Політика
До України прибув спікер парламенту Португалії

Президент Асамблеї Португалії Жозе Педро Агіар-Бранку прибув з візитом до України для зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським та вшанування загиблих у Бучі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Público.
Зазначається, що спікер приїхав у супроводі депутата і колишнього лідера парламентської фракції ПС Еуріку Бриліанте Діаса, нинішнього президента Групи парламентської дружби Португалія-Україна.
Агіар-Бранку візьме участь у церемонії вшанування трьох років з моменту масових вбивств у Бучі. Після церемонії він візьме участь у саміті голів парламентів у Києві, а згодом зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським та Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.
Як повідомляв Укрінформ, 14 березня до України прибув глава МЗС Португалії Паулу Ранжел. Він разом з австрійською колегою Беате Майнль-Райзінгер обговорив із Президентом Володимиром Зеленським відновлення енергетичної інфраструктури України й оборонну підтримку.
Фото: JOSÉ SENA GOULÃO / LUSA
Політика
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів

НАТО продовжує послідовно підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії. Лише з початку поточного року союзники по Альянсу надали Україні безпекову допомогу на суму більше 20 мільярдів євро.
Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Союзники по НАТО продовжують підтримку України. Протягом перших трьох місяців року вони вже виділили для України більше як 20 мільярдів євро безпекової допомоги на 2025 рік. Наше командування у Вісбадені продовжує координувати поставки безпекової допомоги та тренування для України», – сказав Рютте.
Він нагадав, що цього тижня весь світ відзначив сумну річницю трагедії українського міста Буча.
«Я відвідав це місто у липні 2022 року, і говорив з тими, хто вижив. Ми ніколи не збудемо цього лиха. За три роки, що минули після звільнення Бучі, Росія продовжує розпалювати війну проти України. Я відзначаю президента Трампа за те, що він зламав цей глухий кут, і повністю підтримую зусилля, що були здійснені США, щоб привести цю війну до справедливого та довготривалого завершення. Я також вітаю зусилля Великої Британії, Франції та інших країн, які роблять свій внесок у забезпечення тривалого миру, коли прийде його час», – зазначив генеральний секретар НАТО.
Він зауважив, що загроза, яка надходить для Альянсу від Росії, залишається чинною. Росія продовжує тісно співпрацювати з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю, і характер таких контактів не лише завдає шкоди Україні, але посилює нестабільність в Альянсі та по усьому світу.
«Ми бачимо як ці та інші учасники намагаються дестабілізувати наші суспільства, шляхом саботажу на підводній інфраструктурі, кібернетичними атаками, замахами на вбивство. Ми живемо в небезпечному світі. Для того, щоб відповісти на ці та на інші виклики, ми маємо збудувати сильніше, більш справедливе та більш летальне НАТО. Саме тому міністри зібралися тут цього тижня, щоб переконатися, що Альянс активно працює над цією спільною метою», – наголосив Рютте.
Як вже повідомлялося, завтра у Брюсселі розпочнеться дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядатимуть урядовці країн Альянсу, буде підвищення його оборонних спроможностей та нарощування допомоги для України. У рамках заходу відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Фото: АА
Політика
Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну

Російська пропаганда твердить, що Польща хоче захопити частину України. Тому польські війська в Україні будуть аргументом у цьому контексті для російської пропаганди, який Варшава не хоче давати Москві.
Про це глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив у середу в ефірі радіо Rmf24, передає Укрінформ.
«Російська пропаганда зараз нас звинувачує у тому, що ми хочемо зайти в Україну і разом із ними поділити (Україну – ред.)… Це (введення польських миротворців в Україну – ред.) буде елементом мобілізації суспільства в самій Росії, і ми не хочемо дати російській пропаганді цього аргументу»,- підкреслив Сікорський.
Відповідаючи на запитання, чи відсутність польських миротворців в Україні не ускладнить польському бізнесу участь у повоєнній відбудові України, Сікорський відповів, що Польща «буде найбільшим бенефіціаром» у питаннях відбудови України з огляду на територіальну близькість, логістичні сполучення і те, що польські підприємці є більш рішучими. На його думку, якщо питання відбудови пов’язуватиметься з миротворцями, то це було би несправедливо, оскільки Польща надала Україні найбільшу допомогу у співвідношенні до ВВП країни.
Щодо питання ексгумацій польських жертв в Україні Сікорський зазначив, що це має розпочатися у квітні.
«Тримаємо за слово наших українських союзників. Вони вже зрозуміли, що потребують польське суспільство на своєму боці», – підкреслив Сікорський.
Посол України у Польщі Василь Боднар повідомив у середу в ефірі Польського радіо, що ексгумації польських жертв у Пужниках Тернопільської області мають розпочатися 27-28 квітня. За його словами, у найближчі дні має з’явитися інформація про дозволи на ексгумацію у чергових місцях.
Як повідомляв Укрінформ, раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не направлятиме своїх військ до складу можливого миротворчого контингенту в Україні, оскільки зосереджується на захисті східного флангу – кордону з Росією та Білоруссю. Варшава допомагатиме Києву як і донині: забезпечуючи логістичну підтримку, зокрема функціонування хабу Ряшів-Ясьонка.
Політика
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік

Литва вірить, що Україна зможе приєднатися до Європейського Союзу до 2030 року і ділиться своїми знаннями і власним досвідом для цього.
Таку думку озвучив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс в інтервʼю РБК-Україна, повідомляє Укрінформ.
Глава литовського МЗС вважає, що для вступу України до ЄС 2030 рік – ”це крайній термін”.
“Ми маємо встановити цей крайній термін, і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити”, – зазначає він.
Бурдіс акцентує увагу, що Литва інвестує найкращі знання та досвід з власного процесу приєднання до ЄС у проєкті Ukraine2EU.
“Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією”, – запевняє міністр.
Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Литви Кястусіс Будріс у вівторок, 1 квітня, перебував із візитом у Києві.
1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС. У рамках ініціативи Україна отримає 16,7 млн євро на євроінтеграцію від Євросоюзу, Данії, Литви і Швеції.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Одеса1 тиждень ago
Небезпека для Одещини – РФ продовже атакувати Херсонщину
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців