Connect with us

Війна

Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати

Published

on



Перемога Сил оборони України у Київській операції навесні 2022 року стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світу, що Україну не зламати.

Про це заявив у Фейсбуці головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський з нагоди третьої річниці звільнення Київської області від російських загарбників, передає Укрінформ.

Як зазначив Сирський, Київська оборонна операція тривала 38 діб — від початку повномасштабного вторгнення РФ до остаточного вигнання ворога з Київщини.

“Тоді я очолював Сухопутні війська Збройних сил України. Маючи дані розвідки, розумів: одним із головних напрямків удару буде Київ. Запропонував свою кандидатуру для керівництва обороною столиці, і мені було довірено цю відповідальність та цю честь”, – пояснив Сирський.

За його словами, “в дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було вчасно проведено необхідну підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позицііі техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню”.

За словами генерала, “на шляху до столиці загарбники зустріли запеклий опір у населених пунктах, які стали символами незламності. Серед них — міста-герої Буча, Ірпінь, Гостомель. Захисники та захисниці цих міст стали національними легендами. Українці прийняли бій, бо кожен із нас розумів: захист Києва — це захист України, її незалежності та її майбутнього”.

Як зазначив головнокомандувач, “ще не було “Хаймарсів”, “Бредлі” та іншої західної зброї, але вже стало очевидним, що українці можуть захистити свою державу і незалежність, та обовʼязково захистять”.

Читайте також: Бої у Гостомелі, Мощуні та Ірпені завадили РФ здійснити план «Київ за три дні» – Буданов

“Завдяки безстрашності наших воїнів і добровольців, самовідданості волонтерів, активній підтримці цивільних людей, ми не просто стримали ворога. Ми вибили його з Київщини та створили умови для подальших контрнаступальних дій”, – підкреслив Сирський.

На його переконання, “перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові: Україна бореться. Україну не зламати. Україна здатна перемагати. І Україна переможе”.

“Я пишаюся кожним солдатом, сержантом і офіцером, які у вирішальний момент нашої історії продемонстрували відвагу, військову майстерність і витримку. Схиляю голову перед пам’яттю тих, хто віддав свої життя за звільнення Київщини і звитягу України”, – наголосив Сирський.

Читайте також: Учасник оборони Києва назвав три речі, які врятували столицю від ворога у лютому 2022 року

Як повідомлялося, в лютому 2022 року Київська область однією з перших прийняла на себе удар військ РФ. Бойові дії у регіоні тривали понад місяць. 15 громад Вишгородського, Бучанського і Броварського районів були захоплені російською армією.

Увечері 2 квітня 2022 року Міністерство оборони України повідомило про визволення Київщини від російських загарбників. Тоді останні підрозділи військ РФ були вибиті з Бучі, Гостомеля і Бородянки.

Фото: ОП



Джерело

Війна

Мобілізація в Україні — у ЗСУ частково вирішили проблему нестачі військових

Published

on



Україна частково вирішила проблему нестачі військових у лавах ЗСУ. Багато в чому це сталося за рахунок зниження мобілізаційного віку.

Про це сказав головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі, генерал Крістофер Каволі, його процитувало агентство Reuters.

На його переконання, будь-яке припинення Сполученими Штатами поставок зброї та розвідувальної інформації Україні вкрай згубно позначиться на її військових зусиллях, незважаючи на спроби Києва диверсифікувати постачання зброї.

Коментарі генерала, як зазначає агентство, прозвучали після того, як президент США Дональд Трамп тимчасово припинив деяку допомогу Україні після перепалки в Овальному кабінеті з українським колегою Володимиром Зеленським.

Трамп тоді заявив, що у Зеленського “немає шансів закінчити війну без підтримки США”.

Нагадаємо, Міністерство оборони України пропонувало запровадити новий механізм ротації військових, які постійно беруть участь у боях з окупантами. Верховна Рада не поспішає схвалювати цю ініціативу.

Фокус писав про нові правила бронювання працівників в Україні, які діють з 1 квітня. Максимальну квоту на кількість заброньованих отримали підприємства, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури.



Джерело

Continue Reading

Війна

У Києві та низці областей оголошували повітряну тривогу через загрозу балістики

Published

on



У Києві та низці областей оголошували повітряну тривогу через загрозу балістичного озброєння.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомили у Телеграмі.

“Загроза застосування балістичного озброєння в областях, де оголошено повітряну тривогу”, – ідеться у повідомленні.

О 18:50 Повітряні сили повідомили про відбій загрози.

Читайте також: Сили оборони збили 28 російських безпілотників, ще сім БПЛА локаційно втрачені

Як повідомляв Укрінформ, раніше по всій Україні оголошували повітряну тривогу через зліт російського винищувача МіГ-31К, що є носієм гіперзвукових ракет типу “Кинджал”.



Джерело

Continue Reading

Війна

учасниця місії з порятунку поранених розповіла деталі евакуації

Published

on


В операції з евакуації поранених бійців наземним дроном з оточеної позиції на Куп’янському напрямку взяли участь понад 50 людей, вона тривала чотири години і відбувалася під постійними обстрілами.

Про подробиці операції з порятунку поранених бійців в інтерв’ю Укрінформу розповіла її учасниця, керівниця стратегічних комунікацій КБ «Burevii» Ольга Гарбовська.

«Бійці на Куп’янському напрямку пішли на завдання, і їх атакували. Всі троє отримали поранення. Були спроби їх евакуювати, але неуспішні, й бійці пробули в сірій зоні аж 32 дні до моменту евакуації. Їм скидали воду, ліки за допомогою дронів. Так вони й протрималися весь цей час», – повідомила вона.

За словами учасниці операції, оточену позицію весь час обстрілювали, зокрема фосфорними бомбами. Пораненим вдавалося переховуватися в різних приміщеннях населеного пункту, де вони мали виконувати завдання. Щоб підтримувати з ними зв’язок по рації, за допомогою FPV-дрона їм надсилали запасні акумулятори для радіостанцій. Військовослужбовець, який мав легші травми і міг рухатися, доглядав важкопоранених побратимів.

«І врешті до нас звернулася волонтерка Ксенія – вона шукала виробників наземних дронів, щоб з їх допомогою спробувати евакуювати хлопців. Більше ніхто за це не взявся. Операцію ми планували з 92-ю ОШБр зо п’ять днів, в ній взяли участь понад 50 людей», – розповіла керівниця стратегічних комунікацій конструкторського бюро.

Для планування евакуації залучили спеціалістів у галузі РЕР, РЕБ, аеророзвідку, пілотів, зокрема НРК (наземних роботизованих комплексів). 92-га бригада виділила власні ресурси і розвідбатальйон, щоб підсилити сусідню 154-ту ОМБр.

«Наше конструкторське бюро та фахівці-волонтери “Інженерного корпусу” підготували кілька наземних дронів, під час планування та реалізації операції буквально ризикували здоров’ям і життям. Ми розуміли, що шансів на успіх небагато», – зізналася Гарбовська.

Ольга Гарбовська під час підготовки операції. Фото з її архіву

Як пояснила учасниця спецоперації, складність її реалізації полягала в тому, що місцевість проглядалася ворогом з повітря, а території були заміновані. Для евакуації вирішили застосувати НРК Ardal, до якого на жорсткому зчепленні приєднали причіп, в який мали поміститися бійці.

«В результаті ми один дрон таки втратили вже в ході операції – підірвався на міні. Тож ми оперативно корегували план відповідно до ситуації та місць ведення боїв, що велися на цьому напрямку, дещо змінили маршрут. На щастя, ми мали ще один дрон, і з ним вже все вийшло», – розповіла комунікаційниця.

Читайте також: Міноборони допустило до використання український дрон-камікадзе «Амага-10»

Обраний НРК, за її словами, дуже потужний, з гарними показниками прохідності, досить компактний, і його легко транспортувати. Незважаючи на розміри, розрахований на 250 кг навантаження.

«Нам важливо було, щоб мав велику потужність і швидко їхав: затримуватися в тих місцях не варто, хотіли прослизнути швиденько. І наш дрон із причепом подолав в обидва боки близько 17 км, операція тривала чотири години (під постійними обстрілами) – від старту до повернення», – повідомила Гарбовська.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня наземний роботизований комплекс Ardal евакуював трьох поранених бійців, які місяць перебували в оточенні. Як повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, робот Ardal пройшов понад 17 км під обстрілами мінометів та артилерії, щоб евакуювати поранених, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Фото надане КБ “BUREVII”



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.