Суспільство
У Миколаєві запланували будівництво нового укриття для дитячого садка Анонси

У Миколаєві запланували будівництва захисної споруди для місцевого дитячого садка. Для реалізації ініціативи мають розробити проєкт та провести експертизу. Закінчити облаштування укриття для малечі планують до кінця 2026 року.
Відповідний проєкт рішення пройшов попередній розгляд на засіданні виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
Миколаївська міська рада підготувала зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2024–2026 роки.
Зміни передбачають уточнення у розділі, що стосується Управління капітального будівництва. Зокрема, пункт 89 програми виклали у новій редакції — він стосується будівництва протирадіаційного укриття для дошкільного закладу №65.
Згідно з рішенням, проєкт включає не лише саме будівництво, а й проєктно-вишукувальні роботи та експертизу. Реалізація ініціативи запланована до 2026 року.
Контроль за виконанням рішення поклали на постійну комісію міської ради з питань економіки та бюджету, а також на першого заступника міського голови Володимира Лукова.
Нещодавно у Вознесенському районі відкрили два нові укриття для учнів місцевого ліцею та вихованців дитсадка. Їх облаштували за підтримки Фундації Олени Зеленської та уряду Сербії.
Сховища розраховані на понад 800 школярів і 90 дошкільнят. Вони обладнані вентиляцією, санітарними зонами, запасами води та всім необхідним для перебування під час небезпеки. Там також планують проводити тренінги з безпеки.
А на початку березня у Миколаєві вперше облаштували бомбосховище в закладі позашкільної освіти. Укриття з’явилося в будинку дитячої та юнацької творчості одного з районів міста, тож тепер діти зможуть займатися навіть під час повітряних тривог.
Також в місті Баштанка на території спорткомплексу незабаром зведуть сучасне протирадіаційне укриття. Проєкт вартістю понад 20 мільйонів гривень дозволить проводити тренування й спортивні заходи навіть у надзвичайних умовах.
Одеса
Морське перемир’я: плани РФ і що отримає Україна

Флагман Чорноморського флоту Росії «Москва». Фото: REUTERS/EyePress News
Українські військово-морські сили рівно три роки тому не лише відсунули флот РФ від своїх берегів, а й створили нову морську реальність, де ворог втрачає ініціативу. З того моменту наші захисники здобули новий рівень довіри, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Проте загроза з боку ворога, що підступно вичікує, нікуди не поділася. Яка зараз ситуація в морі та чому Росія просить “перепочинку”?
Про це журналісти Новини.LIVE поспілкувалися зі спікером Української добровольчої армії (УДА) Сергієм Братчуком.
Реклама
Читайте також:
Російський флот в Чорному морі
Сьогодні, навіть попри масштабні втрати, Чорноморський флот Росії продовжує існувати та зберігати залишки своєї ударної спроможності. Основна частина кораблів і ракетоносіїв зараз базується в Новоросійську. Саме вони становлять потенційну загрозу для південних регіонів України та міжнародної торгівлі в Чорному морі. Втім, українські сили оборони не лише зупинили ворога на морі, а й продовжують методично знищувати його техніку, інфраструктуру і, найголовніше — впевненість у власній перевазі.
“Попереду, дай Боже, у нас будуть і нові операції зі знищення ракет-носіїв. Вже сьогодні вдалося зробити чимало — і це змінило безпекову ситуацію не тільки для України, а й для наших сусідів у регіоні”, — каже спікер Української добровольчої армії (УДА) Сергій Братчук.
Важливо розуміти, що успіх українських військово морських сил створив новий баланс, де агресор більше не може діяти вільно у всьому Чорному морі.
Перемир’я в Чорному морі
У спробах уникнути нових втрат Росія використовує інформаційну тактику — просуває ідею так званого “перемир’я” в Чорному морі, зокрема прикриваючись зерновими угодами. Але справжня мета очевидна — повернути свої сили ближче до Криму та відновити контроль. Ці плани зривають українські морські дрони та флотилії, що тримають ворога в постійному напруженні.
“Це намагання затягнути час, обманути партнерів, перш за все Сполучені Штати. Тому що обманути українців вже, чесно кажучи, не вдасться”, — додав спікер Української добровольчої армії.
Українське суспільство вже давно навчилося бачити за словами Москви справжні наміри — відновити домінування, підірвати єдність партнерів і виграти час. Але цього разу — не вдасться.
Небезпека з моря
Попри наявність загрози з боку російських ракетоносіїв, загальна ситуація в Чорному морі суттєво покращилася. Український контроль над акваторією поступово посилюється. Але остаточна безпека буде досягнута лише тоді, коли ворога витіснять з усіх українських територій — з повітря, суші й моря.
“Сьогодні безпека в нашій частині Чорного моря, вона є, але загроза потенційних ракетних ударів ніде не поділась. Але з часом, я думаю, буде досягнуто мети, коли ці ракетоносії не будуть загрожувати цивільним суднам”, — розповів Сергій Братчук.
Сьогоднішня ситуація в Чорному морі — це результат системної, наполегливої та продуманої роботи ВМС. Російський флот втрачає силу, контроль і вплив. І цей процес лише набирає обертів. Українські сили впевнено беруть під контроль те, що ще вчора здавалося неможливим — безпеку у власному морі.
Раніше ми писали, про подробиці висадки ЗСУ в Криму. А також про те, як Україна змінила хід війни.
Реклама
Суспільство
Укрпошта до Великодня підготувала поштовий випуск із зображенням 27 ікон-оберегів

«Вівтар Свободи. Святі ікони на броні» – не просто марки. Це – обереги. Це – історія. Це – мистецтво, народжене на броні, яка захищала життя. 27 ікон, написаних на бронеплитах, які витримували удари війни, стали основою для 27 поштових марок. Кожна ікона – голос однієї з наших 24 областей, АР Крим, Києва та Севастополя», – йдеться в повідомленні.
Ці зображення ікон на бронеплитах, які захистили життя воїнів, авторства команди ArtArmor. Виставка з однойменною назвою була відкрита 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни.
Серед зображень, зокрема, «Оранта-Непорушна стіна» зі столиці, яка символізує захист і стійкість, «Рельєфна пам’ятка з Криму», що нагадує про візантійське коріння регіону, «Чумацька ікона на рибі» з Херсонщини – рідкісний зразок народного іконопису, «Озерянська ікона Божої Матері» – втрачена, але жива у вірі харків’ян.
Тираж поштового випуску символічний – 27 тис. блоків. Вартість – 540 грн.
Наразі доступне передзамовлення в інтернет-магазині Укрпошти. У вільний продаж блок надійде вже наступного тижня.
Як повідомлялося, АТ «Укрпошта» 14 березня 2025 року запустила в обіг десяту марку з серії «Міста-герої». Вона випущена на честь міста Маріуполь.
Суспільство
На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів Анонси

У Миколаївській області виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. Інформацію про виявлені речовини мають передати до державного реєстру.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
У межах Арбузинської громади екологи виявили заборонені та непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин.
За словами екоінспекторів, пестициди разом із забрудненим ґрунтом були виявлені під час комісійного обстеження 16 квітня. За словами місцевих, ці речовини були засипані землею ще у 1989 році.
За даними інвентаризації 2023 року, загальний обсяг небезпечних залишків разом із забрудненим ґрунтом становив близько 100 тонн.
Інформацію про знахідку мають передати до загальнодержавного реєстру місць зберігання небезпечних хімікатів, який створений у рамках Національного плану управління відходами на 2025–2033 роки.
У Держекоінспекції наголосили, що самовільне поводження з такими речовинами є порушенням природоохоронного законодавства. Наразі триває робота з виявлення потенційно небезпечних місць зберігання хімікатів.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»