Відбудова
У DREAM завантажили вже більш як половину проєктів за Програмою відновлення І та II фази

У цифрову систему для підзвітного управління відновленням DREAM завантажено вже більше половини проєктів, які були відібрані для участі у першому та другому етапі Програми відновлення України.
Про це в коментарі Укрінформу повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля.
«Робота над внесенням у DREAM інформації щодо проєктів, які реалізуються в межах першого та другого етапу Програми відновлення, почалася. Вже більше половини зведено в систему. Отже, скоро можна буде слідкувати за ходом реалізації проєктів не лише з третьої фази, а й з першої та другої», – сказав Нестуля.
За його словами, в DREAM вже можна побачити близько 200 проєктів, які реалізовані в межах першого та другого етапу Програми відновлення. Ще близько 150 ініціатив перебувають на етапі реалізації.
Він додав, що роботу над наповненням системи DREAM відповідною інформацією ведуть спільно фахівці проєктного офісу та Міністерства розвитку громад та територій. Вони допомагають громадам із внесенням інформації до DREAM.
«Зараз основне питання – структурування даних і взаємодії між усіма стейкхолдерами – громадами та міністерством, щоб правильно сформувати єдину програму. Бо сьогодні усі проєкти автоматично подаються на відбір, який визначило міністерство у системі, а історичні ми в ручному режимі по одному вносимо», – зауважив Нестуля.
Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів у межах Програми відновлення України в електронну систему DREAM. Всі вимоги до проєктів будуть структуровані в електронному форматі, їх бачитимуть усі громади і обладміністрації. Наразі у цифровій екосистемі для підзвітного управління відновленням DREAM працюють вже 1 260 громад і 23 ОДА.
Відбудова
На Миколаївщині відновили лісосмугу, яка була знищена під час війни

На Миколаївщині WWF-Україна разом із The HALO Trust Ukraine та Снігурівською громадою відновили лісосмугу, знищену війною.
Про це йдеться на сторінці у Фейсбуці WWF-Україна і The HALO Trust Ukraine, передає Укрінформ.
Зазначається, що це пілотний проєкт, який реалізовано в межах ініціативи “Лісосмуги: відновлення та стійкість”, яка допомагає інтегрувати екологічні рішення у процеси розмінування.
Повідомляється, що загалом руками експертів і місцевих мешканців висаджено понад 1000 жолудів дуба та висіяно 100 плодових дерев. Жолуді ще восени 2024 року зібрали небайдужі місцеві мешканці.
Миколаївщина — аграрний степовий регіон, де посуха та висока розораність створюють серйозні виклики для сільського господарства. Саме тому лісосмуги тут мають критично важливе значення. Вони захищають поля від пилових бур, суховіїв, зберігають вологу, підвищують урожайність, слугують прихистком для птахів і комах-запилювачів.
У повідомленнях наголошується, що відновлення лісосмуги на Миколаївщині — лише початок. Україні потрібна національна програма з відновлення природних екосистем як частина аграрної та екологічної безпеки.
Як повідомлялося, на розмінування лісів на Миколаївщині піде не менше 10 років.
Відбудова
У громаді на Херсонщині для мешканців, які втратили житло, встановлюють модульні будинки

«Побував з робочим візитом у Високопільській громаді. Тут триває встановлення модульних будинків для місцевих мешканців, які втратили житло через російську агресію», – йдеться у повідомленні.
За словами Прокудіна, уже десятеро родин у Князівці, Незламному та Архангельському мають власні оселі. Ще сім будинків – на завершальному етапі виготовлення, невдовзі їх встановлять.
Вони оснащені всім необхідним для комфортного проживання: меблями, санвузлом, кондиціонером і опаленням.
«Питання з безперебійною подачею води вирішуємо», – написав начальник ОВА.
Як пояснив Прокудін, щоб отримати модульне житло, треба подати заяву до адміністрації з документами на право власності на зруйнований будинок, після чого представники ГО «10 квітня» проводять анкетування та відбір. Опісля підрядник займається монтажем тимчасових осель.
Начальник ОВА зазначив, що наразі тривають перемовини з УВКБ ООН (Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців) щодо створення цілого модульного кварталу у Високопіллі для забезпечення житлом переселенців з небезпечних громад.
Крім цього, Прокудін поінформував про хід будівництва укриттів в освітніх закладах Високопілля та Архангельського. Вони розраховані на 250 та 350 людей. Роботи на об’єктах тривають вже два місяці. Було зроблено бетонний фундамент, нині фахівці переходять до будівництва стін та основних колон.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Великій Олександрівці триває відбудова місцевої школи, ремонтні роботи стартували у січні цьогоріч.
Фото з сайту www.congress.gov.ua
Відбудова
ЄІБ надає Україні €300 мільйонів на відновлення енергетики та критичної інфраструктури

Європейський інвестиційний банк надає Україні 300 млн євро на відновлення енергетики та критичної інфраструктури.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Європейський інвестиційний банк надає Україні 300 млн євро на відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Відповідні угоди підписали в Брюсселі під час зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно”, – написав глава уряду.
Шмигаль уточнив, що 100 млн євро банк надасть на інвестиції в централізоване опалення, покращення енергоефективності, закупівлю обладнання, зокрема установок для виробництва електроенергії або тепла. Також 100 млн євро підуть на реалізацію проєктів, спрямованих на покращення водопостачання та водовідведення. Ще 100 млн євро Україна отримає на відновлення об’єктів водо-, теплопостачання та водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житловому секторі.
“Під час зустрічі обговорили з Надією Кальвіно реалізацію спільних проєктів та започаткування нових, зокрема у сфері транспорту, соціальної інфраструктури, енергоефективності та енергетики. Від початку повномасштабного вторгнення Росії ЄІБ мобілізував понад 2 млрд євро екстреного фінансування. Вдячні банку за активну підтримку України та за внесок у нашу стійкість”, – зазначив Прем’єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з урядовою командою перебуває у Брюсселі для участі у X засіданні Ради асоціації Україна-ЄС.
-
Війна1 тиждень ago
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати
-
Політика1 тиждень ago
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE
-
Суспільство1 тиждень ago
у Нацполіції служать понад 900 собак
-
Війна1 тиждень ago
Дрони ГУР уразили два десантні катери і зенітно-ракетний комплекс росіян у Криму
-
Політика1 тиждень ago
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік
-
Політика1 тиждень ago
Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну