Connect with us

Війна

Мобілізація в Україні — у ЗСУ частково вирішили проблему нестачі військових

Published

on



Україна частково вирішила проблему нестачі військових у лавах ЗСУ. Багато в чому це сталося за рахунок зниження мобілізаційного віку.

Про це сказав головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі, генерал Крістофер Каволі, його процитувало агентство Reuters.

На його переконання, будь-яке припинення Сполученими Штатами поставок зброї та розвідувальної інформації Україні вкрай згубно позначиться на її військових зусиллях, незважаючи на спроби Києва диверсифікувати постачання зброї.

Коментарі генерала, як зазначає агентство, прозвучали після того, як президент США Дональд Трамп тимчасово припинив деяку допомогу Україні після перепалки в Овальному кабінеті з українським колегою Володимиром Зеленським.

Трамп тоді заявив, що у Зеленського “немає шансів закінчити війну без підтримки США”.

Нагадаємо, Міністерство оборони України пропонувало запровадити новий механізм ротації військових, які постійно беруть участь у боях з окупантами. Верховна Рада не поспішає схвалювати цю ініціативу.

Фокус писав про нові правила бронювання працівників в Україні, які діють з 1 квітня. Максимальну квоту на кількість заброньованих отримали підприємства, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури.



Джерело

Війна

ППО України за три роки війни збила майже 100 балістичних ракет «Іскандер» і 40 «Кинджалів»

Published

on



Повітряні сили ЗСУ за три роки повномасштабного вторгнення РФ збили близько 100 ворожих балістичних ракет і 40 аеробалістичних “Кинджалів”.

Про це начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив у телеефірі, передає Укрінформ.

“За три роки повномасштабного вторгнення збито, якщо брати крилаті ракети, “Х-101”, “Калібр” – 2400 одиниць, “Іскандерів-К” – близько 100. Щодо балістики: маємо на сьогодні 97 збитих “Іскандерів”, а також KN-23 серед них, і маємо 40 збитих “Кинджалів”, – сказав Ігнат.

Він додав, що балістика збивається лише системами Patriot.

Читайте також: РФ підтримує високий рівень виробництва ракет: Скібіцький сказав, яких саме

Як повідомляв Укрінформ, раніше Ігнат заявляв, що російська армія постійно модернізує свою військову техніку, зокрема балістичні ракети, і це ускладнює протидію їй українській протиповітряній обороні.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Такер Карлсон звинуватив Вашингтон у байдужості до України (відео)

Published

on



Американський журналіст заявив, що війною в Україні керували США і вони переоцінили свої сили. З його слів, Україну й сотні тисяч її громадян буквально знищили, але до цього “нікому немає діла”.

Про це відомо з інтерв’ю з американським радіоведучим і конспірологом Алексом Джонсом, опублікованого 10 квітня на YouTube-каналі Такера Карлсона.

Про війну США з Росією й охоплений вогнем Кремль — з 47:06

“Одна річ, яка, як мені здається, не дійшла до свідомості політиків у Вашингтоні — ми щойно програли війну з Росією. Цією війною керували США: Пентагон, Держдепартамент, ЦРУ. Це ніколи не було про Україну”, — заявив журналіст.

З його слів, у Вашингтоні нікого не турбують Україна або сотні тисяч загиблих на фронті її громадян. Американських політиків, не хвилює, що країна буде заселена людьми з “третього світу”.

“Ми буквально ліквідували Україну — і нікому немає до цього діла. Це була війна проти Росії. Ми ненавидимо Росію з багатьох причин, головним чином — духовних. Але ми програли”, — запевнив Карлсон.

Він поділився, що тривожитися, бо про це “ніхто не говорить вголос”. На думку журналіста, США переоцінюють власну силу.

“Це як 60-річний розлучений чоловік, який підходить до молодої жінки, думаючи, що вона дійсно зацікавлена в ньому, не розуміючи, як це виглядає зі сторони. Він живе в уявленні, що йому все ще 25, не усвідомлюючи свою теперішню ситуацію. І принижує себе”, — порівняв він.

Карлсон наголосив, що те саме може відбуватися на рівні цілих націй. Люди можуть вважати себе здатними впливати на певні події, коли це не так. Таким чином “руйнуються імперії та випаровуються народи”. Інтерв’юєр зізнався, що його це дійсно лякає.

“Ми маємо визнати: ми не змогли виграти звичайну війну проти Росії. Крапка. Що це говорить про нашу силу? Можливо, варто трохи скорегувати свої очікування”, — додав він.

Також Карлсон згадав свою поїздку взимку 2024 року у Москву, де він записував інтерв’ю з президентом РФ Володимиром Путіним. Проїжджаючи повз Кремль, журналіст побачив дим.

“Я подзвонив у пресслужбу, з якою контактував, і сказав: “Здається, ваш Кремль палає.” Вони відповіли: “Ні-ні, нічого не сталося.” А я ж бачив на власні очі. Вони не хочуть визнавати, що не змогли захистити свою столицю”, — розповів він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що має “зброю, про яку ніхто не має уявлення”. Він назвав її найпотужнішою у світі, запевнивши у відсутності у світі жодного аналога.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий придбати велику партію зброї у США. Зокрема, йдеться про засоби ППО, за які українці готові заплатити “і 30 млрд, і 50 млрд доларів”.



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія фактично залишилась без баз у Середземному морі

Published

on



Росія фактично залишилась без морської бази в Середземному морі, хоча й намагається зберігати там свою присутність.

Про це в телеефірі повідомив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, передає кореспондент Укрінформу.

«Вони (Росія – ред.) досі присутні в Середземному морі і навіть намагаються проводити якісь навчання, хоча насправді тепер дуже цікаво це виглядає. Фактично, для них зараз це чужа акваторія. Звісно, там є дружні режими в Африці, є навіть порти, куди вони періодично заходять на бункерування, тобто їх там можуть навіть обслуговувати, проте бази як такої тепер у них немає. І звісно, вони там намагаються демонструвати прапор, військову присутність, як черговий фактор дестабілізації і впливу геополітичного», – зазначив Плетенчук, додавши, що без бази в Тартусі росіянам тепер це не так легко дається, зокрема, ускладнюється логістика.

Він зауважив, що інтереси РФ в Середземномор’ї все одно залишаються, і Москва робитиме все можливе, щоб зберегти свою присутність.

Читайте також: Залишки російського флоту у Криму переважно не боєготові або в ремонті – Плетенчук

«Вони там борсаються, намагаються все ж показувати, що вони не пішли з Середземномор’я, проте це вже зовсім інший розклад, ніж той, що був під час базування в Сирійській Республіці. Інтереси в них все одно там залишаються. Африка для них теж один з пріоритетів, і вони все одно будуть періодично там знаходитися, тому що це їхня зона інтересів», – зазначив речник.

Як повідомляв Укрінформ, у січні стало відомо, що нова влада Сирії за підтримки Туреччини виступає проти збереження російської військової присутності в країні.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.