Одеса
В Чорному морі кораблів ворога немає — загроза для Одещини

Корабель відкриває вогонь. Фото: Укрінформ
Росія вивела всі свої ракетоносії, з Чорного моря. Але у Середземній акваторії наразі фіксується присутність військових кораблів ворога, споряджених “Калібрами”.
Про це 8 квітня повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.
Реклама
Читайте також:
Кількість кораблів у морях
У Чорному та Азовському морях наразі присмутності ворога не зафіксовано. У Середземному на патрулювання виведені 3 судна РФ, які є носіями 26 крилатих ракет.
Рух Керченською протокою
Протягом минулої доби до Чорного моря Керченською протокою зайшли 2 судна, які потім продовжили рух у бік Босфору. До Азовського моря прямували 3 кораблі, 2 з яких рушили зі сторони Туреччини. У ВМС додають: РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі від 1974 року, вимикаючи системи автоматичної ідентифікації, які ускладнюють моніторинг руху транспортних засобів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, чому РФ піде на ескалацію конфлікту. А також про боєзіткнення на фронті.
Реклама
Одеса
Морське перемир’я: плани РФ і що отримає Україна

Флагман Чорноморського флоту Росії «Москва». Фото: REUTERS/EyePress News
Українські військово-морські сили рівно три роки тому не лише відсунули флот РФ від своїх берегів, а й створили нову морську реальність, де ворог втрачає ініціативу. З того моменту наші захисники здобули новий рівень довіри, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Проте загроза з боку ворога, що підступно вичікує, нікуди не поділася. Яка зараз ситуація в морі та чому Росія просить “перепочинку”?
Про це журналісти Новини.LIVE поспілкувалися зі спікером Української добровольчої армії (УДА) Сергієм Братчуком.
Реклама
Читайте також:
Російський флот в Чорному морі
Сьогодні, навіть попри масштабні втрати, Чорноморський флот Росії продовжує існувати та зберігати залишки своєї ударної спроможності. Основна частина кораблів і ракетоносіїв зараз базується в Новоросійську. Саме вони становлять потенційну загрозу для південних регіонів України та міжнародної торгівлі в Чорному морі. Втім, українські сили оборони не лише зупинили ворога на морі, а й продовжують методично знищувати його техніку, інфраструктуру і, найголовніше — впевненість у власній перевазі.
“Попереду, дай Боже, у нас будуть і нові операції зі знищення ракет-носіїв. Вже сьогодні вдалося зробити чимало — і це змінило безпекову ситуацію не тільки для України, а й для наших сусідів у регіоні”, — каже спікер Української добровольчої армії (УДА) Сергій Братчук.
Важливо розуміти, що успіх українських військово морських сил створив новий баланс, де агресор більше не може діяти вільно у всьому Чорному морі.
Перемир’я в Чорному морі
У спробах уникнути нових втрат Росія використовує інформаційну тактику — просуває ідею так званого “перемир’я” в Чорному морі, зокрема прикриваючись зерновими угодами. Але справжня мета очевидна — повернути свої сили ближче до Криму та відновити контроль. Ці плани зривають українські морські дрони та флотилії, що тримають ворога в постійному напруженні.
“Це намагання затягнути час, обманути партнерів, перш за все Сполучені Штати. Тому що обманути українців вже, чесно кажучи, не вдасться”, — додав спікер Української добровольчої армії.
Українське суспільство вже давно навчилося бачити за словами Москви справжні наміри — відновити домінування, підірвати єдність партнерів і виграти час. Але цього разу — не вдасться.
Небезпека з моря
Попри наявність загрози з боку російських ракетоносіїв, загальна ситуація в Чорному морі суттєво покращилася. Український контроль над акваторією поступово посилюється. Але остаточна безпека буде досягнута лише тоді, коли ворога витіснять з усіх українських територій — з повітря, суші й моря.
“Сьогодні безпека в нашій частині Чорного моря, вона є, але загроза потенційних ракетних ударів ніде не поділась. Але з часом, я думаю, буде досягнуто мети, коли ці ракетоносії не будуть загрожувати цивільним суднам”, — розповів Сергій Братчук.
Сьогоднішня ситуація в Чорному морі — це результат системної, наполегливої та продуманої роботи ВМС. Російський флот втрачає силу, контроль і вплив. І цей процес лише набирає обертів. Українські сили впевнено беруть під контроль те, що ще вчора здавалося неможливим — безпеку у власному морі.
Раніше ми писали, про подробиці висадки ЗСУ в Криму. А також про те, як Україна змінила хід війни.
Реклама
Одеса
РФ почала фільтрацію в Криму – діти українців та татар під ударом

Діти кримських татар. Фото ілюстративне: Кримсько-татарський ресурсний центр
В анексованому Криму російська влада ввела “пункти тестування” для дітей мігрантів. Насамперед мішенню стали маленькі українці та кримські татари.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
Реклама
Читайте також:
Тестування дітей
На тимчасово окупованому півострові адміністрація РФ запровадила “пункти тестування” для дітей “мігрантів” — тобто всіх, хто не є етнічним росіянином. Під виглядом опитування неповнолітніх мешканців ідеологічно обробляють, нав’язують російську ідентичність. У центрі національного спротиву стверджують, що таким чином в Криму шукають “неблагонадійні” сім’ї для подальших репресій.
“Центр національного спротиву наголошує: це порушення міжнародного права і ще один воєнний злочин”, — йдеться у повідомлені.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про подробиці висадки десанту в Криму. А також про думки Чубарова щодо звільнення півострова.
Реклама
Одеса
Російські кораблі на рейді – небезпека для Одещини

Російський корабель. Фото ілюстративне: Армія.Інформ
Росія поки що не виводить ракетоносії на патрулювання у Чорне та Азовське моря. Але у Середземній акваторії наразі спостерігається присутність військових кораблів ворога, які споряджені 26 “Калібрами”.
Про це 15 квітня повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.
Реклама
Читайте також:
Скільки кораблів у морях
У Чорному та Азовському морях наразі присутності ворога не виявлено. Але у Середземному на патрулювання виведені 3 судна РФ, які можуть випустити до 26 крилатих ракет.
Рух Керченською протокою
Протягом минулої доби до Чорного моря Керченською протокою зайшли 2 судна, 1 з яких потім продовжило рух у бік Босфору. До Азовського моря прямували 9 кораблів, 4 з яких рушили зі сторони Туреччини. У ВМС додають: РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі від 1974 року, вимикаючи системи автоматичної ідентифікації, які ускладнюють моніторинг руху транспортних засобів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про морське перемир’я. А також про те, що одесити розповідали про вчорашню нічну атаку.
Реклама
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»
-
Відбудова1 тиждень ago
на Рівненщині вже 20 громад підтримують постраждалі від війни регіони
-
Відбудова1 тиждень ago
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення