Connect with us

Політика

В Європі висловили співчуття Україні через удар РФ по Сумах

Published

on



У Європі висловили свої співчуття українцям і засудили російський удар по Сумах.

Про це європейські політики написали у соцмережах, передає Укрінформ.

«Жахливі кадри з Сум сьогодні вранці, коли жителі міста зібралися на Вербну неділю, але були зустрінуті російськими ракетами. Жахливий приклад того, як Росія посилює атаки, в той час як Україна прийняла безумовне припинення вогню. Мої думки сьогодні з українським народом», – написала Висока представниця ЄС із зовнішніх відносин і політики безпеки Кая Каллас.

Молдовська лідерка Майя Санду заявила, що її країна сумує разом з Україною через загибель людей у Сумах.

«Сьогодні вранці, коли люди зібралися на молитву, Росія здійснила бомбардування Сум, в результаті чого загинули і були поранені мирні жителі. Молдова сумує разом з Україною і закликає посилити протиповітряну оборону, щоб врятувати життя», – написала Санду.

Вона наголосила, що «агресор має бути притягнутий до відповідальності», і «такому злу немає виправдання».

Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна також висловив свої співчуття.

«У світі не вистачає слів, щоб описати нелюдськість і зло Росії. Наші серця з Україною. Щирі співчуття всім, хто постраждав від атаки в Сумах», – написав Цакхна.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова назвала сьогоднішній удар РФ по Сумах ще одним воєнним злочином і висловила співчуття родинам загиблих.

«Сьогодні ми прокинулися ще одним жахливим ранком. Я нажахана від підступності росіян. Сьогодні вони здійснили чергову масовану атаку на мирних жителів», – написала Матерова.

Вона додала, що дві балістичні ракети влучили в центр Сум саме тоді, коли люди збиралися на месу з нагоди святкування Вербної неділі.

«Це жахлива трагедія. Напад на парафіян церкви у Вербну неділю – це воєнний злочин. Схоже, для росіян немає нічого святого – ні церков, ні українських дітей. Європа посилює тиск на Росію і всіляко підтримує Україну. Настав час для всього світу прокинутися», – написала дипломатка.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс назвав атаку російської армії по Сумах «варварським актом» і висловив співчуття родинам загиблих і поранених.

«У той час як християни святкують Вербну неділю, Росія знову вбила десятки невинних цивільних осіб в Україні. Цей варварський акт показує, що Росія не хоче миру. Латвія підтверджує свою підтримку України та справедливого миру», – написав Рінкевичс.

Прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас також відреагував на атаку армії РФ по Сумах, наголосивши на нелюдяності режиму російського диктатора Володимира Путіна.

«Немає слів, щоб описати жорстокість і нелюдяність путінського режиму, що вкотре нагадує про його справжню сутність і наміри. Віра в те, що серед них – мир, є пасткою», – йдеться у дописі литовського прем’єра.

Президент Литви Гітанас Науседа коментуючи удар Росії по Сумах закликав світ застосувати силу, аби «зупинити цих варварів».

«Ще один мерзенний російський воєнний злочин – цього разу у самому центрі Сум. Це ляпас усім, хто прагне і бажає миру. Цивілізований світ повинен застосувати силу, щоб зупинити цих варварів, які вбивають мирних жителів і дітей», – написав він.

Науседа додав, що «у цю годину болю» Литва підтверджує свою непохитну відданість підтримці України та Президента Володимира Зеленського, доки не буде досягнуто справедливого миру.

Тим часом президент Європейської ради Антоніу Кошта висловив обурення ударом РФ по Сумах у неділю.

«Я обурений злочинною ракетною атакою Росії на центр міста Суми. Росія продовжує свою кампанію насильства, вкотре демонструючи, що ця війна існує і триває лише тому, що Росія так вирішила», – написав Кошта.

Він запевнив, що Євросоюз «буде завжди підтримувати героїчний народ України», та наголосив на потребі притягнення до відповідальності винних у цих атаках.

Посольство Італії в Україні відреагувало на удар армії РФ по місту Суми у неділю, засудивши продовження «жахливого російського насильства».

«Висловлюємо співчуття і рішуче засуджуємо продовження жахливого російського насильства. Ми підтримуємо Україну у пошуках миру», – заявили у посольстві.

Тим часом прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні прокоментувала «новий жахливий і боягузливий російський напад» у Сумах, заявивши, що це суперечить будь-якому прагненню до миру, яке просуває президент США Дональд Трамп.

«Я рішуче засуджую це неприйнятне насильство, яке суперечить будь-якому реальному прагненню до миру, яке просуває президент Трамп, і яке щиро підтримує Італія разом з Європою та іншими міжнародними партнерами», – йдеться у заяві Мелоні, оприлюдненій на сайті уряду Італії.

Вона також висловила «найщиріші співчуття» жертвам, їхнім родинам та всьому українському народу.

«Ми продовжимо працювати, щоб зупинити це варварство», – запевнила Мелоні.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала російську атаку на місто Суми, назвавши цей напад «варварським».

«Сьогодні вранці російська жорстокість знову завдала удару, вбивши чоловіків, жінок і дітей у місті Суми. Варварський напад, який став ще більш огидним, оскільки люди мирно зібралися, щоб відсвяткувати Вербну неділю», – йдеться у дописі фон дер Ляєн.

Очільниця Єврокомісії заявила, що сьогоднішня атака Росії у Сумах є «похмурим нагадуванням» про те, що «Росія була і залишається агресором, який грубо порушує міжнародне право».

«Необхідно терміново вжити рішучих заходів для забезпечення припинення вогню. Європа продовжуватиме звертатися до партнерів і зберігати сильний тиск на Росію, доки не припиниться кровопролиття і не буде досягнуто справедливого і тривалого миру на умовах, запропонованих Україною», – наголосила фон дер Ляєн.

Вона також запевнила, що Європа підтримує Україну та Президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Сибіга закликав партнерів рішуче відреагувати на ракетний удар Росії по Сумах

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські загарбники вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами. Відомо вже про 24 загиблого та про 84 поранених.

Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що усім міжнародним партнерам буде передана інформація про завданий вранці 13 квітня удар Росії по Сумах, усі штаб-квартири закликають до рішучої реакції на цей злочин.

Фото: ДСНС



Джерело

Політика

Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів

Published

on



«В розділі коаліційної угоди про Україну є багато правильних речей, наприклад, що мають бути забезпечені матеріальні та політичні гарантії безпеки України. Але я не зрозуміла з тексту, як багато з цих речей мають бути реалізовані. Це гарні слова, правильні цілі, але в документі бракує шляхів їх реалізації та практичних наслідків», – оцінила коаліційну угоду експертка.

Стосовно того, що в тексті угоди у контексті продовження і посилення військової підтримки України не згадуються конкретні збройні системи, як-от ракети Taurus, Майор підтримала авторів документа, висловивши думку, що треба не фіксуватися на окремих системах озброєння, а визначитися з метою.

Цією метою, на її переконання, має бути «Україна, яка здатна закінчити війну на власних умовах і яка не буде змушена погоджуватися на продиктований мир». Для її досягнення треба забезпечити належну політичну, фінансову, економічну та військову підтримку. Необхідним експертка вважає забезпечення України засобами захисту від ракет, а також підтримку українського ОПК.

«Тож ми не повинні зосереджуватися на одній системі озброєння, а повинні показати, що ще можливо в інших галузях. І що ми готові робити понад те, що вже обіцяли – це, власне, ключове питання», – підкреслила Майор.

За її словами, європейцям, щоб сидіти за столом переговорів щодо досягнення миру в Україні, «треба бути достатньо сильними, щоб мати можливість зробити альтернативну пропозицію і бути сприйнятими серйозно, але наразі вони занадто слабкі, щоб зробити свої пропозиції».

Читайте також: Європейські лідери позитивно оцінили заяву Мерца про Taurus для України

Наразі ж, зауважила експертка, Росія веде прямі переговори з США через голови українців і європейців. При цьому їй не до кінця зрозумілою є головна стратегія нової адміністрації США. Водночас з оголошених рішень і промов можна виснувати, що традиційна роль США як союзника в НАТО і як партнера «більше не актуальна, Сполучені Штати явно демонструють поведінку великої сили, великодержавне мислення», вважає Майор. У самих США, за її словами, можна побачити дедалі більше автократичних рис.На думку експертки, усе це зрештою є заохоченням для Росії продовжувати війну.

Як повідомлялось, представники трьох німецьких партій, які ведуть переговори про створення правлячої коаліції, – ХДС, ХСС і СДПН – днями погодили текст коаліційної угоди. Її мають схвалити партії. ХСС це вже зробив, ХДС оголосить рішення 28 квітня, онлайн-опитування членів Соціал-демократичної партії стартувало 15 квітня і триватиме 2 тижні. Якщо вона буде підтримана, Бундестаг проведе голосування за кандидатуру лідера ХДС Фрідріха Мерца на посаду канцлера 6 травня.

Днями Мерц заявив, що не виключає можливість передачі Україні ракет Taurus. Водночас, за інформацією ЗМІ, серед партій коаліції немає згоди в цьому питанні.



Джерело

Continue Reading

Політика

ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня

Published

on



«Так, я підтверджую ці дані», – заявила вона.

Як повідомлялося, 25 жовтня 2023 року Микитасю і колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ повідомили про підозру у заволодінні ₴307 мільйонів при будівництві складів для боєприпасів.

Слідство встановило, що у 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно ₴3 мільярди. Оскільки законодавство дозволяло Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт, народний депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У листопаді-грудні 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад ₴307 мільйонів. Проте будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

6 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

30 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід з домашнього арешту на внесення застави у розмірі 908 тис. 400 грн колишньому очільникові однієї зі столичних будівельних компаній.

Читайте також: ВАКС ухвалив вирок у справі ексдепутата Тернопільської облради

На нього було покладено низку обов’язків: прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду, повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду тощо.

За даними ЗМІ, згодом із колишнього народного депутата було знято електронний браслет.



Джерело

Continue Reading

Політика

Польща допоможе Україні підготуватися до переговорів з ЄС за одним із пунктів

Published

on



Україна та Польща створять робочу групу з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС «Регіональна політика та координація структурних інструментів».

Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна із представниками Міністерства фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща, передає Укрінформ з посиланням на Мінрозвитку.

Наголошується, що учасники зустрічі обговорили ключові напрями подальшої співпраці країн, зокрема, підписання меморандуму про співробітництво між відомствами, що заплановано 20 травня у Варшаві. Серед них посилення спроможності Мінрозвитку щодо підготовки до переговорного процесу з ЄС, впровадження практик політики згуртованості та регіонального розвитку ЄС в Україні, напрацювання майбутньої моделі управління структурними фондами ЄС в Україні, підготовка нової системи регіонального управління тощо.

«Крім того, сторони обговорили ініціативу щодо створення польсько-української робочої групи з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС — «Регіональна політика та координація структурних інструментів». Вже триває підготовка до двосторонньої зустрічі України та Євросоюзу щодо офіційного скринінгу за 22 розділом. Тож, польський досвід допоможе більш якісно підготуватися до цього процесу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угорщина й далі блокує перший кластер у переговорах про вступ УкраїниПольське головування в ЄС

Як повідомлялося, Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина. Шанси на його відкриття до завершення польського головування «сильно зменшилися».

Фото: Мінрозвитку



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.