Connect with us

Відбудова

На Миколаївщині розпочали ремонт прифронтової дороги

Published

on


“На ділянках автомобільної дороги, яка проходить територією деокупованих громад, ремонтуємо дорожнє покриття з використанням гарячих асфальтобетонних сумішей та щебенево-піщаних сумішей”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що даний напрямок використовується не лише для щоденних поїздок громадян і перевезення вантажів, а також для організації ефективних евакуаційних маршрутів.




“Виконання дорожнього ремонту є надзвичайно важливим, особливо в умовах воєнного стану, адже якість дорожньої інфраструктури є визначальним чинником, що впливає на швидкість реагування рятувальних служб, медичної допомоги та гуманітарних організацій”, – додали у повідомленні.

Читайте також: Будинки в Ягідному на Чернігівщині вже відновлені на 80%

Як повідомлялося, на Миколаївщині трохи більше ніж за рік відновили всі зруйновані російськими військами мости в області.

Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області



Джерело

Відбудова

Україна отримає $432 мільйони від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури

Published

on



Україна отримає $432 млн на відновлення транспортної інфраструктури в рамках угоди зі Світовим банком.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури. Відповідні угоди у рамках проєкту DRIVE були підписані сьогодні у Києві між Мінрозвитку та Світовим банком», – поінформував він.

Шмигаль зазначив, що проєкт передбачає капітальний ремонт доріг і мостів у 19 регіонах, реформу національних автомобільних доріг, встановлення модульних мостів, а також технічну допомогу. Його реалізацією займатиметься Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Читайте також: Уряд виділив додаткові ₴1,5 мільярда на відбудову Київщини

Глава уряду зауважив, що проєкт «Створення стійкої інфраструктури у вразливих середовищах в Україні» (DRIVE) був схвалений Радою директорів Світового банку наприкінці минулого місяця.

«Частина фінансування включає 212 млн доларів від МБРР за підтримки Уряду Японії та 10 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Фото: Мінагро



Джерело

Continue Reading

Відбудова

На Київщині будують кінологічний центр поліції

Published

on



Кінологічний центр поліції Київської області наразі перебуває на завершальному етапі будівництва – попередній під час окупації знищили росіяни.

Про це у Телеграмі поінформував міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, повідомляє Укрінформ.

“Під час робочого візиту на Київщину відвідав медичний центр Нацгвардії, поспілкувався із бойовими медиками, які нещодавно повернулися з ротації – вони рятували життя військових та цивільних на східному напрямку фронту. Також побував у майбутньому кінологічному центрі поліції Київщини, який уже на завершальному етапі будівництва. Попередній під час окупації знищили росіяни”, – поінформував він.

Клименко нагадав, що три роки тому Сили оборони України визволили Київщину, і в операціях та боях за визволення області від росіян брали участь підрозділи органів системи МВС: Нацгвардія, прикордонники та поліцейські сили.

“Разом вони показали, що злагоджена взаємодія між структурами – це запорука успіху в боротьбі з ворогом. Після стабілізаційних заходів поліція оперативно відновила свою присутність у деокупованих населених пунктах Київщини. Тоді, будучи Головою Національної поліції, я особисто об’їжджав міста, які постраждали найбільше, щоб переконатися: безпека повертається до людей. Сьогодні, три роки потому, ми продовжуємо зміцнювати нашу спільну силу”, – написав глава МВС.

Читайте також: Під час окупації на Київщині від авіанальотів та ракетних ударів постраждали 65% громад – Павлюк

За його словами, взаємодія Національної поліції, Національної гвардії, прикордонників і рятувальників залишається ключовою у розбудові мережі безпекових об’єктів та посиленні присутності екстрених служб.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.

Фото: t.me/Klymenko_MVS



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення

Published

on



Кабмін схвалив постанову про створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) для Держагентства відновлення; цим документом також передбачено запровадження єдиних стандартів систем контролю та належного рівня підзвітності, що підвищить прозорість закупівель.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.

“Створення ЦЗО для Агентства відновлення – крок до того, щоб підвищити прозорість та ефективність закупівель, а як результат: покращити роботу Агентства загалом. Це вперше на рівні держави ми будемо проводити закупівлі товарів та послуг для будівництва централізовано”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Агентством презентують модель ЦЗО найближчим часом.

Діяльність ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. Закупівлі, які охоплюватиме діяльність організації: експертиза проєктів будівництва та технічний нагляд, інженерно-консультаційні послуги, будівельні роботи, а також експлуатаційне утримання доріг.

Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, визначена Кабінетом міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі».

Державна установа «Професійні закупівлі», впродовж 2017-2018 років виконувала функції централізованої закупівельної організації в межах пілотного проєкту. На основі успішного закінчення пілотного проєкту Кабінетом міністрів було прийнято Постанову № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій.”

Як додав Олексій Кулеба у Фейсбуці, створення Централізованої закупівельної організації є важливим рішенням для прозорого відновлення, яке дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.

Читайте також: В Україні напрацюють новий, ефективніший механізм відбудовиАгентство відновлення

За його словами, раніше закупівлі на місцях здійснювали обласні служби відновлення. Як пояснив Кулеба, “тепер усі ключові закупівельні процеси переходять до ЦЗО — через відкриті торги або рамкові угоди”.

“Модель створювалася у партнерстві з Антикорупційною ініціативою ЄС — дякую за підтримку і фаховий супровід”, — зауважив Кулеба.

Він зазначив, що наступним кроком буде публічна презентація моделі ЦЗО, конкурс на керівника і впровадження принципів корпоративного врядування.

За словами Кулеби, міжнародні партнери вже зараз активно долучаються до проєктів відбудови.

“Ми бачимо довіру. І маємо показати результат — не у відновлених будівлях чи метрах доріг, а й у тому, як саме ми це будуємо. Відновлення потребує довіри. А довіра – конкретних рішень”, — наголосив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2024 року Кабінет Міністрів удосконалив низку положень щодо функціонування системи публічних закупівель, зокрема Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури отримало можливість створити централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для робіт і послуг.

Фото: КМУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.