Відбудова
Німеччина надає майже €7,3 мільйона екстреної допомоги для енергетики України

Міністерство економіки та захисту клімату ФРН виділяє на ремонт української енергоінфраструктури додатково понад 7 млн євро.
Про це передає Укрінформ з посиланням на сайт німецького відомства.
Федеральне міністерство економіки та захисту клімату (BMWK) надає Європейському енергетичному співтовариству ще 7,27 млн євро на ремонт української енергетичної інфраструктури через кредитний механізм для відбудови. Кошти BMWK будуть передані до Фонду енергетичної підтримки України (Ukraine Energy Support Fund), у який також роблять внески численні інші міжнародні донори з 2022 року.
«Російські атаки на цивільну енергетичну інфраструктуру України не припиняються. Ці атаки завдають шкоди народу України. Німеччина реагує на тривалу надзвичайну ситуацію новим внеском до Фонду енергетичної підтримки Енергетичного співтовариства України. Ми твердо підтримуємо наших українських партнерів у непевні часи», – заявив в.о. міністра економіки та енергетики Роберт Габек.
З Фонду підтримки енергетики Україна фінансує закупівлю запчастин та обладнання для зруйнованої енергетичної інфраструктури. Енергетичне Співтовариство проводить тендери на закупівлю товарів і контролює використання коштів. Таким чином українські енергетики можуть відновити пошкоджену мережеву інфраструктуру та електростанції.
Внески Німеччини також спрямовані на посилення стійкості української енергетичної системи. З цією метою частина коштів спрямовується на проєкти переходу до зеленої енергетики, що закладає основи для подальшого розширення децентралізованої складової української енергосистеми. Наприклад, важливі громадські об’єкти (школи, лікарні) оснащуються фотоелектричними системами та системами зберігання акумуляторів, щоб забезпечити місцеве енергопостачання.
До кінця 2024 року федеральний уряд уже сплатив понад 155 мільйонів євро до Фонду підтримки енергетики. Таким чином, участь Німеччини зросла до 390 мільйонів євро з початку російського повномасштабного вторгнення до кінця 2024 року.
Як повідомлялось, Німеччина залишається найбільшим донором фонду, який зібрав близько 1,15 мільярда євро з лютого 2022 року.
Відбудова
Україна залучає €200 мільйонів від ЄІБ на проєкти відновлення у громадах

За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, у час, коли російська агресія щодня руйнує українські міста та села, Україна не просто ліквідує наслідки, а будує нове, сучасне, краще. Відновлення — це про повернення нормального життя.
Віцепремʼєр пояснив, що один із траншів у 100 млн євро спрямований на відбудову водогонів, каналізації та модернізації систем у громадах.
За його словами, проєкт передбачає підтримку інвестицій у відновлення та реконструкцію водної інфраструктури. Зокрема, йдеться про реконструкцію і відновлення об’єктів водопостачання та водовідведення, здійснення заходів з відновлення, відбудови та покращення критичної та соціальної інфраструктури, оптимізацію існуючих систем та приведення їх у відповідність до підвищених стандартів сталого розвитку.
“Якість води, стабільне водопостачання, сучасні очисні споруди — це базові речі, без яких неможливо уявити комфортне та безпечне життя в громаді. Ми хочемо, щоб після відбудови українські громади ставали кращими, ніж були до війни. Саме в цьому полягає сенс справжнього відновлення”, — наголосив Кулеба.
Ще один транш спрямований на продовження підтримки громад, які постраждали від війни або прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб.
У межах програми фінансуються проєкти з відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів, будівництва та капітального ремонту житла, а також забезпечення муніципальним житлом. Відбір проєктів здійснюється через цифрову систему, що забезпечує прозорість та ефективність використання коштів.
За словами Кулеби, програма працює з чітким фокусом на потреби людей – фінансування передбачає реалізацію близько 200 проєктів. Усі вони проходять ретельний конкурсний відбір і мають бути обґрунтованими, деталізованими та реалістичними.
“Завдяки прозорому механізму ми бачимо, як саме розподіляються кошти та хто відповідає за їх використання. Це принципово важливо — особливо в умовах війни”, — підкреслив віцепремʼєр.
Нещодавно в межах програми було затверджено ще 14 нових проєктів, зокрема на будівництво та ремонт житла у Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях. Загалом у межах попередніх двох фаз програми вже реалізується 225 проєктів на суму понад 500 мільйонів євро.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, на реконструкцію системи водопостачання в Україні потрібно 11 мільярдів доларів.
Фото: mindev.gov.ua
Відбудова
На реконструкцію системи водопостачання в Україні потрібно $11 мільярдів

Кабінет міністрів планує використати фінансування Європейського інвестиційного банку на впровадження проєкту відновлення у сфері водопостачання та водовідведення, потреби якого досягають 11 мільярдів доларів.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 1 квітня, передає Укрінформ.
“Наступне рішення уряду сьогодні спрямоване на відновлення у сфері водопостачання та водовідведення. Тут наші потреби в реконструкції становлять понад 11 млрд доларів. Ми домовилися про фінансування в розмірі 100 млн євро від Європейського інвестиційного банку в межах інструменту Ukraine Facility. Ці кошти спрямуємо на відбудову водогонів та каналізацій і приведення їх до сучасних стандартів”, – заявив Шмигаль.
Як повідомляв Укрінформ, квітня 2025 року експертна робоча група Міністерства розвитку громад та територій схвалила 14 проєктів у різних регіонах в межах Програми відновлення ІІІ на загальну суму майже в 1 млрд грн.
У червні 2024 року Україна та Європейський інвестиційний банк уклали фінансову угоду, яка передбачає залучення 100 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів та забезпечення муніципальним житлом у регіонах, що постраждали від воєнної агресії РФ, а також у тих областях, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Субвенція надаватиметься громадам через державний бюджет місцевим бюджетам.
Кредитний портфель ЄІБ в Україні є одним із найбільших серед міжнародних фінансових інституцій і складається з 24 активних проєктів загальною вартістю 4,3 млрд євро.
Зокрема, ЄІБ фінансує: два інвестиційні проєкти на суму 178 млн євро у сфері забезпечення енергоефективності будівель закладів освіти та розвитку закладів професійно-технічної освіти; два інвестиційні проєкти на суму 400 млн євро у сфері забезпечення рухомого складу міського громадського транспорту у містах України; три проєкти на суму 640 млн євро у сфері відновлення соціальної інфраструктури у регіонах із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб та у регіонах, що постраждали від збройної агресії РФ.
Відбудова
В Україні напрацюють новий, ефективніший механізм відбудови

Відбудова одного об’єкта в Україні триває занадто довго, для пришвидшення усіх процесів її механізм потребує вдосконалення.
На цьому наголосив під час форуму «Відновлення Київщини» голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.
«Враховуючи усі процедури, аби відбудувати обʼєкт, нам потрібно 763 дні! З яких лише 300 днів – безпосередньо процес будівництва. І це при ідеальному проходженні тендерів та за умови, що підрядник вчасно виконає всі зобовʼязання. Але на практиці так буває не завжди», – зазначив Сухомлин.
Багато питань у суспільства виникає також до прозорості процедур, ціноутворення, вибору підрядників.
За словами Сухомлина, уряд доручив провести поглиблений аналіз моделі, за якою впроваджуються проєкти відбудови, та відпрацювати новий механізм: швидший, зрозумілий, з простими процедурами, які зроблять процес відбудови максимально ефективним.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно $524 мільярдів
Фото: Сергій Сухомлин, Facebook
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Суспільство7 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA
-
Політика7 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство7 днів ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Події7 днів ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг