Connect with us

Суспільство

Маяки Криму та Миколаївщини зʼявилися на нових марках Укрпошти Анонси

Published

on


Укрпошта анонсувала випуск нової серії марок, що зображує маяки Чорного та Азовського морів, зокрема й ті, що знаходяться на тимчасово окупованій території Криму. До колекції також увійшли маяки Миколаївської та Одеської областей.

Про це повідомили у компанії.

До випуску увійшли:

  •     Ай-Тодорський та Чаудинський маяки Криму, що бачили тисячі кораблів і буревії;
  •     Шаганський маяк на Одещині, що веде судна через Чорне море;
  •     Білосарайський та Бердянський Верхній маяки, що освітлюють приазовські хвилі;
  •     Руський Задній маяк у Миколаївській області, що допомагає кораблям у Дніпровсько-Бузькому лимані.

Фото: Скріншот з сайту Укрпошти

Новий блок марок присвячений 25-річчю Держгідрографії – установи, яка забезпечує безпеку судноплавства в Україні.

Тираж блоку складе 50 тисяч примірників, номінал кожної марки – U (відповідає тарифу на внутрішній лист до 50 г).

Фото: Скріншот з сайту Укрпошти

До поштового блоку Укрпошта також випустить конверт “Перший день” тиражем 20 тисяч примірників, картки — 10 тисяч примірників та 500 примірників презентаційних папок.
Погашення штемпелем “Перший день” відбудеться у Головпоштамті в м. Києві (01001).

Офіційне введення в обіг поштового блоку “Маяки України” відбудеться 4 квітня. А вже з 31 березня поштовий блок, конверт та художня картка до випуску доступні у Поштовому маркеті для оформлення передзамовлення.

Попередній блок “Маяки України” (2010) зібрав низку міжнародних нагород. У 2011 році блок посів I місце в 10-му китайському конкурсі “Найкращий друк”, а у 2012 році австрійці віддали йому VI місце у конкурсі “Гран-прі Виставки WIPA”.

Раніше Укрпошта випустила марку “Тризуб Незалежності” до Дня Гідності та Свободи. А в  День Українського прапора, 23 серпня, у Херсоні погасили нову марку, написану художником Нікітою Тітовим, “Все буде UA!”, – синьо-жовті кольори у кожному куточку нашої неподільної країни.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

«Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни

Published

on


Міжнародний Благодійний фонд «Карітас України» зняв короткометражний художньо-документальний фільм «Крихке життя» про людей, які потрапили в сучасне рабство через збройну агресію РФ.

Про це Укрінформу повідомили в МБФ «Карітас України».






«Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни / Фото: надані організаторами

«Ми хочемо показати усій Європі та й усьому світу, яким жахливим є злочин – торгівля людьми, особливо під час війни. Історії людей, які постраждали від експлуатації і насильства, це лише приклади великої кількості випадків, з якими стикнулися українці під час збройного конфлікту, окупації та переміщення», – зазначила менеджерка проєкту із протидії торгівлі людьми Карітасу України Наталія Голинська.

Трудова та сексуальна експлуатація, втягнення у збройний конфлікт, примусова депортація українських дітей з метою усиновлення або удочеріння чи вилучення органів – це типові види торгівлі людьми під час війни. Люди легко стають здобиччю окупантів, їх не треба вербувати чи перевозити. Їх просто захоплюють, утримують і використовують як секс-рабів чи робочу силу. І потерпілими стають українські жінки, чоловіки і діти.

У 2024 році Національною соціальною службою України були зареєстровані 182 випадки торгівлі людьми. З них 123 випадки – це комбіновані види експлуатації, 19 випадків втягнення у воєнний конфлікт, 15 осіб стали жертвами трудової експлуатації та 13 осіб зазнали сексуального рабства.

«Мета фільму «Крихке життя» – це адвокація змін до визначення торгівлі людьми на національному та міжнародному рівнях. Фільм створено українською та англійською мовою. Ми хотіли показати на основі трьох історій наших бенефіціарів, які опинилися в рабстві росіян, те, що життя може розбитися, як тарілка в одну мить. Проте не варто опускати руки і не боятися звертатися по допомогу, щоб склеїти його», – розповіла фахівчиня з комунікацій Карітасу України Людмила Гринюк.

Прем’єра англомовного фільму відбулася під час 69 сесії ООН Комісії зі становища жінок (CSW69), що пройшла в Нью-Йорку, зібравши разом уряди, неурядові організації та правозахисників з усього світу для обговорення прогресу та викликів у просуванні прав жінок, адже цьогоріч минає 30 років з часу прийняття Пекінської платформи дій, ключової віхи в глобальному русі за гендерну рівність.

Читайте також: В Одесі затримали жінку, яка вербувала дівчат для роботи в секс-індустрії у ЄС

За сприяння європейської мережі релігійних організацій RENATE, які прагнуть підтримувати один одного у боротьбі з торгівлею людьми та експлуатацією, окрім «Крихкого життя» були презентовані ще два короткометражні фільми – з Албанії, Ірландії та Великої Британії.

Карітас України вже понад 20 років займається боротьбою з сучасним рабством. Від семи центрів з протидії людьми, які діють у Києві, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Дрогобичі, Тернополі, Івано-Франківську, за 2024 рік отримали допомогу 198 постраждалих від експлуатації.

Фото, тизер, фільм англійською та українською мовою за посиланням.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Військові експерти проаналізували все, що відомо про уражену техніку ворога у Криму Анонси

Published

on



Військові аналітики розповіли, яку ворожу техніку та кораблі знищила у Криму українська розвідка, та що вона означає для окупантів. 

Крим. Реалії зібрали та проаналізували всі відомості про пошкоджені російські плавзасоби, опитав відповідних військових експертів.

Згідно з інформацією ГУР МО, операцію здійснили дрони спецпідрозділу розвідки під назвою “Prymari”. Вони ухилялися від атак російських зенітних ракет і вразили ворожі катери та зенітно-ракетний комплекс. 

Катери “Раптор” та “БК-16” — це швидкісні десантні судна, створені на основі шведського проекту CombatBoat 90. Вони призначені для патрулювання прибережних вод і десантування на березі. Всього російський флот має кілька десятків таких катерів.

Катери “Раптор” активно використовуються російськими військовими для перевезення десантних підрозділів та патрулювання прибережних вод. Вони мають високу швидкість і маневровість. Однак, як показала практика, катери “Раптор” і “БК-16” стали однією з основних цілей для українських збройних сил.

За три роки війни ЗСУ знищили вже шість катерів типу “Раптор”. Окрім цього, українські розвідники також знищили зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2”, який є важливою частиною російської ППО в окупованому Криму. Цей комплекс призначений для захисту від повітряних атак, зокрема від літаків, вертольотів та дронів. Він здатний відбивати атаки на великих відстанях і з високою точністю. Знищення цього комплексу означає, що окупанти втратили один із важливих елементів своєї оборони, що ускладнює їх здатність протистояти українським ударам з повітря. 

Також українські дрони Prymary знищили російські радіолокаційні станції та військову техніку в Криму, завдавши ворогу значних багатомільйонних втрат. Це ослаблює здатність окупантів виявляти повітряні та надводні загрози. Зокрема, знищена станція “Каста”, яка коштує близько 60 мільйонів доларів.

На початку березня український рух спротиву “Атеш” успішно здійснив диверсію на залізниці в окупованому Криму. Вибухи, що пролунали в ніч на 9 березня неподалік Севастополя, сталися саме перед прибуттям потяга з боєприпасами. Партизани наголосили на продовженні знищення ліній постачання окупантів і закликали українців приєднуватися до руху, щоб наблизити звільнення Криму та всієї України.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Хотіла втекти до за кордон, але не встигла: на Одещині затримали російську шпигунку, – ФОТО

Published

on


12:08, 24 березня

Надійне джерело

Правоохоронці викрили 39-річну жительку Одещини, яка розвідувала місця дислокації Сил оборони для російських спецслужб. Їй повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

У прокуратурі розповіли, що підозрювана з власної ініціативи співпрацювала з представником російських спецслужб. Від нього вона отримала завдання про збір та передачу інформації про місця розташування військових об’єктів незалежно від роду військ та підпорядкування на території Одеси та області. Жінка прийняла цю пропозицію, за що куратор пообіцяв їй допомогти з переїздом до Росії або Білорусі. Також він запевнив, що сприятиме у працевлаштуванні для неї й родини.

“Діючи на замовлення ворога, підозрювана збирала інформацію про місця розташування пунктів дислокації військових частин, прикордонної служби, морської піхоти та центрів комплектування. Також вона з’ясовувала чисельність особового складу та наявність військової техніки.

Для передачі інформації використовувала фото, відео, скріншоти карт з точними координатами. Загалом у такий спосіб жінка встигла передати дані про щонайменше 10 об’єктів. Наразі за клопотанням прокурора підозрюваній обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави”, – розповіли у відомстві.

Читайте також: В Одесі затримали шпигуна з Придністров’я: полював на секрети українських дронів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.