Відбудова
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення

Олексій Кулеба та голова офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага підписали грантову угоду, яка дає можливість офіційно розпочати реалізацію четвертої фази Програми екстреного відновлення України.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«За рахунок нових коштів у межах Програми екстреного відновлення буде забезпечено надання критичної допомоги по низці напрямків, зокрема гуманітарне розмінування, енергетика, водопостачання, відновлення інфраструктури. Сподіваюся на подальше зміцнення та поглиблення нашого партнерства», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України.
В Україні вже реалізовано три фази Програми екстреного відновлення, яка впроваджується спільними зусиллями Мінвідновлення та JICA. В межах перших етапів здійснене швидке реагування на потреби енергетичного, транспортного, аграрного, медичного, освітнього секторів, управління відходами від руйнувань, водовідведення, водопостачання, гуманітарного розмінування. Також забезпечується надання обладнання для комунальних закладів міст та регіонів.

Віцепрем’єр нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Японія надала Україні 12 млрд дол. гуманітарної та фінансової допомоги, завдяки яким міністерством було впроваджено спільні проєкти на загальну суму близько 700 млн дол. Це три фази програми екстреного відновлення та проєкт технічної допомоги «Проєкт з екстреного відновлення та реконструкції».
Із підписанням грантової угоди співпрацю за програмою екстреного відновлення продовжено. Фінансування четвертої фази становить 58 млн дол.
Як повідомлялося, в Україні починається реалізація проєктів у межах грантової угоди між урядами Франції та України: перші сім із них на суму 51 млн євро буде впроваджено у сфері охорони здоров’я.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій
Відбудова
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення

Державне агентство розвитку громад та територій готується до запуску нової системи державних закупівель за міжнародними стандартами.
Про це повідомила пресслужба установи, передає Укрінформ.
«ЦЗО – перша в Україні та Європі централізована закупівельна організація, коли можна закуповувати і товари, і послуги. Це роботи безпосередньо з будівництва, експлуатаційного утримання доріг та розробка проєктної документації», – йдеться в повідомленні.
За словами очільника агентства Сергія Сухомлина, централізовані закупівлі для мережі регіональних служб відновлення працюватимуть за принципом маркетплейсу, як діють вже існуючі в Україні схожі установи: ЦЗО збиратиме всі тендери в єдиному каталозі з уніфікованими правилами та прозорими умовами. Замовник робіт або послуг направляє заявку ЦЗО. Організація визначає вид закупівлі і формує тендерну документацію. Далі ЦЗО проводить закупівлю і визначає переможця. Замовник укладає договір з переможцем та організовує виконання договору, здійснює платежі. ЦЗО звітує.
В Агентстві відновлення очікують, що запровадження нової системи закупівель призведе до економії часу та ресурсів, а також до зменшення корупційних ризиків, підвищення конкуренції та залучення інвестицій.
Керуватиме організацією генеральний директор, а також наглядова рада з незалежними членами, яка запуститься до кінця цього року.
Закупівлі ЦЗО буде здійснювати для обласних служб відновлення, Групи управління проєктами та дочірніх підприємств Агентства відновлення. Також є можливість здійснювати закупівлі для інших замовників будівництва за запитом (органи місцевого самоврядування, обласні військові адміністрації, державні підприємства тощо).
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 1 квітня 2025 року ухвалив рішення про створення Центральної закупівельної організації при Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Це рішення дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.
Відбудова
на Київщині судитимуть двох директорів

Фігурантам інкримінують ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном, службове підроблення та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).
За даними слідства, обвинувачені заволоділи бюджетними коштами, виділеними на капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку в селищі Ворзель, пошкодженого внаслідок військової агресії РФ на території Бучанського району.
Звітуючи про виконані роботи згідно з договором, укладеного в листопаді 2022 року з Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, підрядники завищили обсяги фактично виконаних будівельних робіт у звітній документації.
Такі дії обвинувачених завдали місцевому бюджету збитки у понад 2 млн грн.
На їх майно накладено арешт та обрано запобіжні заходи.
Як повідомляв Укрінформ, на Буковині судитимуть голову сільради за купівлю форми для військових за завищеними цінами.
Відбудова
У Харкові ще не відновлені після обстрілів 256 шкіл і дитсадків

У Харкові поки не відновлені після обстрілів військами РФ будівлі 256 шкіл і дитячих садків.
Про це повідомила журналістам керівниця Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко, передає кореспондент Укрінформу.
“Від початку війни ми вже відновили майже 60 закладів і будемо продовжувати, але, на жаль, фінансові можливості не такі широкі. На сьогодні більш ніж 50% освітнього фонду мають пошкодження різного ступеня – це 256 шкіл і садочків”, – сказала Деменко.
Також є пошкоджені будівлі закладів професійно-технічної освіти, однак ситуацію з їх відновленням і створенням у них укриттів посадовиця називає “складним питанням”.
“З профтехосвітою питання дуже складне, бо, на жаль, заклади не є власністю міста – вони залишаються державними. Але місто повністю їх фінансово утримує, і це коштує понад 350 млн грн на рік. Але, наприклад, у лютому ми відкрили укриття в одному з ПТНЗ (професійно-технічний навчальний заклад – ред.), і там зараз навчаються і школярі, і студенти ПТНЗ”, – розповіла Деменко.
Як повідомлялося, у Харкові після російських ударів 2022 року не підлягають відновленню будівлі чотирьох шкіл.
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Політика1 тиждень ago
Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно
-
Усі новини1 тиждень ago
Загадкову трикутну вежу в Зоні 51 виявлено на Картах Google (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Відбудова5 днів ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події1 тиждень ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe