Connect with us

Політика

ПАРЄ у жовтні ухвалить резолюцію про українських журналістів у російському полоні

Published

on



Незабаром у ПАРЄ відбудуться треті слухання щодо полонених РФ журналістів, а восени буде готова та винесена на голосування окрема резолюція з цієї теми. 

Про роботу над цим документом Укрінформу розповіла його авторка та доповідачка з цього питання в Асамблеї, народна депутатка Євгенія Кравчук.

«Я, як авторка резолюції, працюю з українськими журналістами, з громадянським суспільством, з ІМІ (Інститут масової інформації – ред.), із міжнародними організаціями, і вже найближчим часом відбудуться треті слухання по цій темі. На минулих виступав наш правозахисник і колишній полонений Максим Буткевич, на слуханнях під час цієї сесії тримав слово Комісар справ людини Ради Європи Майкл О’Флаерті. І ми говорили про злочини як проти журналістів, так і проти самих медіа», – розповіла Кравчук.

Вона сподівається, що в резолюцію вдасться внести конкретні імена незаконно ув’язнених. 

«Так, я сподіваюся, що будуть перелічені імена, бо це важливо, щоб люди не забували про тих, хто в російських тюрмах. Як і про те, що українські журналісти попали в цей полон через те, що вони казали світові правду про війну Росії проти України», – додала вона.

У резолюції наполягатимуть на активнішій ролі міжнародних організацій, які мають право на доступ до в’язнів, та на посиленні тиску на РФ в цьому питанні. 

«По-перше, це заяви про посилення тиску, дипломатичного тиску на Російську Федерацію. Ми сподіваємося на більш активну роль міжнародних організацій, гуманітарних організацій Червоного Хреста, бо в них є мандат іти і перевіряти, в яких умовах перебувають полонені. І ми бачили, що, наприклад, до Вікторії Рощиної ніхто не прийшов і не перевірив, в яких умовах вона знаходилась, і як її довели до смерті в російському полоні», – поділилась Кравчук.

Читайте також: У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти

На її думку, у той час, коли йдеться про початок мирних переговорів, про шлях до миру, «передумовою має бути звільнення всіх військовополонених, повернення вкрадених українських дітей та звільнення усіх цивільних, які незаконно утримує Росія в полоні, в тюрмах».

Нагадаємо, саме на цьому акцентували увагу на слуханнях комітету культури, науки, освіти і медіа під час цієї весняної сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Зокрема, Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті, що взяв участь у засіданні, виступив з промовою, в якій заявив, що РЄ буде наполягати на тому, щоб свобода журналістів була інтегрована як центральна складова на шляху до миру. 

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 про полонених журналістів, серед яких багато так званих громадянських журналістів, які фіксували злочини російської влади в окупованому Криму, вперше окремо згадали в резолюції ПАРЄ.



Джерело

Політика

Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Published

on



Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.

У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.

Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.

“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.

Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.

Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.

Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.

Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.



Джерело

Continue Reading

Політика

Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно

Published

on



Протягом цього тижня проходитимуть перемовини між Україною та США щодо угоди про корисні копалини.

Про це під час брифінгу в Одесі повідомив Президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент Укрінформу.

«Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть проходити весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат», – сказав Зеленський.

Читайте також: Частиною безпекових гарантій для України є присутність іноземних військових у Чорному морі – Зеленський

Він додав, що після всіх цих консультацій, коли команди будуть готові, вони покажуть свої напрацювання.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі 15 квітня пройшла робоча зустріч Президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Марка Рютте.



Джерело

Continue Reading

Політика

Уряд призначив держсекретаря Міноборони і заступників трьох міністрів

Published

on



Уряд призначив державного секретаря Міністерства оборони, а також заступників трьох міністрів.

Про це повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

Зокрема, Олексія Балесту призначено заступником міністра розвитку громад та територій; Єгора Перелигіна – заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів; Давида Алояна – заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції.

Уряд також призначив Івана Сопігу державним секретарем Міністерства оборони.

Крім того, Сергія Дехтяренка призначено заступником голови Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Читайте також: Кабмін погодив звільнення голів Сумської та Луганської ОДА та призначив нових

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 11 квітня Кабінет міністрів призначив Ольгу Россошанську на посаду голови Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти, а Ігоря Гопчака – головою Державного агентства водних ресурсів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.