Connect with us

Події

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» запускають у повторний прокат

Published

on


Фільм режисера Тараса Томенка «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у квітні вийде у повторний прокат у п’яти містах України – Києві, Дніпрі, Сумах, Одесі та Харкові.
 

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Мережа кінотеатрів «Планета Кіно» поновлює прокат фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у п’яти містах України», – йдеться у повідомленні.

Із 17 квітня фільм демонструватиметься у Києві у торгово-розважальних центрах «Блокбастер», River Mall, Dream Yellow, у Дніпрі – в Appolo, у Сумах – «Мануфактура».

З 19 квітня у Харкові – ТРЦ «Французький бульвар, в Одесі – ТРЦ «City Center Таірова».

Як повідомляв Укрінформ, англомовна версія кінострічки «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у березні вийшов у прокат у кінотеатрі «Жовтень».

Фільм – це драматична історія про українських письменників доби Розстріляного відродження, яких зібрали під одним дахом у Харкові, щоб змусити працювати в ім’я радянської системи.

Читайте також: Вийшов саундтрек до фільму «Киснева станція»

Світова прем’єра стрічки відбулася у 2021 році на Варшавському кінофестивалі в межах міжнародної конкурсної програми.

В український прокат кінокартина вийшла 9 травня 2024 року.



Джерело

Події

Фільм «Я працюю на цвинтарі» покажуть по телебаченню

Published

on



У неділю, 27 квітня, відбудеться телепрем’єра фільму режисера Олексія Тараненка “Я працюю на цвинтарі”.

Як передає Укрінформ, про це Державне агентство з питань кіно повідомляє у Фейсбуці.

Показ фільму відбудеться на телеканалі ICTV2 о 22:00.

Драмеді з елементами чорного гумору – життєствердне кіно про смерть, яке не соромиться показати справжнє життя: зі своїм початком та його неминучим фіналом, але таке цікаве й дивовижне. В основі фільму – однойменний бестселер українського письменника Павла “Паштета” Белянського.

У фільмі розповідають про Сашу, який займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії. Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнес-леді, яка щойно поховала сина. Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток. Водночас герой втягується у боротьбу за владу на цвинтарі. У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте також: Фільм «Відпустка наосліп» зібрав у прокаті вже понад 18 мільйонів

Як повідомляв Укрінформ, українська фестивальна прем’єра фільму відбулася на українському кінофестивалі Молодість 1 червня 2021 року. Європейська фестивальна прем’єра фільму відбулася на італійському кінофестивалі Ferrara Film Festival 3 червня 2021.

Фільм “Я працюю на цвинтарі” у 2019 році виграв грант Українського культурного фонду (УКФ) на продакшн повнометражного художнього фільму у копродукції з Польщею. Загальний бюджет на виробництво стрічки становив ₴21,40 мільйона, з них УКФ оплатив 70% (₴14,98 мільйона).

Головну пісню “То таке життя” до фільму створила Марина Круть із гурту Krutь.



Джерело

Continue Reading

Події

У Берліні пройде Великодній благодійний концерт «Звук України – вільному світу»

Published

on




Благодійний концерт на підтримку українських митців відбудеться у німецькій столиці у Великому залі Берлінської філармонії у Великодній понеділок, 21 квітня.



Джерело

Continue Reading

Події

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

Published

on


У Києві відбудеться відкриття виставки «Іканича»: маріупольська писанка» – першої фізичної експозиції, яка присвячена культурній спадщині Маріуполя після знищення міського краєзнавчого музею внаслідок російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У відомстві зауважили, що виставка має стратегічне значення у протидії російській пропаганді, яка намагається стерти ідентичність українських громад на тимчасово окупованих територіях.

Центральним елементом експозиції стане відтворена колекція унікальних писанок «Іканича», що були знищені разом із музейним фондом у 2022 році. Над її відновленням працювала заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Зоя Сташук.

Писанки «Іканича» – це унікальний зразок народного мистецтва, що бере початок із кінця ХІХ століття. Колекцію почали формувати в Олександрівській чоловічій гімназії в Маріуполі, а згодом – у новоствореному Маріупольському краєзнавчому музеї. У радянський період традиції писанкарства, як і інші прояви української культури, зазнали репресій: колекція була частково передана до музеїв Донецька, а самобутній орнамент Надазов’я – майже втрачений.

Як зазначається, завдяки збереженим цифровим копіям з колекції «Іканича» вдалося відтворити зразки писанок та зберегти регіональну ідентичність. У 2024 році ЮНЕСКО включило «Писанку: українська традиція і мистецтво» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Читайте також: У Франківську 28 писанок з українськими гербами встановили рекорд України

У межах виставки відвідувачі зможуть взяти участь у кураторських екскурсіях, відвідати лекції, присвячені історії писанки «Іканича», а також долучитися до серії майстер-класів від Зої Сташук.

Організаторами проєкту виступили Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Маріупольська міська рада, Донецька обласна державна адміністрація, Маріупольський краєзнавчий музей, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», «Центр розвитку «Демократія через культуру», Донецький обласний навчально-методичний центр культури, Національна спілка майстрів народного мистецтва України, команда «Місто Марії».

Відкриття виставки відбудеться 24 квітня о 17:00 у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Київ, вулиця Лаврська, 19.

Як повідомляв Укрінформ, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» анонсував низку тематичних подій, майстер-класів і екскурсій до Великодня.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.