Connect with us

Війна

На півночі росіяни значно зменшили застосування ударних БПЛА

Published

on



У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” російські війська значно зменшили застосування ударних безпілотних літальних апаратів.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив речник оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” Вадим Мисник.

“Якщо брати саме авіаційну компоненту, то ворог не припиняє застосовувати керовані авіабомби. Але ми бачимо, що погодні умови дещо погіршились, тож є певне зменшення FPV-дронів, скидів з БПЛА, але незначне. Також ми бачили за останню добу значне зменшення застосування ударних безпілотних літальних апаратів, ввечері і вночі їх не фіксували”, – сказав Мисник.

Він зауважив, що окупанти продовжують обстріли прикордонних громад Чернігівщини, Сумщини та частини Харківської області, проте за останню добу спостерігається незначне зниження кількості цих обстрілів. Також щодоби не припиняються обстріли керованими авіабомбами прикордонних громад Сумщини, зокрема Сумського району.

Читайте також: Демченко розповів, чим відрізняються дії ДРГ та малих штурмових груп росіян на Сумщині

“Також ми фіксували один випадок застосування реактивних систем залпового вогню. Ворог випустив 40 реактивних боєприпасів і один раз застосував некеровані авіаракети з гелікоптера”, – зазначив речник.

Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу на Покровському напрямку українські захисники зупинили 79 наступальних дій агресора. Загалом на фронті відбулося 216 бойових зіткнень.

Фото: Генштаб ЗСУ, ілюстративне



Джерело

Війна

учасниця місії з порятунку поранених розповіла деталі евакуації

Published

on


В операції з евакуації поранених бійців наземним дроном з оточеної позиції на Куп’янському напрямку взяли участь понад 50 людей, вона тривала чотири години і відбувалася під постійними обстрілами.

Про подробиці операції з порятунку поранених бійців в інтерв’ю Укрінформу розповіла її учасниця, керівниця стратегічних комунікацій КБ «Burevii» Ольга Гарбовська.

«Бійці на Куп’янському напрямку пішли на завдання, і їх атакували. Всі троє отримали поранення. Були спроби їх евакуювати, але неуспішні, й бійці пробули в сірій зоні аж 32 дні до моменту евакуації. Їм скидали воду, ліки за допомогою дронів. Так вони й протрималися весь цей час», – повідомила вона.

За словами учасниці операції, оточену позицію весь час обстрілювали, зокрема фосфорними бомбами. Пораненим вдавалося переховуватися в різних приміщеннях населеного пункту, де вони мали виконувати завдання. Щоб підтримувати з ними зв’язок по рації, за допомогою FPV-дрона їм надсилали запасні акумулятори для радіостанцій. Військовослужбовець, який мав легші травми і міг рухатися, доглядав важкопоранених побратимів.

«І врешті до нас звернулася волонтерка Ксенія – вона шукала виробників наземних дронів, щоб з їх допомогою спробувати евакуювати хлопців. Більше ніхто за це не взявся. Операцію ми планували з 92-ю ОШБр зо п’ять днів, в ній взяли участь понад 50 людей», – розповіла керівниця стратегічних комунікацій конструкторського бюро.

Для планування евакуації залучили спеціалістів у галузі РЕР, РЕБ, аеророзвідку, пілотів, зокрема НРК (наземних роботизованих комплексів). 92-га бригада виділила власні ресурси і розвідбатальйон, щоб підсилити сусідню 154-ту ОМБр.

«Наше конструкторське бюро та фахівці-волонтери “Інженерного корпусу” підготували кілька наземних дронів, під час планування та реалізації операції буквально ризикували здоров’ям і життям. Ми розуміли, що шансів на успіх небагато», – зізналася Гарбовська.

Ольга Гарбовська під час підготовки операції. Фото з її архіву

Як пояснила учасниця спецоперації, складність її реалізації полягала в тому, що місцевість проглядалася ворогом з повітря, а території були заміновані. Для евакуації вирішили застосувати НРК Ardal, до якого на жорсткому зчепленні приєднали причіп, в який мали поміститися бійці.

«В результаті ми один дрон таки втратили вже в ході операції – підірвався на міні. Тож ми оперативно корегували план відповідно до ситуації та місць ведення боїв, що велися на цьому напрямку, дещо змінили маршрут. На щастя, ми мали ще один дрон, і з ним вже все вийшло», – розповіла комунікаційниця.

Читайте також: Міноборони допустило до використання український дрон-камікадзе «Амага-10»

Обраний НРК, за її словами, дуже потужний, з гарними показниками прохідності, досить компактний, і його легко транспортувати. Незважаючи на розміри, розрахований на 250 кг навантаження.

«Нам важливо було, щоб мав велику потужність і швидко їхав: затримуватися в тих місцях не варто, хотіли прослизнути швиденько. І наш дрон із причепом подолав в обидва боки близько 17 км, операція тривала чотири години (під постійними обстрілами) – від старту до повернення», – повідомила Гарбовська.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня наземний роботизований комплекс Ardal евакуював трьох поранених бійців, які місяць перебували в оточенні. Як повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, робот Ardal пройшов понад 17 км під обстрілами мінометів та артилерії, щоб евакуювати поранених, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Фото надане КБ “BUREVII”



Джерело

Continue Reading

Війна

У Росії визнали «небажаним» Фонд Елтона Джона для боротьби зі СНІДом

Published

on



Генеральна прокуратура Росії визнала «небажаним» Фонд британського музиканта Елтона Джона у боротьбі зі СНІДом.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Радио Свобода.

У заяві відомства вказується, що Фонд «прикриваючись гуманітарними проєктами, тісно взаємодіє з міжнародними інституціями, які просувають ідеї економічної блокади нашої країни».

Крім того, у відомстві натякнули на орієнтацію Елтона Джона – він є представником ЛГБТ-спільноти.

Фонд Elton John AIDS Foundation заснував британський співак Елтон Джон.

У 1992 році Фонд заснували у США, 1993-го — у Великій Британії. Вони є однією з найбільших у світі благодійних організацій боротьби зі СНІДом.

Читайте також: У Росії оголосили «небажаним» Німецьке товариство з міжнародної політики

Загалом у Росії визнали небажаною діяльність понад 200 зарубіжних організацій. Це означає заборону їхньої діяльності в країні та загрозу переслідування для людей, які з ними співпрацюють.

Як повідомляв Укрінформ, торік генеральна прокуратура РФ визнала небажаною у Росії діяльність американської неурядової організації «Фонд Клуні за справедливість/Clooney Foundation for Justice».



Джерело

Continue Reading

Війна

Українські бійці знищили ворожу машину хімзахисту РХМ-4 біля Часового Яру

Published

on



В районі Часового Яру Донецької області пілоти 427-го окремого полку безпілотних систем «Рарог» FPV-дроном знищили ворожий бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 разом з десятком російських штурмовиків на броні.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.