Суспільство
Списання за 6 тисяч доларів: в лікарні на Одещині викрили схему ухилення від служби

13:12, 24 березня
Надійне джерело
На Одещині правоохоронці затримали заступника голови ЛКК однієї з районних лікарень за отримання хабаря у розмірі 6 тисяч доларів за списання в запас. Слідчі поліції повідомили фігуранту про підозру. Тепер йому загрожує ув’язнення, позбавлення права займати певні посади й конфіскація майна.
У пресслужбі ГУНП в Одеській області розповіли, що заступник голови лікарсько-консультативної комісії однієї з лікарень Подільського району, у змові з невстановленими наразі службовими особами Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, запропонував чоловіку допомогти його знайомому солдату однієї з військових частин звільнитись зі служби за станом здоров’я. Свої “послуги” зловмисник оцінив у 6 тисяч доларів. За цю суму обіцяв забезпечити військовослужбовця медичними документами щодо захворювань, що стали б підставою для винесення військово-лікарською комісією висновку про те, що він підлягає списанню в запас Збройних Сил України, та навіть організував військовому стаціонарне “лікування”.
“В ході проведення заходів для припинення злочинної діяльності фігуранта, поліцейські задокументували отримання ним неправомірної вигоди двома траншами та передачу обіцяних медичних документів, після чого затримали його у процесуальному порядку.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили правопорушнику про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України – в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах третьої особи дії з використанням службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Цей злочин карається позбавленням волі на строк до 10-ти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 908 400 гривень. Встановлюються особи, причетні до оборудки”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На Одещині спіймали водія, який вночі намагався вивезти чоловіка до Молдови, – ФОТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Суспільство
у Нацполіції служать понад 900 собак

У Національній поліції України на сьогодні працюють 913 службових собак.
Про це у телеефірі поінформувала очільниця кінологічної служби НПУ Світлана Коломієць, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“У НПУ є 913 службових собак за різними напрямками підготовки”, – зазначила вона.
Відповідаючи на питання, які породи найкраще піддаються дресурі, Коломієць заявила, що у Нацполіції наразі найбільше собак належать до породи бельгійська вівчарка малінуа.
“Але є і німецькі вівчарки. Також у нас є лабрадори і зараз у нас є нова порода собак, яку завезли до нас із Європи – це голландська вівчарка. Вона дуже схожа на бельгійську, але трохи іншого окрасу. Вона (голландська вівчарка), зокрема, більш темна. Вони також дуже добре піддаються дресируванню. І у нас є невеликі породи собак – це кокер-спаніелі, ягди (ягдтер’єри – ред.) і різні мисливські собаки. Вони для нас дуже зручні, коли ми, наприклад, шукаємо наркотичні речовини у автобусах”, – пояснила очільниця кінологічної служби НПУ.
За її словами, у поліцейських собак є окремі спеціалізації. “У нас є собаки з пошуку наркотичних речовин, з пошуку вибухових речовин, розшукові собаки – це ті, які шукають злочинців і дітей, є собаки спецпризначення – це у нас штурмові собаки спецпідрозділу КОРД, а також собаки з пошуку трупів”, – розповіла Коломієць і додала, що у кожної собаки, яка працює у поліції, є своя особова справа.

Коломієць зазначила, що останнім часом відбулися зміни у підготовці цих собак.
“Ми намагаємося зробити так, щоб собака, коли вона, наприклад, знайшла наркотичні чи вибухові речовини, просто завмирала, не гавкаючи, не шкрябаючи і вела себе спокійно тощо”, – зауважила вона.

