Connect with us

Війна

Росіяни не полишають спроб витіснити Сили оборони за межі Вовчанська

Published

on



Російські війська на Харківському напрямку у Вовчанську не полишають спроб витіснити Сили оборони України за межі міста.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник оперативно-тактичного угруповання «Харків» Павло Шамшин.

«Якщо говорити про точки напруги, це насамперед район міста Вовчанськ. Там ворог щодня здійснює до п’яти штурмових дій, намагаючись витіснити Сили оборони України за межі міста, успіхів при цьому не має. Також інша точка напруги – це район населеного пункту Дворічна, росіяни продовжують намагання перекидати свої піхотні з’єднання на правий берег річки Оскіл та шукати слабкі місця в наших оборонних лавах», – повідомив Шамшин.

За його словами, Вовчанськ потрібен окупантам для накопичення свого особового складу, сил та засобів для подальшого витіснення підрозділів Сил оборони за межі міста, щоб використовувати його вже як плацдарм для своїх наступальних дій. Зокрема окупанти у Вовчанську активно користуються підземними комунікаціями.

«Це насамперед підвальні приміщення, які вони використовують як для укриття, так і для накопичення боєприпасів, провізії і так далі… Але треба розуміти, що у Вовчанську лінія фронту проходить по річці Вовча, і цей природний бар’єр не дає їм просуватися далі”, – додав речник.

Шамшин зазначив, що востаннє спроби окупантів форсувати річку Вовча фіксувались кілька тижнів тому під час морозної погоди. Також активно використовуються ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які Сили оборони намагаються виявляти та знищувати, проте окупанти не можуть застосовувати броньовану техніку через річку Оскіл.

«Щоб використовувати там бронетехніку, їм необхідно навести понтонні переправи. Цього їм не вдається зробити і не вдасться. Єдиний спосіб перекидати піхоту – це використання гумових човнів за допомогою мотузки, яку перекидають з одного берега на інший», – поінформував Шамшин.

Він наголосив, що лівий берег річки Оскіл в районі Дворічної переважно контролюють російські війска.

«Правий берег річки Оскіл – це той район, де вони намагаються просочуватись, перекидають свої піхотні групи і намагаються охопити Слов’янськ із півночі. Вони працюють насамперед з активною підтримкою дронів. Якщо говорити про тактику малих піхотних груп, це групи з трьох-п’яти піхотинців, яких супроводжують зазвичай два дрони. Один дрон безпосередньо розвідувальний, інший – дрон-камікадзе, і при виявленні спротиву вони застосовують дрон-камікадзе проти наших військ, і відповідно з допомогою дрона-розвідника можуть коригувати свій артилерійський вогонь. Насамперед із мінометів», – констатував речник.

Читайте також: Росіяни збільшують кількість ударів дронами-камікадзе по Херсону – Волошин

Як повідомляв Укрінформ, на фронті минулої доби, 27 березня, були зафіксовані 209 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками.



Джерело

Війна

Просування РФ в Україні – скільки росіянам потрібно штурмів, щоб захопити 1 кілометр території

Published

on


Щоб просунутися на 1 км української території, російським окупантам доводиться в середньому провести понад 17 штурмів.

Такий підрахунок зробили аналітики проєкту DeepState.

Вони відмінусували штурмові дії та просування ворога, які були на Курщині та на Запоріжжі, та вивели змінну — кількість штурмових дій для захоплення одного квадратного кілометра територій.

“В листопаді к*цапам, щоб просунутися на 1 квадратний кілометр треба було в середньому провести 7,1 атак. В грудні та січні після комплексу заходів по стабілізації вдалося підняти цей показник до 15,9 і 15,7 відповідно. В лютому вже з новим командувачем показник піднявся до 17,1”, — йдеться в повідомленні.

Аналітики зазначили, що до складу ОСУВ “Хортиця” входять 4 оперативно-тактичних угруповання — “Харків”, “Старобільськ”, “Луганськ” та “Донецьк”. Це вся Харківська, Луганська та Донецькі області.


Fullscreen

В DeepState зауважили, що під час підрахунку використали нову схему. Якщо раніше зіткненням вважалося навіть те, коли окупанти наближалися і втікали, то зараз — ні.

“Вже в березні цей показник для просування на 1 кв км, виріс до 36,4 атак. Якщо порівнювати кількість штурмів у листопаді (найважчому місяці) та березні, то при різниці у 20% атак, кількість втрачених територій тоді була у 7 разів більше. Ми бачимо позитивну динаміку не тільки в статистиці втрачених територій, а й у методах та підходах загалом”, — зауважили аналітики.

Вони кажуть, що проблеми в армії нікуди не поділися, їх досі багато і їхнє вирішення — це тривалий процес, але вважають, що позитивним моментом є вдалі кадрові призначення в Силах оборони.

Нагадаємо, що ЗС РФ намагалися вийти до кордону Дніпропетровської області штурмом взявши позиції Сил оборони в районі Срібного. Під час штурму вони втопили танк.



Джерело

Continue Reading

Війна

Дрони ГУР уразили два десантні катери і зенітно-ракетний комплекс росіян у Криму

Published

on



Головне управління розвідки Міністерства оборони України показало, як дрони спецпідрозділу Prymarу уразили десантні катери 02510 БК-16 та «Раптор» і зенітно-ракетний комплекс «ТОР-М2» російських загарбників у тимчасово окупованому Криму.

Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомило у Фейсбуці та оприлюднило кадри бойової роботи розвідників.

«Дрони воїнів спецпідрозділу ГУР Prymarу майстерно ухиляються від ворожих зенітних ракет та вражають десантні катери 02510 БК-16 та «Раптор». Згодом завдають удару і по зенітно-ракетному комплексу «ТОР-М2», – ідеться у повідомленні.

Відео: ГУР

Як повідомляв Укрінформ, у ГУР показали, як знищують радіолокаційні станції росіян у Криму.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Війна

На півночі росіяни значно зменшили застосування ударних БПЛА

Published

on



У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” російські війська значно зменшили застосування ударних безпілотних літальних апаратів.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив речник оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” Вадим Мисник.

“Якщо брати саме авіаційну компоненту, то ворог не припиняє застосовувати керовані авіабомби. Але ми бачимо, що погодні умови дещо погіршились, тож є певне зменшення FPV-дронів, скидів з БПЛА, але незначне. Також ми бачили за останню добу значне зменшення застосування ударних безпілотних літальних апаратів, ввечері і вночі їх не фіксували”, – сказав Мисник.

Він зауважив, що окупанти продовжують обстріли прикордонних громад Чернігівщини, Сумщини та частини Харківської області, проте за останню добу спостерігається незначне зниження кількості цих обстрілів. Також щодоби не припиняються обстріли керованими авіабомбами прикордонних громад Сумщини, зокрема Сумського району.

Читайте також: Демченко розповів, чим відрізняються дії ДРГ та малих штурмових груп росіян на Сумщині

“Також ми фіксували один випадок застосування реактивних систем залпового вогню. Ворог випустив 40 реактивних боєприпасів і один раз застосував некеровані авіаракети з гелікоптера”, – зазначив речник.

Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу на Покровському напрямку українські захисники зупинили 79 наступальних дій агресора. Загалом на фронті відбулося 216 бойових зіткнень.

Фото: Генштаб ЗСУ, ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.