євро. Як і позаминулого року, жінка чиновника позичила польській компанії Czarne Morze LLC, в якій їй належить 40% акцій, 301,3 тис. польських злотих та 7587 євро.
Нерухомість та ділянки
Олександр Сенкевич є власником двох земельних ділянок у Миколаєві загальною площею 2 тис.кв.м, а також двох квартир у Миколаєві площами 54,5 та 69,9 кв.м. Його дружина Катерина володіє кількома об’єктами в Новій Каховці — наділом площею 2622 кв.м, комплексом будівель (261,2 кв.м) і квартирою на 66 кв.м.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про декларацію зама голови Південного АМКУ. А також про статки очільника комунального підприємства в Одесі.
Одеса
Правоохоронець на Одещині вивозив чоловіків за кордон у військовій формі

Прикордонник дивиться в горизонт. Фото ілюстративне: ДПСУ
Правоохоронець на Одещині за гроші вивозив чоловіків за кордон у військовій формі. Проте його викрили під час одержання грошей від одного з клієнтів.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, правоохоронець приєднався до злочинної групи, яка організовувала нелегальні “тури” для ухилянтів. Маючи інформацію про систему охорони кордону, він забирав клієнтів на авто, переодягав їх у військову форму та провозив через блокпости, пояснюючи, що везе колег на службу. Далі висаджував чоловіків у місці, звідки вони могли безперешкодно перейти кордон. За свої послуги організатори схеми брали по 6 тисяч доларів США з особи, частина з яких йшла правоохоронцю. Фігуранта затримали після отримання чергової оплати.
Яке покарання загрожує
Правоохоронцю повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 369-2 КК України (переправлення осіб через державний кордон та одержання неправомірної вигоди). Йому загрожує до 9 років позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про священника, який допомагав втекти за кордон, але його затримали. А також про схему переправлення у ПМР.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство7 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Події7 днів ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Одеса1 тиждень ago
Небезпека для Одещини – РФ продовже атакувати Херсонщину