Очільниця кінологічної служби НПУ зазначила, що кінологом може стати будь-який громадянин України, який закінчив 11 класів школи та отримав диплом.
“Він проходить спеціальний відбір у НПУ, здає фізичну і медичну підготовку, тести, і якщо він проходить цей відбір, то він направляється у школу поліції. У нас вона єдина в Україні, це у Житомирі, Житомирська академія поліції, там готують кінологів. І він туди направляється на пів року на навчання, туди йому дається службовий собака, з яким він вчиться і по завершенню цієї академії вони вдвох складають іспити. І якщо вони складуть іспити, то допускаються до роботи у поліції – і кінолог, і собака”, – заявила вона.
Як повідомлялося, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.
Суспільство
Директорів заводу “Зоря-Машпроект” у Миколаєві судитимуть за розкрадання понад 70 мільйонів доларів Анонси

НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання понад 70 мільйонів доларів США на Миколаївському заводі “Зоря”-“Машпроект”. Слідство встановило, що керівництво підприємства розробило схему привласнення коштів через фіктивні агентські угоди.
Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України.
Згідно з матеріалами справи, у 2013-2018 роках держпідприємство уклало кілька контрактів із компанією-нерезидентом, яка мала шукати покупців для газотурбінної продукції та вести переговори щодо експорту. Насправді жодні послуги не надавалися, проте на рахунки цієї компанії було безпідставно перераховано 71,6 мільйона доларів США. Це становить 1,4 мільярда гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину.
Надалі ці кошти легалізували через підконтрольні екскерівникам підприємства іноземні компанії.
Факт завдання збитків підтверджено висновками судової економічної експертизи.
18 березня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування у справі про привласнення коштів державного підприємства “Зоря”-“Машпроект”, яке здійснювало експорт власної продукції. Раніше, 26 вересня 2023 року, детективи НАБУ та прокурори САП за підтримки Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції повідомили про підозру чотирьом колишнім генеральним директорам заводу і керівнику компанії-нерезидента.
Вони звинувачуються за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Окрім цього, ексдиректору підприємства та керівнику компанії-нерезидента висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 209 КК України, ще одному колишньому директору – за ч. 2 ст. 209 КК України.
Матеріали щодо керівника приватної компанії та інших ймовірних учасників корупційної схеми виділено в окремі провадження.
У ході слідства НАБУ і САП звернулися до більш ніж 20 країн із запитами про міжнародно-правову допомогу. Індійські органи підтвердили, що агентські послуги були фіктивними, а інформація, отримана зі Швейцарії та Латвії, дозволила відстежити відмивання коштів.
Двоє експосадовців підприємства перевели на закордонні рахунки 795 тисяч доларів США, 222 тисяч євро та 275 тисяч доларів відповідно. Розслідування міжнародних зв’язків у цій справі триває.
Нещодавно СБУ заблокувала постачання стратегічної сировини для військової промисловості рф. Суд арештував сировину на Миколаївському глиноземному заводі на понад 2 мільярди гривень, яка належала російському олігарху Олегу Дерипасці.
Раніше Вищий антикорупційний суд розпочав слухання у справі про привласнення 12,3 мільйона гривень керівниками Південноукраїнської АЕС. Під час закупівлі систем кондиціонування, холодильного та вентиляційного обладнання було завищено ціни, що призвело до значних фінансових втрат. Фігурантів також обвинувачують у подібних корупційних схемах, пов’язаних з атомною електростанцією.
Суспільство
Винороби Одещини поступово відходять від ручної праці

Цього року одеська виноробня «Колоніст» планує придбати додаткове навісне обладнання: лапи, культиватори та подрібнювачі для міжрядної та міжкущевої обробки виноградників, щоб зменшити кількість ручної праці.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів власник підприємства Іван Плачков.
«З людьми завжди була велика проблема, тому що виноградник – це в основному ручна праця, від якої, звичайно, треба поступово йти, – сказав Іван Плачков. – У нас працюють в основному жителі нашого села, яким ми платимо без затримок, тому поки що справляємося».
У кінці січня господарство зробило обрізування виноградників, а у березні провело роботи по обв’язці, уламці, обробці грунту.
Ми раніше повідомляли, що компанія «Колоніст» встановила на виробництво сонячну станцію потужністю 150 МВт, яка значно допомогла економічно в умовах війни.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Одеса1 тиждень ago
Небезпека для Одещини – РФ продовже атакувати Херсонщину
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців